موزه پیکاسو بارسلون

آشنایی با موزه پیکاسو بارسلون

شرح

موزه پیکاسو بارسلون

بارسلون دارای موزه های زیادی است که موضوعات و محدوده های مختلفی را پوشش میدهد. یکی از پرطرفدارترین موزه های این شهر موزه پیکاسو میباشد، که توانسته گردشگران زیادی را به سمت این شهر روانه میسازد. در ابتدا باید کمی در مورد پیکاسو این نقاش معروف بدانیم. پابلو پیکاسو از معروف ترین نقاشان قرن 20 میلادی میباشد او نقاش، شاعر، طراح صحنه و پیکرتراش بوده است.

پابلو پیکاسو

پابلو پیکاسو یکی از پرکارترین و بانفوذترین هنرمندان قرن بیستم است. او در نقاشی، مجسمه‌ سازی، قلم‌ زنی، طراحی و سفال‌ گری هزاران اثر خلق کرده است. وی مکتب کوبیسم را به همراه جرجیس براک در میان نقاشان جا انداخت و فن اختلاط رنگ بر پردهٔ نقاشی را به عالم هنر معرفی کرد.

در خلاصه زندگی نامه پیکاسو اینگونه آمده است که: پیکاسو در 25 اکتبر سال 1881 در مالاگا، شهری در اسپانیا به دنیا آمد. او فرزند یک نقاش تحصیل کرده به نام جوز روئیزبلنکو و ماریاپیکاسو بود که از سال 1901 نام خود را به نام خانوادگی مادرش تغییر می‌ دهد. پابلو پیکاسو از همان دوران کودکی به نقاشی علاقه پیدا می‌ کند و از ده سالگی نزد پدرش که معلم یک آموزشگاه هنری بود. اصول اولیهٔ نقاشی را فراگرفت و دوستانش را با کشیدن نقاشی بدون بلند کردن قلم یا نگاه کردن به کاغذ سرگرم می‌ ساخت.

تاثیر پیکاشو در هنر مدرن

در سال 1895 به همراه خانواده به بارسلونا تغییر مکان دادند و پابلو پیکاسو در آنجا در آکادمی هنرهای عالی به نام لالنجا به تحصیل مشغول شد. این نقاش بزرگ در سال 1918 با الگا، رقاص بالت ازدواج کرد و در پاریس به زندگی خود ادامه داد. این نقاش و مجسمه‌ ساز اسپانیایی با خلق آثارش گام مهمی در هنر مدرن برداشت. او در ابداع و نوآوری سبک‌ها و تکنیک‌های نقاشی بی‌نظیر بود و استعداد خدادادی او به عنوان یک نقاش و طراح بسیار قابل اهمیت است.

او در کار کردن با رنگ روغن، آبرنگ، پاستل، زغال چوب، مداد و جوهر بسیار توانا بود و با ایجاد آثاری در مکتب کوبیسم استعداد بی‌ نظیر خود را به بهترین شکل به کار گرفت و با وجود آموزش محدود علمی (که تنها یک سال از دورهٔ تحصیلاتی را در آکادمی رویال مادرید به پایان رساند) تلاش هنرمندانه‌ ای را در تغییر جهت فکری خود انجام داد. از پابلو پیکاسو به عنوان پرکارترین نقاش تاریخ یاد می‌ شود.

افتتاح موزه پیکاسو بارسلون

موزه پیکاسو که در اسپانیا قرار دارد، که در 9 مارس 1963 برای عموم افتتاح گردید. این موزه حدود 4251 اثر از این هنرمند را به نمایش گذاشته است. یکی از مهمترین تاثیرات پیکاسو در عرصه هنر پدید آوردن سبک کوبیسم بوده است. موزه پیکاسو علاوه بر نمایش آثار هنری، محل مناسبی نیز برای برگزاری سمینارها و سخنرانی هاست. گردشگران علاوه بر تماشای آثار هنری پیکاسو، از نوع و نحوه زندگی او نیز اطلاعات کسب می کنند. در میان آثار به جا مانده از هنرمند قرن معاصر باید به نقاشی هایی در سبک های مختلف همچون کوبیسم، امپرسیونیسم و ناتورالیسم اشاره کرد.

تماشای تابلو های موجود در این موزه که همچون نمایشگاه می ماند، برای هنردوستانی که به سبک های هنری بعد از انقلاب رنسانس در اروپا علاقه دارند، بسیار جالب توجه خواهد بود. در این موزه حدود 3 هزار و 500  اثر هنری زیبا از پیکاسو وجود دارد. این آثار به خوبی نگهداری می شوند. 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط