خانه و باغهای پاورسورت ، شرکت ویکلو

آشنایی با خانه و باغهای پاورسورت ، شرکت ویکلو

شرح

خانه و باغهای پاورسورت ، شرکت ویکلو

خانه و باغهای پاورسورت ، شرکت ویکلو واقع در Enniskerry در ایالت Wicklow ، ایرلند ، یک کشور بزرگ است که به خاطر خانه و باغ های آن محوطه سازی شده است ، امروز 19 هکتار را اشغال کرده است. این خانه ، در ابتدا یک قلعه قرن سیزدهم بود ، در طول قرن 18 توسط معمار آلمانی ریچارد کاسلز تغییر یافت ، از سال 1731 شروع و در سال 1741 به پایان رسید. آتش سوزی در سال 1974 خانه را به عنوان یک پوسته دراز کشید تا اینکه در سال 1996 بازسازی شد.

پیشگفتار ، Wingfields مدتهاست که سرزمینهای Phelim McCartan از Powerscourt را دوست داشت و به دنبال این بود که Fhelim McCartan را به یک عمل شورش بکشاند ، مجازاتی که برای آن دستگیر شد. این نزاع اوج گرفتن در 14 مه 1603 هنگامی که Wingfields قصر قلم در محل معروف به Killing Hollow در نزدیکی Powerscourt را به قتل رساند ، با وجود این که نوه فلیم و وارث Turlough فرزند پسر در اشغال پاورسکور ماند. پادشاه جیمز اول انگلستان در 27 اکتبر 1603 اجاره خانه پاورسورت به مدت 21 سال را به ریچارد وینگفیلد برای اجاره 6 پوند ایرلندی و هزینه شوالیه اهدا کرد.

دلایل توقیف املاک مک کاران به دلیل اقدامات سرکشانه برایان اونیل  و خود فلیم مک کارتان بود. اینکه اقدامات اوبراین ، اونیل و مک کارتان ، Lord of Kinelarty ، به عنوان دلیل توقیف ذکر شده است عجیب است با توجه به اینکه حداقل Fhelim McCartan در 23 آوریل 1549 بخاطر جرایم نامشخص ، عفو پس از مرگ را دریافت كرد. علاوه بر این ، در كنار بارون كرومول املاك وی تسلیم مجددا شد.

موقعیت و مشخصات این قلعه

صاحب اصلی قلعه قرن سیزدهم مردی به نام لا پوئر بود که سرانجام به “قدرت” زخمی شد. موقعیت قلعه از اهمیت نظامی استراتژیک برخوردار بود زیرا صاحب قلعه می توانست دسترسی به رودخانه های اطراف Dargle ، Glencree و Glencullen را کنترل کند.خانه سه طبقه حداقل 68 اتاق داشت. تالار ورودی ، که وراث خانواده به نمایش گذاشته شده بود ، 18 متر طول و 12 متر عرض داشت.

اتاقهای پذیرش اصلی در طبقه اول بود نه در طبقه همکف ، محل معمولی تر. یک خیابان مایل به طول از درختان راش به خانه منتهی می شود.در طول قرن شانزدهم این خانه به مالکیت خانواده پاورسورت رسید. خانواده در ثروت و برجستگی قیام کردند و در قرن 18th ریچارد وینگفیلد ، اول ویسکونت پاورسورت ، به معمار ریچارد کاسلز مأمور شد تا قلعه قرون وسطایی را به طور گسترده تغییر و اصلاح کند و یک قلعه مدرن را ایجاد کند. کار از سال 1731 شروع شد و در سال 1741 به پایان رسید.

قلعه هوا

در موقعیت فرماندهی تپه ، كاسل اندكی از سبك معمول خمیده خود منحرف شد و چیزی را به آنچه خانه جان ونبروگ آن را “قلعه هوا” می نامید ، به خانه داد. این امر در نمای پالادیان شدید سازه که توسط دو برج گنبدی مدور ساخته شده ، قابل توجه است.پادشاه جورج چهارم در آگوست سال 1821 میهمان 5 Viscount Powerscourt بود. در دهه 1830 ، این خانه محل برگزاری تعدادی از کنفرانس ها در مورد پیشگویی های کتاب مقدس ناتمام بود ، که در آن آقایانی چون جان نلسون داربی و ادوارد ایروینگ حضور داشتند. این کنفرانس ها زیر نظر تئودوسیا ، داوجر ویسکانتس پورسکور برگزار شد.

نامه ها و مقالات وی در سال 2004 ، از جمله خلاصه های کنفرانس های نبوی پاورسورت ، مجدداً منتشر شد.در سال 1844 ، در سن 8 سالگی ، مروین وینگفیلد ، هفتمین ویسکانت پاورسورت ، این عنوان و املاک پاورسورت را به ارث برد ، که شامل 200 کیلومتر مربع زمین در ایرلند بود. هنگامی که لرد پاورسورت جوان به سن 21 سالگی رسید ، شروع به بازسازی گسترده ای از خانه کرد و باغ های جدیدی را ایجاد کرد.

جاذبه های دیدنی خانه و باغهای پاورسورت

جاذبه های اصلی این زمین شامل برج دره، باغ های ژاپنی ، مجسمه های اسب بالدار ، دریاچه تریتون ، گورستان حیوانات خانگی ، حوض دلفین ، باغ های دیواری ، دروازه بامبرگ و باغ ایتالیا است. گفته می شود برج Pepperpot پس از یک فلفل دلخواه 3 اینچی لیدی وینگفیلد طراحی شده است.

نکته جالب توجه این است که قبرستان حیوانات خانگی ، سنگ قبرهای آن به عنوان “حیرت انگیز شخصی” توصیف شده است.الهام بخش برای طراحی خانه و باغهای پاورسورت، بازدیدهای پاورسورت به باغهای زینتی در کاخ ورسای ، کاخ Schnnbrunn در نزدیکی وین ، و قلعه شوتیزنگن در نزدیکی هایدلبرگ بود. توسعه باغ 20 سال به طول انجامید و در سال 1880 به پایان رسید.

در سال 1961 ، این ملک توسط 9th Viscount Powerscourt به خانواده Slazenger فروخته شد ، که تا به امروز مالک آن هستند.این خانه در 4 نوامبر 1974 در اثر آتش سوزی ویران شد و متعاقباً در سال 1996 بازسازی شد. فقط دو اتاق در دسترس عموم است زیرا زمانی که پورسورکورت ساکن بودند ، در حالیکه بقیه طبقه همکف و طبقه اول در حال حاضر واحدهای خرده فروشی هستند.در سال 2011 ، Lonely Planet به در ده خانه برتر جهان رای داد ، در حالی که در سال 2014 ، National Geographic پاورسورت را به عنوان شماره 3 در ده باغ برتر جهان معرفی کرد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک