پارک پومالان شیلی

معرفی پارک پومالان شیلی

شرح

پارک پومالان شیلی

پارک پومالان در گوشه سمت راست بالای نقشه واقع شده است. پارک پومالان ذخیره طبیعی در استان پالنا شیلی است که توسط بنیاد محیط زیست ایالات متحده The Conservation Land Trust ساخته شده است ، که توسط وقف و رهبری آن بزرگوار تجاری آمریکا ساخته شده است. داگلاس تامپکینز در سال 2005 یک پناهگاه طبیعت منصوب شد ، پومالان بزرگترین ذخیره طبیعی طبیعت شیلی بود و به عنوان یک پارک دسترسی عمومی با زیرساخت های گسترده مسیرهای پیاده روی ، محل های اردو و مراکز بازدیدکننده فعالیت می کرد. با توافقی که در 18 مارس 2017 اعلام شد ، این پارک به ایالت شیلی تعلق گرفت و با 4،000،000 هکتار دیگر برای ادعای بزرگترین پارک ملی آمریکای جنوبی تثبیت شد.

پارک پومالان از دو منطقه تشکیل شده است و به نظر می رسد علاقه صاحبان پارک برای خرید 340 کیلومتر مربع میانه از بنیاد San Ignacio del Huinay نیز وجود دارد. در مقابل این کسب قرار گرفته است که عمدتا سی یا حدوداً  ساکنان هملت Huinay ، واقع در سواحل منطقه مورد نظر هستند. قسمت شمالی این پارک با پارک ملی Hornopirén هم مرز است.در سال 1991 ، داگلاس تامپکینز یک قطعه بزرگ و نیمه رها شده زمین در دره رودخانه Reñihue در استان شیلی پالنا خریداری کرد.

آماده سازی زمین ها برای احداث این پارک

کوهنورد و محافظه کار که از اوایل دهه 1960 به پاتاگونیا سفر کرده بود ، تامپکینز به دنبال محافظت از 16،996.6 هکتار مسکونی بود که بیشتر آنها جنگلهای معتدل والدویا بود و از بهره برداری های بعدی استفاده نمی کرد. تامپکینز پس از عزیمت به Reñihué برای زندگی تمام وقت ، شروع به تهیه برنامه هایی برای پارک بزرگتر کرد و به تدریج از خواص مجاور اضافی از فروشندگان مایل به دست آورد. درنهایت ، تقریباً 98 درصد زمین مسکونی پارک از مالکان زمین غایب خریداری شده است.

پس از آن ، Conservation Land Trust متعاقباً در حدود 283،280 هکتار در بسته های تقریباً هماهنگ برای تشکیل پارک پومالی ، که در 19 اوت 2005 توسط رییس جمهور ریکاردو لاگوس به عنوان پناهگاه طبیعت اعلام شد ، افزود. این تعیین ویژه توسط دولت شیلی برای تأمین مقادیر اکولوژیکی آن و جلوگیری از توسعه ، به این زمین حفاظت های اضافی اعطا می کند. Trust Land Trust بعداً سرزمین های محافظت شده را برای مدیریت و نگهداری مداوم آنها به عنوان یک پارک ملی تحت ابتکار خصوصی به Fundación Pumalín ، بنیاد شیلی اهدا کرد.

در حالی که نیکوکاری مربوط به طبیعت در ایالات متحده آمریکا یک سنت دیرینه دارد ، تملک اراضی خصوصی در مقیاس بزرگ برای پارک ها در شیلی ناآشنا بود و در ابتدا شک و تردید و مخالفت سیاسی به وجود آورد. با گذشت سالها از اجرای این پروژه ، به صورت محلی و ملی اعتماد به نفس ایجاد شده است ، زیرا زیرساخت های دسترسی عمومی پارک پومالان سالانه هزاران بازدیدکننده را خدمت می کند.

حفظ تنوع زیستی در منطقه

یکی از تعهدات اصلی تامپکینز حفظ تنوع زیستی است. منطقه حفاظت از Pumalín نه تنها یک تجربه بی نظیری از بیابان دیدنی را در اختیار بازدید کنندگان قرار می دهد ، بلکه از اکوسیستم و گونه های تهدید شده منطقه نیز محافظت می کند. اگرچه شیلی فاقد تنوع جانوری کشورهای منطقه آمازون است ، اما سرشار از فلور است و دارای بسیاری از گونه های بومی و زیرگونه است. جنگل پهن براق همیشه سبز ، که در شیلی به عنوان جنگلهای معتدل Valdivian شناخته می شود ، شامل هزاران گونه گیاه است.

میزان بارندگی سالانه در جنگلهای ساحلی پارک پومالی تقریباً 6000 میلی متر است ، این جنگل های بسیار خنک و اصلی ، به تمام اقیانوس ها می رسند ، چیزی که در سراسر جهان به طور فزاینده ای نادر است. علاوه بر این ، این پارک از برخی از آخرین غرفه های باقی مانده از درختان Alerce ، که یکی از قدیمی ترین گونه های روی زمین است ، محافظت می کند.

یک سیستم رنجر ، با استفاده از تکاوران پارک یکنواخت در اراضی کشاورزی مجاور پناهگاه طبیعت ، به اداره مأموریت پارک کمک می کند. مزارع ارگانیک کوچک با فعالیتهایی مانند دامپروری ، تولید پنیر ، اکوتوریسم ، صنایع دستی پشم و تولید عسل همزمان با ایستگاه های رنج پارک و مراکز اطلاع رسانی بازدید کننده فعالیت می کنند. در این روش هم حفاظت و هم سهم در اقتصاد محلی حاصل می شود. این پروژه از نیاز به همسایگان پارک ، ایجاد یک تقدیر فرهنگی گسترده مبتنی بر بیابان و حفاظت از تنوع زیستی و همچنین نشان دادن چگونگی یک اقتصاد زراعی ، با دقت با شرایط محلی آگاه است و می تواند به پایداری تنوع زیستی و ایجاد اقتصادی کمک کند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک