موزه پرا استانبول

موزه پرا استانبول

شرح

موزه پرا استانبول

موزه پرا استانبول یکی از دیگر از معروف ترین جاهای دیدنی استانبول در ترکیه است. موزه پرا استانبول در سال ۲۰۰۵ در منطقه پر جنب و جوش بی اوغلو بازگشایی شده و خیابان استقلال که خود مملو از فروشگاه، گالری هنری، کلیسا، مسجد، رستوران و کافه های متنوع است در نزدیکی آن قرار گرفته است. این موزه در ساختمانی ۵ طبقه که در گذشته متعلق به هتل بریستول بوده واقع شده است. ساختمان موزه نیز جالب و دیدنی است، چرا که در سال ۱۸۹۳ ساخته شده و در طی بازسازی که بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ بر روی آن انجام شده نمای خارجی آن تغییر نکرده ولی فضا و دکوراسیون داخلی آن کاملاً بازسازی شده است.

موزه پرا استانبول – مجموعه های هنری

این موزه در واقع کلکسیونی ارزشمند از مجموعه های هنری مختلف از قبیل مجموعه نقاشی، مجموعه ابزار اندازه گیری، مجموعه عکس های استانبول قدیم ، مجموعه سرامیک و موزاییک است و هر چند وقت یکبار در این موزه نمایشگاه های هنری نیز برگزار می گردد . در این موزه نقاشی های زیبا و آثار هنرمندان مشهور جهان موجود می باشد که توجه گردشگران تور استانبول را به خود جلب می کند.

این موزه در هتل تاریخی بریستول واقع شده است. این هتل بین سال های ۲۰۰۳ تا ۲۰۰۵ توسط معمار سینان بازسازی شد و با حفظ نمای ظاهری، نمای داخلی هتل را به صورت مدرن تغییر داد تا بتوانند موزه را در این هتل دایر کنند.

موزه پرا استانبول دارای تعدادی نمایشگاه دائمی و تعدادی نمایشگاه های موقت از آثار بین المللی می باشد.

نمایشگاه دائمی موزه سه بخش اصلی دارد:

نمایشگاه آثار شرق شناسی که در این بخش از موزه پرا استانبول آثار هنرمندان اروپایی و هنرمندان عثمان ترک دیده می شود.نمایشگاه ابزارآلات وزن و اندازه گیری آسیایی دومین نمایشگاه دائمی موزه پرا می  باشد که بیش از ده هزار قطعه از ابزار و وسایل وزن و اندازه گیری که در دوران قبل از تاریخ از آتها استفاده می شده، به نمایش درآمده است.سومین بخش از نمایشگاه های دائمی، نمایشگاه کاشی و سرامیک می باشد که شامل بیش از ۸۰۰ قطعه که از دوره های مختلف انتخاب شده اند می باشد.

نمایشگاه موقت موزه پرا استانبول

نمایشگاه موقت این موزه هر سال با مؤسسات ملی و بین المللی هنر و آموزش و پرورش همکاری دارد و از هنرمندان جوان و تازه کاری که قصد برگزاری نمایشگاه دارند، پشتیبانی می کنند.

در این موزه گاهی اوقات نمایشگاه نقاشی نیز برگزار می گردد که بسیار دیدنی و جذاب است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط