تراس های مورای پرو

تراس های مورای پرو

شرح

یکی از بزرگترین و البته قدیمی ترین تمدن های دنیا را کشور پرو ارد، تمدنی که از 3000 سال قبل از میلاد مسیح بوجود آمده و در طول تاریخ درخشیده است. چنین تاریخی باعث شده تا آثار و بقایای تاریخی زیدادی از آن ها به جا بماند که بیشتر این بناها هم توسط قومی به نام قوم اینکاها ساخته شده است. یکی از خوبی های سفر به پرو این است که حتما لازم نیست تا تاریخدان و یا عاشق تاریخ باشید، چون این کشور جذابیت های طبیعی بیشمار دیگری دارد، از کوه های افسانه ای آند گرفته تا جنگل های بارانی آمازون. یکی از جاذبه های قدیمی در پرو ، تراس های عجیب و غریب و شگفت انگیز مورای میباشد. ی

زمین های تراس شکلی

کی از مناطقی که از اینکاها بر جای مانده ، مورای نام دارد که در واقع زمین های تراس شکلی است که بصورت دوار در زمین کنده شده است. اسرارآمیزترین نکته ای که در مورد این دایره ها وجود دارد این است که هر کدام از آنها دارای شرایط آب و هوایی متفاوتی به نسبت دیگری هستند! وحشتناک ترین ویژگی این سازه ها این واقعیت است که کف تراس ها هرگز آب نمی شود ، مهم نیست که چقدر باران می بارد. آنها فکر می کنند ممکن است تشکیل سنگهای بسیار متخلخل یا کانالهای زیرزمینی در پایین وجود داشته باشد که آب اضافی را فیلتر می کند.

اختلاف دما در تراس های مورای پرو

بطوریکه اختلاف دمای بالا ترین دایره تا پایین ترین دایره حدود 15 درجه ی سانتیگراد است! این اختلاف دما در تراسها مطابق با میانگین دمای زمین های مزارع سطح دریا و دشت های کوه آند است. آنها مانند کاسه های غول پیکر شکل می گیرند و تراسهای درون آنها توسط راه پله هایی که به سمت بالا امتداد دارند تقسیم می شوند و افراد را قادر می سازد از بالا به پایین کاسه قدم بزنند.

موقعیت جغرافیایی تراس های مورای پرو

مورای یک سایت باستان شناسی در پرو است که تقریباً 50 کیلومتری (31 مایل) شمال غربی کوزکو در یک فلات مرتفع در حدود 3500 متر (11،500 فوت) و درست در غرب روستای ماراس قرار دارد. این سایت حاوی ویرانه های غیر معمول اینکا است که عمدتاً از چندین دایره دایره ای تراس تشکیل شده است که بزرگترین آنها عمق تقریبی 30 متر (98 فوت) دارد. مانند بسیاری از سایت های اینکا ، سیستم آبیاری نیز دارد. هدف از این ساخت این اشکال نامشخص است ، اما عمق ، طراحی و جهت گیری آنها با توجه به باد و خورشید اختلاف دما را تا 15 درجه سانتیگراد (27 درجه فارنهایت) بین بالا و پایین ایجاد می کند. این تراسها تقریبا در حال تخریب هستند اما در حال حاضر همچنان گردشگران زیادی را از سراسر دنیا به سوی خود میکشانند.

موقعیت هتل

کشور: پرو | Peru
شهر: نازکا

دیدنی‌های نزدیک