پل نئوف پاریس

آشنایی با پل نئوف پاریس

شرح

پل نئوف پاریس

پاریس شهر رویا‌هاست؛ شهر عاشقان دنیا، شهر رمان‌ها و فیلم‌های آشنا؛ از شانزلیزه گرفته که بهشت مد جهان است تا ایفل که سمبل بی‌چون‌و‌چرای شهر است؛ از موزه‌ لوور که تابلوی مونالیزا و تکه‌هایی از تخت جمشید را در خود دارد، تا کلیسای مرموز نوتردام با گوژپشت معروفش و از رود پرآب «سن» تا کاخ تاریخی «ورسای». این شهر به قول اروپایی‌ها یک موزه‌ فیکاسیون یا همان موزه‌ی بصری است.سن یکی از مهم ترین رودخانه های اروپا است که از میان شهر پاریس عبور می کند. بر روی این رود بزرگ و مهم پل های زیادی وجود دارند که یکی از مهم ترین آن پل نئوف پاریس است

. پل نئوف در واقع قدیمی ترین سازه سرپای بشری و پل قابل استفاده بر روی رودخانه سن است. وقتی صحبت از جاذبه های معماری شهر پاریس به میان می آید، نمی توان پل نوف را نادیده گرفت. پل نئوف نخستين پل سنگي بود که در زمان هنري چهارم در پاريس بنا شد و چندين طاق داشت و در سال 1604 میلادی طراحی و بنا شده است و در طول تاریخ تغییرات چندانی نداشته است.

تاثیرات ساخت این پل بر منطقه

این پل بزرگ ترين نشانه معماري زيباي فرانسوي است و از برترین و بی نظیرترین جاذبه های گردشگری و مراکز تفریحی فرانسه به شمار می رود. پل نئوف پاریس در قرن هجده میلادی مرکزی برای تجارت و همچنین اعمال جرایم مختلف بوده است. زمانی که این پل در حال ساخت بوده ، جرایم مختلفی همچون زورگیری ، قتل و آدم ربایی در آن صورت می گرفته است. اما کم کم از میزان جرایم کم و به محلی برای تجارت و اجتماع تبدیل شد. پل نئوف پاریس 232 متر طول و 22 متر عرض دارد و در زمان خودش، یکی از پل‌های مدرن شهر به حساب می‌آمد. برای مثال، این اولین پل در پاریس به شمار می‎رفت که هیچ خانه‌ای را بر روی آن نساخته و پیاده‌ رو نیز برایش درنظر گرفته بودند.

همین موضوع، مردم را تشویق می‌کرد تا برای قدم زدن یا معاشرت با دوستانشان در این منطقه دور هم جمع شوند. یکی از دلایل اصلی این تصمیم، این بود که پادشاه عقیده داشت ساختن خانه در این منطقه، جلوی دورنمای موزه لوور را می‌گیرد. این پل در سال 1889 میلادی از طرف وزارت فرهنگ فرانسه، به عنوان بنای تاریخی کشور به ثبت رسانده شد. دوازده طاق ، 384 “ریمل” یا چهره های سنگی که تزئین گوشه و کنار و مجسمه سوارکاری هنری چهارم ، اولین کسی که در یک جاده عمومی قرار گرفته است ، این پل را فوراً قابل تشخیص می کنند.

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط