نمایشگاه شتر پوشکار هند

آشنایی با نمایشگاه شتر پوشکار هند

شرح

شتر حیوانیست خاص که در سخت‌ترین شرایط و با کمترین امکانات، بیشترین بازدهی را دارد و با اقلیم خشک و نیمه‌بیابانی کشور ما کاملاً سازگار است. این حیوان در مناطق خشک بسیار بهتر از گاو، غذا را تأمین می‌کند؛ چراکه حیواناتی مانند گاو، برخلاف شتر، به‌شدت توسط گرما، کمبود آب و غذا تحت تأثیر قرار می‌گیرند.

این حیوان در مناطق خشک بسیار بهتر از گاو، غذا را تأمین می‌کند؛ چراکه حیواناتی مانند گاو، برخلاف شتر، به‌شدت توسط گرما، کمبود آب و غذا تحت تأثیر قرار می‌گیرند. آیا خرید شتر در لیست آرزو های شما است؟ نمایشگاه سالیانه «پوشکار» در ایالت راجستان هند برگزار می شود. این نمایشگاه صدها پرورش دهنده شتر را به این شهر می‌کشاند که نتیجه آن خرید و فروش سالیانه هزاران شتر است.

نمایشگاه شتر پوشکار براساس تقویم هندو به‌مدت پنج روز از کارتیک اکاداسی (یازدهمین روز قمری) تا کارتیک پورنیما (پانزدهمین روز قمری) در شهر کوچک و زیبای پوشکار در فاصله 14 کیلومتری آمر در شمال ایالت راجستان برگزار می‌شود. این شهر از سه‌ طرف با تپه و از یک‌طرف با شنزار ریگ‌های روان احاطه شده است. نمایشگاه شتر پوشکار یکی از بزرگ‌ترین نمایشگاه‌های شتر، اسب و احشام در هندوستان است. علاوه‌ بر تجارت چهارپایان، این جشنواره با فصل زیارتی هندوها در دریاچه پوشکار برگزار می‌شود.

بازدید از نمایشگاه شتر پوشکار هند

هر پاییز، حدود 200 هزار گردشگر به شوق دیدن نمایشگاه شتر پوشکار به پوشکار می‌آیند. پوشکار در فاصله حدود 146 کیلومتری فرودگاه جیپور قرار دارد. این نمایشگاه در سال 2017 از 23 اکتبر تا 4 نوامبر برگزار شد که این تاریخ در سال 2018 بین روزهای 15 تا 23 نوامبر و در سال 2019 بین روزهای 4 تا 12 نوامبر خواهد بود. علاوه‌ بر تجارت چهارپایان، این جشنواره با فصل زیارتی هندوها در دریاچه پوشکار برگزار می‌شود.

شاید تا چندین سال پیش فستیوال فروش شتر در پوشکار فقط یک جور مناقصه ی منطقه ای بود اما حالا می بینیم که به چیزی بیشتر از این ها تبدیل شده است چرا که هر سال گردشگران بسیاری را از مناطق و شهرهای مختلف دنیا به دیدن خود می کشاند. آن ها به این منطقه می روند تا هم بتوانند حیوان ها را ببینند و هم از اتفاقات و وقایعی که در دور و اطراف این منطقه می افتد لذت ببرند.

شروع این مسابقه هر سال با مسابقه ی شترسواری همراه است و بعد از آن هم مسابقه ی کریکت بین دو تیم پوشکار و تیمی از توریست هایی که دوست دارند مهارتشان را در این بازی به چالش بکشند ، برگزار می شود. التبه دراین مکان آیتم های مختلفی برای فروش وجود دارد از شترها گرفته تا بزها، طلا و جواهرات گران قیمت و انواع و اقسام لباس ها. پس اگر به شتر و خرید آن علاقه دارید این فستیوال مناسب شما می باشد. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط