پارلمان هیل اتاوا

پارلمان هیل اتاوا

شرح

پارلمان هیل اتاوا

پارلمان هیل اتاوا که در زبان محاوره به هیل نیز معروف است، منطقه ای در جنوب رودخانه اتاوا، ایالت اُنتاریو می باشد. این ساختمان بر روی تپه ای شیب دار و در نزدیکی ابتدای کانال ریدو ساخته شده است. این ساختمان محل پارلمان کانادا می باشد که از اهمیت نمادین ملی برخوردار است.

تاریخچه پارلمان هیل اتاوا

آتش سوزی ۳ فوریه ۱۹۱۶ بلوک مرکز ساختمان را نابود کرد و در سال ۱۹۲۷، پارلمان هیل همراه با برج صلح تکمیل شد و به شکل امروزی خود در آمد. این ساختمان امروزه نماد شهر اُتاوا می باشد. در حقیقت سه ساختمان عظیم با نمای سنگی و سقف سبز رنگ و باشکوه مجموعه پارلیامنت هیل را تشکیل داده است. معماری این بناها همگی از سبک گوتیک پیروی می‌کنند، سبکی پیچیده که اگرچه در بیشتر موارد برای اماکن مذهبی همچون کلیسا به کار گرفته می‌شود اما گه‌گاه در طراحی ساختمان‌های دولتی نیز دیده می‌شد.

ساخت بنای پارلمان هیل اتاوا

شروع به ساخت بنای پارلیامنت هیل در اواخر قرن 18 بود و تاریخ پایان ساخت این بنا به قرن نوزدهم باز می‌گردد. برج صلح که برای بزرگداشت کشته‌شدگان کانادایی جنگ جهانی ساخته شده و این روزها از مشهورترین نمادهای این کشور به شمار می‌آید، ساختمان پارلیامنت هیل را به دو بخش تقسیم کرده است. چشم‌انداز زیبای شهر و رودخانه مشهور اتاوا از بالای برج صلح گردشگران زیادی را که به تور کانادا آمده‌اند به خود جذب می‌کند.

محوطه وسیع ساختمان پارلمان کانادا با آب‌نمایی زیبا در وسط آن تماشایی‌تر شده است، آب‌نمایی که شعله‌های آتش از میان آب‌‌هایش زبانه می‌کشد. چندین بنای یادبود و مجسمه در محوطه قرار گرفته‌اند که مورد بازدید گردشگران تور کانادا قرار می‌گیرند. مهم‌ترین جشن‌های ملی کانادا همچون جشن اول جولای (روز ملی کانادا) در همین محوطه برگزار می‌شود. جشنواره‌ای پر از موسیقی با میزبانی نور و رنگ.

این منطقه در سال ۱۸۵۹ (یعنی اواخر قرن ۱۸ و اوایل قرن ۱۹)، پس از اینکه اُتاوا توسط ملکه الیزابت به عنوان پایتخت کانادا انتخاب شدف به یک حوزه دولتی تبدیل شد.

سبک معماری پارلمان هیل گوتیک

سبک معماری پارلمان هیل گوتیک است که در زمان ویکتوریا و با ارتفاع ۵۰ متر ساخته شد و مشرف به رودخانه اتاوا می باشد. این بنا سازه ای سنگی می باشد و در کارهای زینتی داخل ساختمان از ماسه سنگ های اوهایو استفاده شده است. کتابخانه پارلمان که در قسمت پشتی ساختمان قرار گرفته است، ساختمانی هشت ضلعی است که از لحاظ معماری بسیار زیبا و شگفت انگیز می باشد. این ساختمان از آتش سوزی سال ۱۹۱۶ نیز جان سالم به در برده است.

جذاب ترین برنامه هایی پارلمان هیل

یکی از جذاب ترین برنامه هایی که در این ساختمان اجرا می شود، مراسم تغییر شیفت گارد می باشد. این مراسم در زمانی که برج ساعت ۱۰ بار زنگ می زند انجام می گیرد.

مردم عادی می توانند هنگامی که جلسات دولت در حال برگزاری است، از برج صلح بالا بروند و مناظر را تماشا کنند و یا حتی سوالات خود را بپرسند. تورهای رایگانی نیز جهت بازدید از ساختمان پارلمان و معرفی تاریخچه اش در این مکان برگزار می شود.

ساختمان پارلمان هیل اتاوا

ساختمان پارلمان کانادا یا همان پارلمان هیل اگرچه به نوعی مرکزی برای فعالیت‌های سیاسی دولت این کشور به شمار می‌آید اما امروزه به یکی از دیدنی‌های کانادا نیز تبدیل شده است. به طور کلی، ساختمان پارلمان هیل سالانه تعدادی بالغ بر ۳ میلیون نفر گردشگر را به خود جذب می کند.

موقعیت هتل

شهر: اتاوا

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک