صومعه آشیان ببر در بوتان

صومعه آشیان ببر در بوتان

شرح

بوتان کشوری است پر از افسانه‌ها و اسطوره‌ها، با مناظری شگفت‌انگیز و کوهستان‌هایی باشکوه، که با بودای مهایانه شناخته می‌شود. این کشور، امپراتوری کوچکی است که بین دو کشور بزرگ، هند و چین، در سایه‌های رشته کوه هیمالیا قرار گرفته است. کشوری با آیین بودایی، افسانه‌ها و اسطوره‌هایی که تحت حکومت پادشاهی دودمان وانگچوک اداره می‌شود. مناظر طبیعی بسیار شگفت‌انگیزی دارد و کوهستان‌های باشکوهی به همراه دره‌های عظیم و آبشارهای زیبا در آنجا وجود دارد که از مهمترین جاذبه های آن صومعه آشیان ببر در بوتان است.

بوتان یکی از مقاصد هیجان‌انگیز برای ماجراجویان

بوتان کشوری شگفت‌انگیز در نزدیکی هیمالیا است. کشوری که در آن تلفیقی زیبا از سنت‌های بودایی و مدرنیته را می‌توانید ببینید. امروزه گردشگران بسیاری از سراسر جهان در قالب تور بوتان به این کشور سفر می‌کنند و این کشور به عنوان یکی از مقاصد هیجان‌انگیز برای ماجراجویان تلقی می‌شود. صومعه آشیانه ببر (The Tiger’s Nest) یکی از دیدنی‌های بوتان است که در دره پارو قرار دارد.

نوروز 1401 بهترین زمان سفر به ارمنستان

مسیر رسیدن به صومعه آشیان ببر در بوتان

نام دیگر صومعه آشیانه ببر است. شما می‌توانید پس از پیاده‌روی در زمین‌های مرتفع و پشت سر گذاشتن مه غلیظ به آشیانه ببر برسید. این صومعه یکی از مهم‌ترین نمادهای فرهنگ و مذهب بوتان به شمار می‌رود که در بالای کوه‌های هیمالیا قرار گرفته است. از منشا تاریخی این صومعه اطلاعات دقیقی در دست نیست اما جزو مکان‌هایی بود که یکی از راهبان بودایی به اسم پادما سامباوا در آن به مراقبه و عبادت می‌پرداخته است.

افسانه های صومعه آشیان ببر در بوتان

افسانه‌های بسیاری وجود دارد که می‌گوید ببری بالدار برای نبرد با شیطان به این دره آمده و به مدت سه سال، سه ماه، سه هفته، سه روز و سه ساعت در آن مستقر شده است. مورخان بر این باورند که پادما سامباوا در قرن هشتم میلادی در این منطقه می‌زیسته است. او زندگی خود را صرف ترویج آیین بودا در ناحیه هیمالیا کرد. صومعه آشیانه ببر از 4 معبد و 8 غار تشکیل شده است که از طریق چند راهروی سنگی و پل به هم وصل شده‌اند.

معماری داخلی صومعه

ساختمان این صومعه مانند بسیاری از معابد مشابه در بوتان، سقف‌های قرمز و طلایی و دیوارهایی سفید رنگ دارد. این معابد عموماً از جنس سنگ و گل ساخته شده‌اند. در داخل صومعه، سقف‌هایی طلایی، بت‌هایی طلایی رنگ، سالنی که در آن هزاران بودا وجود دارد و یک مجسمه بزرگ ببر مشاهده می‌کنید. در محوطه بیرونی صومعه یک چرخ وجود دارد که راهبان صبح هر روز آن را به چرخش درمی‌آورند. بودائیان معتقدند چرخاندن این چرخ نوعی عبادت محسوب می‌شود. ویژگی اصلی صومعه مکان جدا شده آن است. فقط با مسیرهای کوهستانی قابل دسترسی است. بازدید از صومعه Paro Taktsang به لطف موقعیت بی نظیر و منظره کوه های باشکوه و دره های سبز زمردی، تجربه ای فراموش نشدنی است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک