موزه شهر قزوین

موزه شهر قزوین

شرح

موزه شهر قزوین

موزه شهر قزوین | قزوین یکی از شهرهای بزرگ ایران است و مرکز استان قزوین و شهرستان قزوین می‌باشد. قزوین در زمان صفوی، پایتخت ایران بوده است و به همین دلیل دارای مکان‌ها و موزه‌های تاریخی بسیاری می‌باشد. قزوین پایتخت خوشنویسی ایران است و از جمله خوشنویسان معروف می‌توان به میرعماد قزوینی اشاره کرد. کاوش های باستان شناسی در منطقه نشان می دهد آغاز یکجانشینی در قزوین به هزاره هفتم قبل از میلاد می رسد.

موزه ها و جاذبه های فرهنگی

معابد، مجسمه ها، انبارهای غلات و گارگاه های صنعتی و نیز منازل مسکونی برجای مانده نشان از این تمدن دیر پای دارد. این موزه همواره به عنوان یکی از جاذبه های فرهنگی و گردشگری شهرها و کشورها به شمار می روند و معمولا نظر گردشگران را به خود جلب می کنند. این موزه از سال 1384 راه اندازی شده است و به نوعی موزه باستان شناسی به شمار می رود. کافیست سری به موزه قزوین بزنید تا تاریخ و قدمت بلندبالای این شهر همچون کتابی مصور در جلوی چشمانتان به نمایش در بیاید و سفری تصویری به عمق تاریخ این شهر را تجربه کنید. در موزه قزوین (موزه شهر) آثاری از تمام دوران را می‌توان مشاهده کرد.

سفالینه‌های قدیمی‌ در موزه شهر قزوین

از سفالینه‌هایی که قدیمی‌ترین آنها متعلق به هزاره‌های سوم و اول پیش از میلاد هستند تا آثاری از اوایل اسلام و زمان حاضر را در بر می‌گیرد. این موزه گنجینه‌ای با ارزش از اشیای تاریخی متعلق به دوره‌های مختلف تاریخ را در خود گنجانده است. در این موزه اشیای مختلفی از مجسمه ها و زیورآلات ، ظروف سفالی و میناکاری شده گرفته تا انواع سکه، شمشیر، تفنگ و تپانچه، سنگ ها و درب های قدیمی مربوط به دوره های مختلف تاریخی از پیش از میلاد گرفته تا دوران صفویه و قاجار به نمایش گذاشته شده است. قدمت برخی اشیای موجود در این موزه به هشت هزار سال قبل باز می گردد که در ادامه به معرفی آنها پرداخته شده است.

آثار ارزشمندی از روزگاران قبل از اسلام در موزه

 در این موزه علاوه بر اشیای سفالی و فلزی دوره های پیش از تاریخ ، آثار ارزشمندی از روزگاران قبل از اسلام و دوره‌های اسلامی تا قاجاریه را در خود جای داده و در معرض دید بازدید کنندگان قرار دارد. سکه‌های متعلق به اشکانیان تا قاجار، مهرهای نفیس و تاریخی ظروف سفالی، فلزی و سنگی، اشیای زینتی، نظامی و کاربردی از جمله آثار موجود در موزه  هستند. موزه قزوین از بهترین موزه های شهر قزوین است که با آثار برجسته به کتابی مصور برای نمایش تاریخ بلندبالای این شهر تبدیل شده است.

موقعیت هتل

کشور: ایران | Iran
شهر: قزوین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک