فرانسه پایتخت گردشگری دنیا

چرا فرانسه پایتخت گردشگری دنیا است ؟

شرح

فرانسه پایتخت گردشگری دنیا 

در تمام کشور های دنیا که در عرصه ی گردشگری تلاش میکنند محبوب ترین آنها فرانسه است، فرانسه توانسته است بیشترین تعداد گردشگر را در طول سال به خود اختصاص دهد. حال میخواهیم بدانیم دلیل این محبوبیت در بین تمام دنیا چیست ، با ما همراه باشید.

میتوان به جرات اعلام کرد که در طول سال 2017 میلادی نزدیک به 89 میلیون نفر از کشور فرانسه دیدن کرده اند. فرانسه با داشتن این پشتوانه توریستی توانسته است لقب محبوب ترین مقصد گردشگری دنیا را به خود اختصاص دهد. اما چه ویژگی‌هایی باعث شده تا فرانسه از کشورهای بزرگ و معروف دیگری همچون اسپانیا و آمریکا نیز پیشی بگیرد؟

پاریس ، پایتخت معروف

جالب ترین و جذاب ترین جاذبه های گردشگری دنیا در شهر زیبا و محبوب  پاریس قرار گرفته‌اند که به این شهر لقب شهر نور را داده اند. کسانی که برای بار اول به دیدار پاریس میروند بسیار شگفت زده میشوند از دیدن این همه زیبای و اگر برای چندمین بار است که به این شهر سفر میکنید میتوانید لذت مجدد از دیدن بناهای زیبای تاریخ فروشگاه های مد روز دنیا و بهترین غذاها را تجربه کنید.

تجربه ی به یاد ماندنی هم برای ماه عسل خود و هم برای یک سفر با خانواده میتوانید از این شهر پر از جذابیت دیدن کنید و لذت ببرید.

فرانسه محبوب گردشگران دنیا

فرانسه شاه راه اروپا

شما میتوانید از طریق خاک فرانسه به هشت کشور اروپایی دیگر سفر کنید همچنین انگلیس هم از راهی آبی قابل رفتن است. به همین خاطر است که بقیه اروپایی ها هم به فرانسه علاقه دارند، با یک سفر کوتاه و راحت میتوانید از تمامی این کشور های اروپا دیدن کنید. پرواز های بین شهری فرانسه و همین طور پرواز های کوتاه بین کشور ها از مبدا و مقصد پاریس به دلیل قیمت ارزان خود همیشه مورد توجه هستند و سامانه‌ی قطار تندرو فرانسه یعنی «تِ ژِ وِ» (TGV)، هزاران نفر از مسافران و مردم محلی را در داخل کشور و بیرون از مرزهای آن جابه‌جا می‌کند.

فرانسه پایتخت محبوب

غذاهای درجه یک

فرانسه محبوب دل عاشقانه غذاست. غذاهای سنتی فرانسوی جنبه ی بین المللی دارند و مشهور ترین سرآشپز های دنیا در رستوران های فرانسوی کار میکنند. میتوانید در فرانسه از یک نان فروشی ساده تا بهترین رستوران های ستاره دار میشلن غذاهای خود را انتخاب کنید، غذاهای فرانسوی همیشه مورد نظر گردشگران این شهر بوده است. اهمیت این موضوع تا آنجا پیش رفته که آشپزی فرانسوی را در سال 2010 به فهرست میراث فرهنگی و معنوی یونسکو اضافه کردند. شهر «لیون» مدت‌ها می‌شود که به خاطر غذاهای فوق‌العاده‌اش شهرت پیدا کرده و اخیراً شهر بوردو نیز مورد توجه قرار گرفته که هر منطقه از آن، روش پخت و ویژگی‌های منحصر به‌فرد خود را دارد.

بهترین غذاهای پاریس

وسیله نقلیه

با استفاده از قطار های بین شهری پاریس میتوانید کل این شهر را در عرض چند ساعت بگردید. از شهر پاریس با یک سفر سه ساعته میتوانید دیدنی ترین نقاط این کشور را ببینید ، همچنین امروزه پاریس و شهر بوردو با استفاده از قطارهای تندرو فقط 2 ساعت با یکدیگر فاصله دارند. در واقع این قطارها به قدری سریع هستند و حمل و نقل را آسان کرده‌اند که مردم می‌توانند برای رفتن به محل کار خود، این مسافت را هر روز طی کنند و از بوردو به پاریس بروند. خط‌های محلی قطارها نیز به شکل زیگزاک، نواحی مختلف را به یکدیگر وصل می‌کنند. علاوه بر آن می‌توانید از پروازهای داخلی نیز برای رفت و آمد آسان‌ تر کمک بگیرید و از قسمت‌های مختلف کشور فرانسه در مدت زمانی کوتاه بازدید کنید.

جاذبه های قرار گرفته در فهرست میراث جهانی

دیدنی های فرانسه کم نیست و جالب است بدانید که 40 مورد از این جاذبه‌ها از بناهای رومی مانند پلِ پونت دوگارد گرفته تا پارک و باغ ورسای، در شمار فهرست میراث جهانی یونسکو قرار دارند. کلیسای شارتر، کلیسای جامع آمیان ، کلیسای بورژ و شهرهای مذهبی و زیبای کارکاسون و البی نیز در این لیست ثبت شده‌اند. این مکان‌های دیدنی به گردشگران کمک می‌کنند تا بازدید از فرانسه را بهتر برنامه‌ریزی کرده و بیشتر بر روی این نواحی متمرکز باشند.

جاذبه های گردشگری پاریس

تنوع و گوناگونی

فرانسه محبوب کشوری بسیار متنوع است و در بخش‌های شمال غربی آن، سواحل زیبا و صخره‌ای «بریتانی» و آب‌های فیروزه‌ای قرار دارند و در نواحی شمال شرقی آن، روستاهای دیدنی «آلزاس» را پیدا خواهید کرد. جزیره‌های متعددی برای بازدید در بخش‌های غربی و سواحل جنوبی این کشور وجود دارد و رشته کوه آلپ نیز در شرق این کشور قرار گرفته است. همچنین می‌توان تأثیر کشورهای همسایه بر روی فرهنگ این کشور، از غذاهای کاتالانی گرفته تا کلم‌ترش یا همان زاواکراوت  استراسبورگ، رامشاهده کرد.

فرانسه محبوب ترین کشور در اروپا

هنر و فرهنگ

فرانسه، زادگاه هنرمندان بزرگی همچون مونه، سزان و ماتیس به حساب می‌آید و جاذبه‌های گردشگری معروفی از جمله موزه لوور، برج ایفل، گراند پله را در خود جا داده است. برای دیدن آثار هنری و فرهنگی کشور فرانسه می‌توانید از موزه های پاریس و شهرهای دیگر آن دیدن کنید؛ اما خیابان‌های این شهر نیز ساختمان‌های تماشایی و زیبایی را در برمی‌گیرند که به نوبه‌ی خود دیدنی هستند. عده‌ای برای بازدید از بناهای دیدنی و معروف این کشور و عده‌ای دیگر برای فستیوال‌های فرهنگی آن مانند روز باستیل و جشن ماردی گرا به فرانسه سفر می‌کنند و هیچ کدام از سفر خود پشیمان به خانه برنمی‌گردند.

هنر و فرهنگ محبوب

فرانسه، خانه دوم بازدیدکنندگان

چه ساکن اروپا باشید و یا دورتر از آن فرانسه محبوب همه مردم است و این کشور را خانه ی دوم خود میدانند . تنوع در طبیعت و جاذبه های توریستی و همین طور غذاهای عالی باعث شده این کشور محبوب همگان باشد، همچنین می‌توانند در نواحی روستایی، خانه‌ی کوچکی برای خود بخرند تا هرگاه از یکنواختی زندگی خسته شدند، سری به خانه‌ی خوش آب و هوای خود در فرانسه بزنند. طبیعت، غذای بی‌نظیر و رفت و آمد آسان نیز مزید بر علت شده‌اند تا بسیاری از مردم، فرانسه را برای خریدن خانه‌ی دوم ترجیح بدهند.

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط