پارک ملی پیلانسبرگ سان سیتی آفریقای جنوبی

آشنایی با پارک ملی پیلانسبرگ سان سیتی آفریقای جنوبی

شرح

پارک ملی پیلانسبرگ سان سیتی آفریقای جنوبی

سفر به کشور آفریقای جنوبی یکی از پر هیجان ترین سفرهای برای گردشگران و طبیعت شناسان محسوب می شود. به دلیل مناظر طبیعی و متنوعی که در این کشور وجود دارد تمامی طیف های سلیقه ای را می تواند راضی نگه دارد. اگر اهل ماجراجویی هستید، جاذبه های آفریقای جنوبی یکی از مقاصدی است که می تواند تمامی نیازهای شما را بر طرف سازد. یکی از این جاذبه های دیدنی ، پارک ملی پیلانسبرگ میباشد که سرزمینی شگفت‌انگیز در آفریقای جنوبی است که تنها 15 کیلومتر با سان سیتی فاصله دارد و تنوع گوناگونی از حیات وحش را در خود جای داده است.

این منطقه وسیع در منطقه گذر از نظر زیست محیطی غنی بین کلاهاری و لاولد واقع شده است. برخی از زیباترین مناظر در کل پارک را می توان در منطقه سد مانکیو مشاهده کرد. پارک ملی پیلانسبرگ که فضایی به وسعت 55 هزار هکتار را شامل می‌شود از حیث وسعت، چهارمین پارک ملی آفریقای جنوبی به شمار می‌رود. در این پارک که بر بقایای دهانه‌ی یکی از سه آتشفشان قلیایی دنیا قرار گرفته، از پشه‌های مالاریا خبری نیست و می‌توان مناظر بکری از طبیعت و حیات وحش را در آن دید.

تاریخچه ی این پارک

تاریخچه‌ی این پارک هم مانند سایر پارک‌های ملی آفریقای جنوبی جالب است. ویژگی‌های عالی این پارک مانند زمین‌های ناهموار، دره‌های پر آب و مناظر جذاب و دیدنی آن باعث شده که پارک ملی پیلانسبرگ هزاران سال سکونت‌گاه محبوبی برای انسان‌ها باشد. پیش از آنکه این سرزمین در سال 1979 یک منطقه‌ی حفاظت شده اعلام شود، به دلیل سکونت بیش از حد کشاورزانی که محصولات و حیواناتی برای فروش پرورش می‌دادند، حیات وحش در این منطقه رو به نابودی بود. بیش از 6000 رأس حیوان وحشی هم طی برنامه‌ی جابه‌ جایی، از سایر مناطق آفریقای جنوبی به این مکان منتقل شده اند.

پوشش حیوانی منطقه

بنابراین، گرچه منابع حیات وحش در اکثر کشورهای در حال توسعه‌ قاره آفریقا رو به کاهش قرار دارند اما پارک ملی پیلانسبرگ یکی از معدود مناطقی است که روند زاد و ولد و جمعیت در آن ثابت نگه داشته شده است. به دلیل این اقدام دوراندیشانه، ایالت شمال غربی و مردم آن مورد تحسین و تقدیر مردم جهان قرار گرفتند. تعداد حیوانات هم بی شمار است و هم متنوع که هر کدام فرصتی خارق العاده برای عکاسی از مجموعه های فراوان جانوران و گیاهان فراهم می کنند. پیلانسبرگ در منطقه‌ی بین صحرای خشک کالاهاری و دشت پر آب «لوولد»  قرار دارد و معمولاً آن را «بوش‌ولد»  هم می‌نامند. بر خلاف سایر پارک‌های بزرگ، هم‌‌پوشانی منحصر به فرد پستانداران، پرندگان و زندگی گیاهی به دلیل موقعیت مکانی پیلانسبرگ رخ داده است.

غزال آفریقایی، کفتار قهوه‌ای، بلبل چشم قرمز و درختان گزانگبین که معمولاً در محیط‌های خشک و بی آب و علف زندگی‌ می‌کنند در پارک پیلانسبرگ در کنار ایمپالا، بلبل چشم سیاه و درختان شاه بلوط که منحصر به محیط‌های پر آب و مربوط  هستند به حیات خود ادامه می‌دهند. قبل از طلوع و پس از غروب آفتاب می‌توان از سد مانکوه که دریاچه‌ای در مرکز پارک و بزرگ‌ترین مخزن آبی پیلانسبرگ است و حیوانات برای آبخوری به آن‌ جا می‌آیند، دیدن کرد. یکی از فعالیت‌های محبوب در پارک پیلانسبرگ بازدید از این دریاچه است. تنوع گسترده‌ای از گونه‌های کمیاب و رایج در کنار گونه‌های بومی مانند کفتار قهوه‌ای شب رو، چیتای بادپا، سمور سیاه جادویی و همچنین زرافه، گورخر، اسب آبی و کروکودیل زندگی می‌کنند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک