پارک ملی تایرونا کلمبیا

پارک ملی تایرونا کلمبیا

شرح

پارک ملی تایرونا کلمبیا

پارک ملی تایرونا یک منطقه محافظت شده در منطقه شمال کارائیب کلمبیا و در اختیار شهر سانتا مارتا ، 34 کیلومتری از مرکز شهر است. این پارک بومی سازی متنوعی از منطقه کوهستانی سیرا نوادا د سانتا مارتا را نشان می دهد که دارای اقلیم های متنوعی و جغرافیای مختلف است که از سطح دریا در خشکی تا 900 متر بالاتر از سطح دریا قرار دارد. این پارک حدود 30 کیلومتر مربع مساحت دریایی در دریای کارائیب و حدود 150 کیلومتر مربع از زمین را دربر می گیرد. این دومین پارک دیدنی کلمبیا در سال 2012 بود که 293،502 بازدید کننده داشت.

حفاظت در پارک ملی تایرونا کلمبیا

پارک ملی تایرونا به منظور تضمین حفاظت از منطقه و حفظ محیط زیست ، با تصویب قانون 191 انستیتوی کلمبیا برای اصلاحات زراعی  INCORA ایجاد شد. این پارک 150 کیلومتر مربع وسعت دارد. در صلاحیت شهرداری سانتا مارتا ، در بخش ماگدالنا ، واقع در ساحل شمالی کلمبیا است که با دریای کارائیب هم مرز است. تاگانگا جنوبی ترین قسمت آن است. مرز غربی آن به سمت شمال شرقی به دنبال خط ساحلی ، از جمله یک کیلومتر مساحت دریایی ، تا رودخانه پییدراس ادامه می یابد. این مرز از سمت چپ رودخانه تا بزرگراه شمالی و سپس به سمت غرب دنبال می شود.

آب و هوای پارک تایرونا

دمای هوا در پارک تایرونا و سیته های اطراف آن از 27 تا 35 درجه سانتیگراد در سطح دریا است. بارش باران در این منطقه از هر چیزی تا حدود 975 میلی متر در ماه متغیر است ، اما به طور کلی آب و هوا گرمسیری و گرم دارد ، و کشاورزی که به آبیاری از نهرهایی که از قله های برفی تخلیه می شوند ، نیاز به آبیاری دارد. وانلر مانتل ، آنشیلا ، گوزنها و بیش از 70 گونه خفاش از جمله ساکنین نمونه پارک هستند.

پوشش گیاهی و جانوری پارک ملی تایرونا کلمبیا

 حدود 300  گونه از پرندگان این پارک شامل عقاب انفرادی مونتان ، ماکاو نظامی ، ضد انفجار سیاه و سفید ، ضد بادی سفید و ماناچین لانگ است. همچنین تقریباً 31 گونه از خزندگان ، 15 گونه دوزیستان ، 202 گونه اسفنج ، 471 گونه از سخت پوستان ، 96 گونه از آنتلیس ها ، 700 گونه از گونه های هلو ، 110 گونه مرجان و 401 گونه ماهی و رودخانه وجود دارد. بیش از 350 جلبک و بیش از 770 گونه گیاه وجود دارد.

این یکی از سه پارک ملی در کارائیب کلمبیا با صخره های مرجانی در سرزمین های آن است.شواهد باستان شناسی در مورد شهرکهای باستانی بشر در منطقه پارک تا قرن شانزدهم وجود دارد. هم اکنون این مکان دارای امکاناتی برای گردشگری اکو است که مسیرهای مناسبی برای پیاده روی دارد. موزه باستان شناسی كامپاما در محله Cañaavayê ، در نزدیکی دهانه رودخانه Piedras واقع شده است.

منبع : ویکی پدیا

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک