پل الکساندر سوم پل الکساندرسوم

پل الکساندرسوم را ببینید

شرح

معرفی پل الکساندر سوم

پل الکساندر سوم را ببینید | یکی ازشیک ترین ، مجلل ترین و باشکوه ترین پل فرانسه محسوب میشود و از گذرگاه های روی رودخانه به شمار میرود . این پل برای اتحاد کشورهای روسیه و فرانسه نامگذاری شده و برای برگزاری نمایشگاه جهانی در سال 1900 در پاریس ساخته شد . نصب مجسمه برنزی اسب بالدار در چهار طرف است که روی پایه هایی با ارتفاع 17 متر قرار گرفته است . گردشگران زیادی را از اقصی نقاط جهان به سوی خود فرا میخواند . با ایلیاگشت همراه باشید .

معماری بی نظیر این پل

این پل نیز از جمله جاذبه های تاریخی شهر پاریس است. این پل ها نمادی برای فرهنگ غنی و معماری موفق فرانسوی است. معماری پل الکساندر سوم، با دیگر پل ها فرق دارد. نه تنها معماری بلکه از نظر زیبایی نیز این پل منحصربه فرد است. پل الکساندر سوم دو طرف رودخانه سن را به هم وصل می کند و فقط یک تاق برای استحکام پا دارد. این مساله معماری آن را درخور توجه کرده است. نام این پل از نام تزار سوم روسیه برگرفته شده است و جزو زیباترین پل های فرانسه به شمار می رود.

طول این بنا حدود 107.5 متر است و توسط معماران رزال و آلبی طراحی و ساخته شده است. پل الکساندر سوم در خلال سال های 1896 تا 1900 میلادی ساخته شده است. ساخت این پل زیبا حدود 3 سال به طول انجامید و در سال 1900 میلادی همزمان با برپایی نمایشگاه جهانی پاریس، افتتاح شد. این پل این پل به منظور شرکت در نمایشگاه به بهترین روش ممکن ساخته شده است. طراحی و تزئینات این پل توسط یک نفر انجام نشده است و هنرمندان متفاوتی روی آن کار کرده اند. هر بخش آن توسط فردی متفاوت انجام شده است.

زمانی که بر روی پل راه می روید، مجسمه های متعددی را مشاهده می کنید که به منظور زیباسازی و ایجاد چشم اندازه بی نظیر برای این جاذبه بر روی پل ساخته شده اند؛ از روی این پل می توانید مناظر زیبایی از شهر پاریس را مشاهده کنید و برای کسانی که به عکاسی علاقه دارند می تواند بهترین نقطه ی شهر محسوب شود.

شهرت پل الکساندر سوم

دلیل شهرت و شگفتی پل الکساندر سوم ، همین یک طاق است که دو طرف عرض رودخانه سن را به یکدیگر وصل کرده و باعث استحکام پل شده و یکی از بهترین های پاریس و جاذبه های فرانسه به شمار می رود . يكي از دلایل دیده شدن این پل واقع شدن آن در نزديكي هتل انوليد ، جايي كه آرامگاه ناپلئون بناپارت در آن قرار دارد است .

شگفتی پل الکساندر

محل آرامگاه ناپلئون

محل آرامگاه ناپلئون نمای چشم انداز و با شکوهی از برج ایفل برای عکسای عروسی دارد و محلی برای قدم زدن روی این پل حسی دلپذیری رو به شما دست میدهد . پل الکساندر سوم بخاطر داشتن مجسمه های شبیه به شیرها ، فرشتگان کوچک ، پریان ، یا خدای عشق ، ارواح آب ، ماهی ها و صدف های حلزونی به موزه ی روباز مشهور است . چراغ های این پل به سبک آرت نوو روشنایی میبخشد .

Pont Alexandre III

چهارستون

چهارستون ، تعادل پل را حفظ کرده بدون اینکه بخواهد جلوی دیدی را بگیرد . و از هر دوران نمادی قرار دارد که شامل : دوره ی شاه شارلمانی ، رنسانس ، لوئیس چهاردهم و این مجسمه های طلایی سرستون ها را به زیبایی آراسته کرده که در نهایت عصر مدرن را نشان میدهد .

چهارستون پل الکساندر سوم

موقعیت هتل

کشور: فرانسه
شهر: پاریس

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط