منطقه دریایی حفاظت شده جزایر پور نایت نیوزلند

آشنایی با منطقه دریایی حفاظت شده جزایر پور نایت نیوزلند

شرح

منطقه دریایی حفاظت شده جزایر پور نایت نیوزلند

کشور نیوزلند که گاهی زلاندنو هم نامیده می شود بهشتی برای طبیعت گردان و دوستداران به طبیعت به شمار می آید. این کشور که نزدیکی استرالیا و در اقیانوس آرام قرار گرفته به مدت 80 میلیون سال از خشکی های دیگر دور بوده و همین موضوع باعث شده تا طبیعت، حیات وحش و حیات در این قسمت از کره زمین کاملا متفاوت از دیگر مناطق زمین باشد! طبیعت منحصر بفرد، پوشش گیاهی خاص و متفاوت و حیات وحش و گونه های جانوری کمیاب و نادر نیوزلند را به سرزمینی خارق العاده تبدیل کرده است. هرچند در هر گوشه از این کشور با زیبایی ها و جذابیت های فراوانی روبرو خواهید شد، اما در این مطلب قصد داریم یکی از زیباترین و شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی نیوزلند را به شما معرفی کنیم و آن منطقه حفاظت شده جزایر پور نایت نیوزلند میباشد.

این منطقه که مدت ها پیش متروکه شده است یکی از شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی نیوزلند است و امروزه رفت و آمد بسیار کمی به آن انجام می شود. این موضوع تنها به خاطر تنوع و فراوانی پوشش گیاهی و جانوری خاص منطقه نیست، بلکه بیشتر به خاطر نفرین مائوری است! گفته می شود زمانی که آخرین قبیله مائوری این جزایر را ترک کردند آن را نفرین کردند تا دیگر کسی نتواند در آن جا ساکن شود. با این حال، این افسانه مانع از ورود ماجراجویان و طبیعت گردان کنجکاو نمی شود و مسافران زیادی برای تماشای شگفت انگیزترین پدیده های طبیعی نیوزلند بار سفر می بندند و به این منطقه سفر می کنند.

غواصی در این منطقه

این منطقه یکی از بهترین و ایده آل ترین مناطق برای غواصی است و صخره های آتفشفانی و مناظر طبیعی و دریایی بی نظیرش فضایی خارق العاده به وجود آورده است. ذخیره دریایی جزایر پور نایت یک منطقه حفاظت شده در ساحل جزیره شمالی نیوزلند است.

این ذخیره ، که در سال 1981 تأسیس و مساحتش 1890 هکتار (4،700 هکتار)  است ، [1] توسط وزارت حفاظت اداره می شود. این جزیره توسط پشته های سنگی مجاور احاطه شده است. اینجا یکی از ده سایت محبوب جهان برای غواصی است. این ذخیره همچنین یکی از مناطق اصلی است که توسط Wade Doak ، یکی از برجسته ترین کارشناسان دریایی و طرفداران ذخیره های دریایی مورد مطالعه و مستندسازی قرار گرفته است. هنگامی که این ذخیره در سال 1981 تأسیس شد ، ماهیگیری تجاری ممنوع شد ، اما ماهیگیری تفریحی هنوز مجاز بود. ممنوعیت کامل ماهیگیری سرانجام هفده سال بعد در سال 1998 اجرا شد.

در حال حاضر ، اختلال در زندگی دریایی یا حذف سنگ یا پوسته در ذخیره دریایی ممنوع است. هیچ صید تجاری در طی یک مایل دریایی (1،852 متر) مجاز نیست . این جزایر به دلیل تنوع جانوران دریایی که در آنجا یافت می شوند یک مکان غواصی محبوب هستند و همچنین به دلیل اشکال سرزمین جذاب آنها که شامل قوس های طبیعی و غارها است ،نیز محبوب هستند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک