خزانه داری پترا

خزانه داری پترا

شرح

خزانه داری پترا یکی از معجزه ‌ترین معابد در پترا ، شهری از پادشاهی نباتات است که در زمانهای قدیم توسط اعراب ساکن بوده است. مانند بسیاری از ساختمانهای دیگر در این شهر باستانی ، از جمله صومعه Ad Deir وجود دارد، این سازه از چهره ای از سنگ ماسه سنگ حک شده است.اعتقاد بر این است که این بنا مقبره پادشاه نباتیان ، آرتاس چهارم ، در قرن اول میلادی بوده است. این یکی از محبوب ترین جاذبه های گردشگری در اردن و منطقه است. در اوایل قرن نوزدهم توسط بادیه نشینان این منطقه به عنوان الخزنه معروف شد ، زیرا آنها معتقد بودند كه این گنجینه ها را شامل می شود.

الخزنه در ابتدا به عنوان مقبره و دخمه در آغاز قرن اول میلادی در زمان سلطنت آرتاس چهارم فیلوپاتریس ساخته شد. نام عربی آن خزانه داری از افسانه ای ناشی می شود که راهزنان یا دزدان دریایی غارت خود را در یک سطح سنگی بلند در سطح دوم پنهان کرده اند. خسارت قابل توجهی از گلوله ها را می توان در گلدان مشاهده کرد. عرفان محلی این امر را به بدوئین ها ، گفته می شود كه در اوایل قرن بیستم به گلدان گل زده اند ، به این امید كه بتوانند آن را باز كنند و “گنج” را بریزند ، اما اورن های تزئینی در حقیقت ماسه سنگی استوار است. افسانه دیگر این است که در زمان موسی به عنوان گنجینه فرعون مصر عمل می کرد.

معماری این ساختمان

بسیاری از جزئیات معماری ساختمان در طی دو هزار سال از زمان حک شده و مجسمه سازی از صخره از بین رفته است. تصور می شود این مجسمه ها از چهره های مختلف اساطیری مرتبط با زندگی پس از مرگ است. در بالا چهره هایی از چهار عقاب وجود دارد که روح را از بین می برند. ارقام در سطح بالایی رقص Amazons با محورهای دو محور است. ورودی با مجسمه های دوقلوهای کاستور و پولوکس که تا حدودی در المپوس و بخشی از آن در عالم اموات زندگی می کردند ، پوشیده است.

در سال 1812 ، شهر پترا و الخزنه توسط کاوشگر سوئیسی یوهان لودویگ برکارتد کشف شد. در حالی که اروپای غربی به کاوش در خاورمیانه ادامه داد ، جهانگردی رایج تر شد و تا دهه 1920 ، هتلی کوچک در نزدیکی پترا افتتاح شد. در حالی که پترا به اندازه شهرهای بزرگتر ، بیشتر مرکزی مانند قاهره محبوبیت نداشت ، گردشگری شروع به تغییر اقتصاد و ساختار اجتماعی مردم بادیه نشین که در همان نزدیکی زندگی می کردند ، کرد. اکنون گردشگری منبع اصلی درآمد اردن است. هتل ها ، فروشگاه های سوغاتی ، رستوران ها و خدمات اجاره اسب همه در شعاع چند مایل از پترا قرار دارند. در حالی که تأثیرات اقتصادی تا حد زیادی مثبت بوده است ، این سایت با تهدید ناشی از افزایش گردشگری روبرو است.

استفاده از این بنا در فیلم های سینمایی

رطوبت جمعیت زیادی از افرادی که از سایت بازدید می کنند می توانند باعث آسیب به ماسه سنگ خشک شوند. لکه های سفید به دلیل استراحت دست در مقابل دیوارها بر روی دیوارها و ستون ها از رسوب اسید استئاریک ظاهر شده است. سطح خزنه در کمتر از ده سال 40 میلی متر از لمس ، تکیه یا مالش به دیوارهای خزنه پشت سر گذاشته است.خزانه داری در بسیاری از فیلم های هالیوود ظاهر شده است ، پس از بازی در صحنه های اقلیمی در فیلم محبوب 1989 ایندیانا جونز و آخرین جنگ صلیبی ، شهرت خاصی کسب کرده است ، که در آن نمای آن به عنوان ورودی محل استراحت نهایی گریل مقدس در نزدیکی هاتای نمایش داده شده است. . صحنه های داخلی معبد در استودیوی Elstree در انگلیس فیلمبرداری شده است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک