پارک جنگلی پروز شهرکرد

پارک جنگلی پروز شهرکرد

شرح

86 درصد از مساحت چهارمحال و بختیاری را عرصه‌های منابع‌ طبیعی شامل جنگل‌ها، مراتع، آبشارها و مناطق حفاظت‌ شده تشکیل می‌دهد؛ این استان به چهار «محال» نیز معروف است؛ زیرا در فصول مختلف سال می‌توان چهار فصل تابستان، زمستان، پاییز و بهار را به‌صورت یکجا در شهرستان‌های آن مشاهده است. چهارمحال و بختیاری از مناطق بسیار بکر در سطح کشور است که هرساله پذیرای گردشگران از تمامی نقاط کشور است. پارک‌های جنگی این استان در کنار سایر نقاط گردشگری می‌تواند فرصتی را برای گردشگرانی که علاقمند به طبیعت‌گردی و حضور در مناطق بکر هستند فراهم کند. یکی از پارکهای جنگلی این استان که بسیار زیباست ، پارک جنگلی پروز شهرکرد میباشد.

پارک جنگلی پروز شهرکرد از تراکم درختانی به وجود آمده است که در امتداد رودخانه ای پرآب و دائمی در دره جریان دارد. جنگلهای زاگرسی منطقه در دامنه کوههای مشرف بر دره  بسیار قابل توجه است. بیشتر این جنگل از نوع بلوط است. محیط دنج و خلوت، سایه درختان بلند و قد برافراشته، چشمه های زلال، شالیزارهای سرسبز و درختان جنگلی پیرامون آن، از ویژگی های جالب توجه این گردشگاه به شمار می روند.

محیط عالی و دلنشین این پارک

پارک جنگلی پروز شهرکرد فضای بسیار مناسبی برای استراحت و گردش خانواده‌ها و اردوگاه‌های دانش آموزی و دانشجویی است. گردشگاه زیبای پروز با طبیعت بهشت‌گونه خود و قرارگیری در امتداد دره‌ای سرسبز، سالانه میزبان هزاران گردشگر از داخل و خارج استان می‌باشد. محیط دنج و خلوت، سایه درختان بلند و قد برافراشته، چشمه‌های زلال، شالیزارهای سرسبز و درختان جنگلی پیرامون آن، از ویژگی‌های جالب توجه این گردشگاه به شمار می‌روند. جاده آسفالته، فضای سبز، سکوی نشیمن، سرویس بهداشتی، پارکینگ و دسترسی به واحدهای اقامتی لردگان، مهم‌ترین زیرساخت‌های این منطقه زیبا و دلنشین است.

این پارک جنگلی چشم هر بینندهای را نوازش میدهد. به طوریكه كمتر گردشگر و باردید كنندهای است كه با یكبار دیدن میل بازدید مجدد در دلش موج نرند و محسور نگردد. پارک جنگلی پروز شهرکرد در مساحتی بالغ بر 180 هکتار در محدوده خارج از شهر در سال 1372 احداث شده است . طول جنگل پروز در امتداد رودخانه حدود 8 کیلومتر است و در اطراف آن چند روستا هم وجود دارند که شاخص‌ترین آنها هم روستای پروز است. حوضچه‌های پرورش ماهی در طول منطقه بسیار زیاد هستند. بهترین فصول سال برای دیدن منطقه بهار و پاییز است. درخت‌های بلوط و بنه و زرشک و انجیر زیادی در این منطقه یافت می‌شود. پارک جنگلی پَروَز در 50 کیلومتری شهرستان لردگان و 155 کیلومتری شهرکرد (مرکز استان چهارمحال و بختیاری) قرار دارد. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک