پارک ملی پندا گرس، پرتغال

پارک ملی پندا گرس، پرتغال

شرح

پارک ملی پندا گرس، پرتغال

پرتغال کشوری کوچکی است که در حومه‌ غربی شبه جزیره‌ ایبری و پایین ‌ترین بخش جنوب غربی قاره‌ اروپا قرار گرفته است . این سرزمین توسعه یافته با پیشرفت قابل توجه و بسیار زیبا و جذاب که به دلیل جاذبه‌ های طبیعی ، توجه گردشگران بسیاری را در تور پرتغال به خود جلب کرده است. یکی از مهترین جاذبه های این کشور پارک ملی پندا گرس، پرتغال است، تنها پارک ملی و یکی از بزرگ ترین شگفتی های طبیعی کشور که فرصت های بیشماری برای ماجراجویی و طبیعت گردی را برایتان فراهم کرده است. این پارک در نزدیکی مرز اسپانیا سالانه ماجراجویان زیادی را به خود جلب می کند و امکانات زیادی برای گشت و گذار در طبیعت دارد.

موقعیت جغرافیایی پارک ملی پندا گرس، پرتغال

این پارک در سال 1971 در بخش های شمالی پرتغال تاسیس شد و 72 هزار هکتار مساحت دارد. این پارک در ناحیه ی مینهو در شهرهای ویانا دو کاستلو، ویلا رئال و براگا در شمال غربی پرتغال و در 100 کیلومتری پرتو قرار دارد. چیزی که در کنار چشم اندازهای بینظیر طبیعی، این پارک را جذاب و شایسته ی بازدید کرده وجود بیش از صد روستای سنگی در آن است که از زمان پیدایش پرتغال یعنی قرن 12 دست نخورده باقی مانده اند. از آن جایی که کوهستان گرس شرایط نامناسب و آب و هوای سختی دارد آخرین نشانه های زندگی انسان ها در آن به 6 تا 3 هزار سال قبل از میلاد برمی گردد.  

کمپ ها و طبیعت گردی 

در این پارک سه مکان مختلف برای کمپ و مسیرهای زیادی برای طبیعت گردی و کوهنوردی وجود دارد ولی آن قسمت هایی از پارک که در کنار جاده های اصلی قرار دارد بیشتر از دیگر قسمت ها مورد بازدید قرار می گیرد. این محل به دلیل حفاظت از منابع طبیعی و ایجاد محیطی برای فعالیت های گردشگری، علمی و آموزشی به پارک ملی تبدیل شد و امروز آب، خاک و گونه های گیاهی و جانوری اش محافظت شده اند. یکی از مهترین فعالیت های این پارک کوهنوردی است پس سری به کوه ها بزنید و هم پارک را از نمای بالا ببینید و هم از مناظری دیدن کنید که جز در ارتفاع در جای دیگری امکان تماشای آن ها نیست.

تفریحات خانوادگی در پارک ملی پندا گرس، پرتغال

در طول این پارک ملی مکان های زیادی برای تفریحات خانوادگی و پیکنیک برپا کردن هست و بازدید از آن در همه ی ماه های سال امکان پذیر است. دولت پرتغال هم گردشگران را تشویق به بازدید از این پارک می کند و از طرفی آن ها را کنترل می کند چون طبیعت این پارک طاقت حجم زیاد گردشگران را ندارد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک