موزه پیسانکا اوکراین

آشنایی با موزه پیسانکا اوکراین

شرح

درباره کشور اوکراین بیشتر بدانید

از سال 2005 ، تعداد توریست های خارجی که به کشور اوکراین سفر می کردند افزایش یافته است. سالانه بیش از 1.6 میلیون توریست به اوکراین می روند. چند سال قبل، اوکراین در بین مسافرانِ جهان چندان شناخته شده نبود. اما از حدود ده پانزده سال پیش این کشور به منظور گسترش صنعت توریسم سرمایه گذاری‌های کلانی انجام داد. به ‌طوری‌ که طی سال‌های گذشته، بیش از یک و نیم میلیون توریست از سراسر جهان از اوکراین زیبا و تاریخی دیدن کردند.

این کشور خاص، جذابیت‌های فروانی دارد که گردشگران را به خود جذب می‌کند. اوکراین کشوری است غنی از تاریخ و فرهنگ و بسیاری از چیزهایی که برای گردشگران جذاب خواهد بود . گردشگران از سراسر جهان به اینجا می آیند تا انواع مختلفی از جاذبه ها را از نزدیک شاهد باشند. یکی از این جاذبه ها موزه پیسانکا اوکراین نام دارد.

آفر تور ارمنستان لحظه آخری و ارزان

نگاهی به موزه پیسانکا اوکراین

موزه پیسانکا اوکراین در 23 سپتامبر  سال 2000 در جریان 10 جشنواره بین المللی Hutsul افتتاح شد. نه تنها بخش های داخلی این موزه شبیه یک تخم مرغ (با 14 متر ارتفاع و 10 متر قطر) است بلکه بخش های بیرونی و داخلی گنبد هم  شبیه به یک  تخم مرغ رنگ آمیزی شده است. در حال حاضر این موزه دارای مجموعه ای دائمی با بیش از 10 هزار  پیسانکا از سراسر استان های اوکراین است.

تخم مرغ های تزئین شده عید پاک در این موزه

 این مجموعه مشتمل بر آثاری خلاقانه با طرح های سنتی، مدرن و حتی قدیمی متعلق به قرن نوزدهم و بیستم است. ساختمان فعلی موزه پیسانکا سال 2000 در غرب شهر اوکراین ساخته شده است. بخش مرکزی این موزه به شکل یک پیسانکا (تخم مرغ عید پاک اوکراین) است. این تنها موزه در جهان است که به پیسانکا اختصاص داده شده  و در آگوست سال 2007 به رسمیت شناخته شد.

در این موزه نمونه های دیگری تخم مرغ تزئین شده از کشور های دیگر اسلاو (بلاروس، جمهوری چک، لهستان) و سرزمین های  دورتر (رومانی، سوئد، ایالات متحده، کانادا، فرانسه، پاکستان، سریلانکا، هند) هم وجود دارد. در این موزه گالری نمایشگاه های موقت pysanka و سنت Hutsul عید پاک اقوام مختلف هم به نمایش در می آید.  همچنین در موزه می‌توان شاهد تخم مرغ‌های عید پاک از دیگر کشورهای اسلاوتبار مانند بلاروس و جمهوری چک و سرزمین‌های دورتر مانند پاکستان و هند بود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک