معروف ترین میدان برلین

میدان پوتسدامر پلاتس

شرح

آشنایی با معروف ترین میدان برلین

یکی از مهم‌ترین میدان‌های شهر برلین در آلمان میدان  پوتسدامر پلاتس نام دارد . در دهه‌ی ۱۹۲۰ این میدان بعنوان شلوغ‌ترین میدان اروپا محسوب گردید .

تاریخچه ی از میدان پوتسدامر پلاتس

میدان پوتسدامر پلاتس ، نمونه‌ ممتاز از معماری نوین در برلین جدید میباشد . از آنجایکه در طی جنگ جهانی دوم این میدان توسط دیوار برلین تقسیم شد . و ازبین رفت و از رونق سابق خود افتاد . پس از اتحاد مجدد آلمان باز برپا شد و با ساخت ساختمانهای اطراف آن مانند از جمله مراکز خرید، اداره‌ها، سینماها، هتل‌ها، و مرکز بزرگ کمپانی سونی از شهرت و محبوبیت زیادی برخوردار گردیده است .

تاریخچه ی از میدان پوتسدامر پلاتس

میدان پوتسدامر پلاتس

در ضلع جنوبی دروازه براندنبورگ در فاصله حدود یک کیلومتری این دروازه واقع گردیده است. پوتسدامر پلاتس از چند بخش بزرگ و اصلی مانند سونی سنتر و دایملر سیتی تشکیل شده است. 

پوتسدامر پلاتس بی شک یکی از نمادهای شهر برلین بشمار میرود . و امروزه گردشگران زیادی برای بازدید از آن در این قسمت جمع میگردند . می‌توان سرگرمی ، هنر و خرید را در این گوشه‌ی پر جنب و جوش شهر را مشاهده نمود  .

 

کاربری پوتسدامر پلاتس در طول زمان

از آنجایکه پوتسدامر پلاتس با تاریخچه‌ طولانی و پر حادثه‌ای رو به رو میباشد . برای اولین بار ایستگاه راه آهن برلین-پوتسدام در سال 1838 در پوتسدامر پلاتز افتتاح گردید . دارای قطار سریع حمل و نقل، راه آهن زیرزمینی، 26 ‌تراموا و پنج خط اتوبوس بوده است.

پوتسدامر پلاتس شلوغ‌ترین نقطه‌ی ‌ترافیکی اروپا و قلب تپنده‌ی برلین میباشد . در این منطقه برای اولین بار در سال 1924 ،  با برپایی چراغ راهنمایی اروپا ، به نمادی از کلان‌شهر برلین تبدیل گردید.

کاربری پوتسدامر پلاتس در طول زمان

جاذبه‌ی اصلی گردشگری در پوتسدامر پلاتس

محله‌ی پوتسدامر پلاتس از جاذبه‌های زیادی همانند برج دبیس ، دایملر آتریوم موزه فیلم و تلویزیون، پانوراما پانکت، سرزمین لگو و فضاهای بازاز نمایشگاه‌های هنری و خودرو و مراکز خرید آرکادان ، سونی، مال آف برلین را میتوان در پیاده روی در این قسمت مشاهده نمود . 

مراکز خرید معروف در پوتسدامر پلاتس

مرکز خرید آرکادان در پوتسدامر پلاتس یک مرکز خرید زیبا و مدرن برلین میباشد . این مرکز خرید با سقف شیشه‌ای در سه طبقه طراحی شده است. معمار این مرکز توسط رنزو پیانو طراحی گردیده است .

مراکز خرید معروف در پوتسدامر پلاتس

مال آف برلین مرکز خرید انحصاری لوکس و مجلل است دارای حدود 300 فروشگاه  مانند برشکا، تامی، زارا، H&M، ماسیما دوتی ، داگلاس، و… می‌باشد.

مرکز سونی یا سونی سنتر یکی از جذاب‌ترین اماکن گردشگری در پوتسدامر پلاتس میباشد . بزرگترین سینمای آلمان با صفحه نمایش 500 مترمربع یعنی آیمکس را دارا میباشد . سینه‌استار و سینه‌مکس سینماهای دیگری که در این مجتمع فیلم‌های روز جهان را به صورت دو بعدی و سه بعدی بنمایش میگذارد و همچنین در سونی سنتر سرگرم‌ کننده‌ی زیادی از قبیل رستوران‌های درجه ‌یک ، کافه‌ ، فروشگاه‌های خرید برای موجود میباشد .

پوتسدامر

موقعیت هتل

کشور: آلمان
شهر: برلین

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک