پل میلائو فرانسه

پل میلائو فرانسه

شرح

پل میلائو فرانسه

فرانسه کشوری در اروپای غربی با قسمت‌هایی جدا در خارج می‌باشد. چشم‌ اندازهای طبیعی فرانسه نظیر قلل مرتفع رشته کوه آلپ، سواحل دلربای جنوبی و جنگل‌های سیاه شما را مجذوب خود خواهند نمود. آثار تاریخی، موزه‌های حیرت‌انگیز، معماری‌ های بی‌نظیر، غنای فرهنگی و جاذبه‌های تفریحی مانند: پل میلائو فرانسه هر گردشگری را وسوسه می‌کند. کشور فرانسه به جاذبه های ساخت بشر شهرت دارد اما از نظر جاذبه های طبیعی هم بسیار غنی است. فرانسه متنوع‌ترین و هیجان‌انگیزترین کشور اروپا برای کشف است.

زیبایی‌های ملایم فرانسه

زیبایی‌های ملایم اینجا در کنار بازی نورها، یکنواختی زندگی روزمره را به جذابیتی استثنایی تبدیل کرده است. در اینجا گردشگران با ترکیبی از زیبایی‌های طبیعی و سازه‌های دست بشر پذیرایی می‌شوند که در هیچ جای دیگر اروپا نمی‌توان آنها را یافت. بی شک بسیاری از شما با بناهای تاریخی جهان آشنا هستید و ممکن است آن ها را از نزدیک دیده باشید. اما شاید نام ابرسازه های قرن جدید را کمتر شنیده اید. سازه هایی که با ظهور خود توانایی بی حد و اندازه ی بشریت را ثابت کرده اند.

برج ایفل

ما قبلا برج ایفل، محبوب ترین سازه فولادی جهان را به شما معرفی کردیم. پل ها از زمان های خیلی دور برای رفت و آمد انسان ها بر روی آب و دره های عمیق احداث شده اند و همواره جنبه ی عملکردی بسیار بالایی داشته اند. اما شاید انسان هیچ وقت تصورش را نمی کرد که در ارتفاع های بسیار بالا و در مسیر های بسیار طولانی قادر به رانندگی باشد. اما با ظهور پل های خارق العاده ی قرن جدید این امر ممکن شد. یکی از این سازه ها که در اوایل قرن جدید در فرانسه پا به عرصه ی وجود گذاشت، پل میلائو است.

شهر میلائو

شهر میلائو یکی از بزرگترین مراکز گردشگری و ورزشی در مرکز و جنوب فرانسه ، واقع در بین اتصال دو رودخانه تارن و دوربی است. شهر میلائو در گذشته به دلیل دستکشها و پوستینهای پشمی اش در فرانسه شهرت داشت.اما در حال حاضر به دلیل وجود بلندترین پل بتنی جهان در این منطقه در دنیا شهرت دارد. این شهر 31000 نفری با 169 کیلومتر مربع وسعت با ارتفاع 550 متر از سطح دریا بر سر راه اصلی (A75) بین شمال فرانسه و سواحل مدیترانه قرار دارد.

پل میلائو فرانسه

این پل برای دو هدف عمده : یکی کاهش بار ترافیک منطقه (بخصوص در فصل تعطیلات تابستان) و دیگری گشایش یک راه ارتباطی آسان میان شمال اروپا و جنوب آن (بویژه کشورهای فرانسه و اسپانیا) ساخته شده است. در یک مناقصه در سال 1993 میلادی شرکت فاستر و همکاران برنده اولیه مناقصه شناخته شد.معمار و طراح این پل یک مهندس بریتانیایی بنام نورمن فاستر و مجری طرح شرکت مهندسی ایفاژ (شرکت سازنده برج ایفل) می باشند . اين پل روي 7 پايه قرار گرفته و داراي دو مسير دو طرفه است. این شاهکار مهندسی که اولين پروژه بزرگ عمراني کشور فرانسه در قرن21 به شمار مي‌رود با 2460 متر طول با گامهای بلند دره زیبای تارن در مرکز فرانسه را پشت سر می گذارد. ارتفاع پل به حدي است که طراح آن نورمن فاستر مي‌گويد: رانندگي روي پل مانند آن است که انسان در اتومبيل پرنده نشسته باشد.

تاریخچه ساخت پل میلائو فرانسه

اين پروژه در سال 2001  آغاز و بعد از 39 ماه دوران ساخت و ساز در 14 دسامبر سال 2004 با حضور ژاك شیراك ریاست جمهوري وقت فرانسه به طور رسمی افتتاح  و در 16 دسامبر به روي وسائل نقلیه باز شد. بلندترين ارتفاع پل در قسمت استقرار ستون ها به اندازه 343 متر است كه در مقايسه با ارتفاع برج ايفل پاريس 19 متر بيشتر است.  هزينه ساخت پل حدود 400 ميليون يورو بوده که توسط شرکت سازنده پل تأمين گشته است. سازنده پل ادعا کرده که مدت عمر پل، حداقل 120 سال خواهدبود. به طور متوسط روزانه 28000 دستگاه خودرو در شرايط آب و هوايي مختلف از روی پل تردد می کنند که در نوع خود رقم قابل توجهی محسوب می گردد.

موقعیت هتل