ژئوپارک قشم 

ژئوپارک قشم 

شرح

ژئوپارک قشم

ژئوپارک قشم  اولین ژئوپارک کشور  و یکی از جاذبه‌های گردشگری این جزیره‌ی زیبا در حنوب ایران است. ژئوپارک منطقه‌اى است که چندين پديده بارز زمين‌شناسى در محدوده آن قرار گرفته باشد. همچنین ممکن است علاوه بر پديده‌هاى زمين‌شناسى از آثار تاريخى، بوم‌شناسى، باستان‌شناسى و ميراث فرهنگى و طبيعى ديگر برخوردار باشد. موزه ژئوپارک قشم یکی از دیدنی‌های این جزیره است.

دیدنی های قشم – ژئوپارک قشم

البته ژئو سایت ها بهترین مکان ها برای دیدن هستند. تنگه چاهکوه منظره و پژواک صدای خارق العاده ای دارد. همچنین مکان مناسبی برای تماشا ی آسمان صاف و آبی جزیره است. حتما دره ی ستاره ها با صخره های با ساختار عجیب و چشم انداز غروب بی نظیر خود شما را شگفت زده خواهد کرد. جنگل حرا مکان دیگری است که حتما از دیدن آن لذت خواهید برد. ژئوسایت های دیگر نیز وجود دارند که به نوبه خود تماشایی هستند. روستاها ی جزیره مکانی بسیار عالی برای عکاسی تجربه ی زندگی محلی هستند. سواحل جزیره هم گزینه ی دیگری هستند که تا شما در جزیره  احساس خستگی نکنید. در فصل مناسب از سال می توانید به تماشای دولفین ها بپردازید و از قایق سواری در آب های اطراف جزیره لذت ببرید.

غذا و خوراک

با غذا های جزیره شما دنیا متفاوتی را تجربه می کنید. تجربه ی این غذا ها می تواند برای مسافران ماجراجویانه باشد زیرا ترکیبی از ادویه های هندی و غذا های ایرانی هستند. گروهی از غذا های سنتی عربی و پاکستانی نیز وجود دارند که با گذشت زمان بومی شده اند. شما میتوانید با کیفیت ترین و تازه ترین غذا های دریایی، بهترین غذا های با گوشت قرمز و خوراک لوبیا ویژه رو در جزیره میل کنید که معمولا پر ادویه و تند هستند. البته غرفه های غذا های بین المللی نیز در میان غذا های ایرانی یافت می شود. اگر شما متخصص غذا باشید حتما از طعم غذا های جزیره به دلیل تنوع و تازگی آنها لذت خواهید برد. همچنین متوجه می شوید که چگونه آب و هوا و برخی عوامل دیگر بر نوع غذا ها تاثیر گذاشته اند تا زندگی دلپذیر تر کنند.

کجا اقامت کنیم؟

پیدا کردن مکان مناسبی در جزیره برای اقامت بسیار آسان است. هتل ها، مُتل ها و مهمانخانه های محلی مختلفی وجود دارد تا نیازهای مسافران را بر طرف کنند. با هر بودجه سفر که در نظر گرفته باشید می توانید جای مناسبی برای اقامت پیدا کنید. بیشتر هتل ها در شهر قشم واقع شده اند اما هتل هایی را هم می توانید در درگهان و تولا نیز پیدا کنید. مهمانخانه های بسیار خوبی نیز در برخی از روستا ها وجود دارد که می توانید در آنها بافت واقعی زندگی روستایی در جزیره را احساس کنید. برخی از این مهمانخانه ها بهترین غذاهای محلی را سرو می کنند به همین دلیل اقامت در آنها از چند جهت مفید است

 

 

 

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط