میدان سانتو استفانو بولونیا

آشنایی با میدان سانتو استفانو بولونیا

شرح

میدان سانتو استفانو بولونیا

میدان سانتو استفانو بولونیا ” Piazza Santo Stefano ” (معروف به مجموعه هفت کلیسا) مشهورترین کلیسای جهان و یکی از مکانهای برای بازدید در بولونیا قرار گرفته است . فضایی چهار گوش بزرگی که بین مجموعه ای از کلیساها قرار دارد .

در ایتالیا به طورکلی به میدان هایی که مراکز اجتماعی و مرکز تجمع مردم هم باشد Piazza گفته می‌شود . سانتو استفانو هم شبیه به میدان ماجیوره میباشد که از اهمیت خاصی برخوردار است. اما خیلی از افراد سانتو استفانو را بعنوان یک میدان می شناسند ، ولی در واقع این مکان یک میدان نیست فضای باز و بزرگ بین مجموع کلیسا میباشد .

جاذبه های دیدنی این میدان

مجموعه کلیساهای سانتو استفانو «هفت کلیسا»  مربوط به یک دوره زمانی نمیباشند . بلکه هریک دوره های زمانی مختلفی دارند که طی هر دوره زمانی به آن اضافه شده اند . از ۸ ساختمان های این مجموعه ساخته شده ، که به گهواره‌ی ایمان معروف هستند . قدمت ساختمانهای این منطقه به به قرن ۱۰ تا ۱۳ میلادی باز می‌گردد .

قدیمی ترین Palazzo del Podestà است که میدان را به سمت شمال می بندد . قدمت آن به قرن سیزدهم برمی گردد و توسط Torre dell’Arengo که در هنگام زنگ زدن به صدای زنگ خود ، مردم را به جمع آوری فراخوانده است . یکی از بخش‌های جذاب این مجموعه مقبره‌ای است که متعلق به فردی است که در سال ۱۰۱۹ میلادی درگذشته است و از آن به عنوان قدیمی‌ترین قبر این مجموعه یاد می‌شود .

گسترده ای که از طریق سانتو استفانو سرچشمه می گیرد و به دو برج منتهی می شود مجسمه ای که در این میدان مسلط است ، باسیلای سانتو استفانو است که معمولاً با عنوان “هفت کلیسا” شناخته می شود . این بنا بر هفت ساختمان مقدس ساخته شده و در دوره های مختلف مجدداً ساخته شده است و این کار عمدتاً توسط کارفرمای مقدس بولونیا ، سن پترونیو انجام شده است . در واقع این بیش از یک مربع یک میدان است

این میدان با نماهای کاخ های اشرافی ، منشأ گوتیک و رنسانس احاطه شده است . که در طول قرن ها به طور گوناگون احیا شده است این میدان علاوه بر برجسته کردن باسیلیای یادبود سانتو استفانو ، به بازدید کننده این امکان را می دهد تا با زیبایی های خود این ساختمانهای اطراف آن را ببیند .

بازدید و گشت و گذار در محوطه  سانتو استفانو حال و هوای خاصی در شهر تاریخی بولونیا خواهید داشت . پیازا سانتو استفانو یکی از دیدنی ترین دیدنی های بولونیا است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک