پارک جنگلی انتابنی آفریقای جنوبی

پارک جنگلی انتابنی آفریقای جنوبی

شرح

سفر به کشور آفریقای جنوبی یکی از پر هیجان ترین سفرهای برای گردشگران و طبیعت شناسان محسوب می شود. به دلیل مناظر طبیعی و متنوعی مانند: پارک جنگلی انتابنی آفریقای جنوبی وجود دارد و می تواند تمامی طیف های سلیقه ای را می تواند راضی نگه دارد. اگر اهل ماجراجویی هستید، جاذبه های آفریقای جنوبی یکی از مقاصدی است که می تواند تمامی نیازهای شما را بر طرف سازد. بعضی از زیباترین مکان‌های گردشگری قاره‌ی آفریقا، در کشور آفریقای جنوبی قرار دارد و طبیعت و تفریحات متنوع آن باعث شده تا به یکی از مقاصد پرطرفدار در میان گردشگران تبدیل شود.

تفریحات و جاذبه‌های دیدنی آفریقای جنوبی

کشور آفریقای جنوبی، تفریحات و جاذبه‌های دیدنی متنوعی از طبیعت منحصر به فرد، صخره‌های مرجانی، ساوانا یا همان گرم‌دشت‌های طلایی آن گرفته تا سواحل، قایقرانی در آب‌های خروشان، غواصی در کنار کوسه‌ها، صحراهای زیبا و حیوانات دوست داشتنی آن‌ها را در برمی‌گیرد. پارک‌های حیات‌وحش معروف و تماشایی متعددی در این کشور وجود دارد و دوستداران حیوانات از سراسر دنیا به این مکان می‌آیند تا حیوانات بومی قاره آفریقا و دیگر حیوانات را از نزدیک تماشا کنند.

منطقه حفاظت شده پارک جنگلی انتابنی آفریقای جنوبی

انتابنی پارکی جنگلی و یک منطقه ی حفاظت شده و شخصی است که یکی از مکان های انجام بازی های “Big 5” است. این پارک در آفریقای جنوبی در ایالت Limpopo، در ناحیه ی Welgevonden واقع شده است. اینجا مکان بسیار مناسبی برای سافاری در آفریقای جنوبی است و دسترسی بسیار خوبی نیز دارد؛ چرا که تنها سه ساعت با ژوهانسبورگ فاصله دارد و یک تجربه ی بسیار خوب از برگزاری مسابقات ”Big 5” در منطقه ای ایمن از بیماری مالاریا را برایتان رقم خواهد زد.

ویژگی های پارک جنگلی انتابنی آفریقای جنوبی

این پارک زیبا مساحت 22000 هکتار را در برمی گیرد و خالق چشم اندازهای گوناکون و متنوعی است که هر یک منزلگاه تنوع بی نظیری از حیات وحش و زندگی به سبک کشورهای آفریقایی است. شما در اینجا می توانید در دره هایی عمیق، دشت هایی باز و وسیع، علفزارهایی انبوه و تپه هایی سرسبز کل روز را به ماجراجویی بپردازید. چندین مرکز اقامت لوکس و مجهز در پارک انتابنی قرار دارند که از جذاب ترین ویژگی های این پارک محسوب می شوند و اقامت در آنها برای هر گردشگری لذت بخش و خاطره انگیز خواهد بود.

گشت و گذار در پارک 

همان طور که قبلاً در رابطه با پارک کروگر صحبت کردیم، در پارک جنگلی انتابنی آفریقای جنوبی شما می توانید در گروه هایی چند نفره و به صورت پیاده یا در جیپ های مخصوص در این منطقه به گشت و جست و جوی حیوانات بپردازید و تنوع بسیار گسترده ای از حیوانات، پرندگان، خزندگان، و گونه های گیاهی را از نزدیک ببینید. از آنجا که اقامتگاه ها در داخل خود پارک قرار گرفته اند، بازدید از حیات وحش بخشی از تجربه ی روزانه ی اینجا محسوب می شود. حیواناتی که در انتابنی زیاد به آنها برمی خورید، حیواناتی از قبیل شیر، کرگدن، بوفالو، زرافه و فیل هستند. در کنار این گشت و گذار و تفرج در پارک، کارهای دیگری هم هست که انجام دادنشان از لذت های فراموش نشدنی سفر به این پارک محسوب می شود. مثلاً رصد کردن ستاره ها در آسمان کویری شب،

دهکده های محلی و بازدیدهای فرهنگی

آبگرم درمانی، بازدیدهای فرهنگی از دهکده های محلی اطراف، گشت با هلیکوپتر و تماشای منظره ی پارک از نمای بالا، فرود آمدن با طناب از بلندی، چهارچرخه سواری و سفرهای آبی با کشتی های کروز در دریاچه از انواع این فعالیت ها هستند. قطعاً کودکان هم از بودن در این پارک لذت می برند، ولی کودکان زیر شش سال اجاره ی ورود به هیچ یک از مناطق انجام بازی “Big 5” را ندارند و ورود به این مناطق تنها برای افراد بالای 12 سال امکان پذیر است. اما در شرایط خاصی، گشت های مخصوص با ماشین در این مناطق انجام می شوند که مناسب کودکان هستند.

محافظت از کودکان در پارک جنگلی انتابنی آفریقای جنوبی

نکته ی شایان ذکر در رابطه با مقوله ی کودکان این است که از آنجایی که این اقامتگاه ها بدون نرده و حفاظ هستند، والدین باید کاملاً مراقب کودکان خود باشند. در آخر باید بگوییم کسانی که تجربه ی سفر به آفریقای جنوبی و این پارک های جنگلی را دارند، در یک نقطه نظر با هم مشترک اند: اینکه همگی دوست دارند که دوباره و دوباره تمام اتفاقات ریز و درشت این سفر را از سر بگذرانند و اگر فرصتی دیگر دست دهد،

به طور قطع مجدداً این سفر پرماجرا، منحصر به فرد و دلچسب را تکرار خواهند کرد. اگر شما هم به دنبال کشفی جدید و تجربه کردن لحظاتی هستید که شبیه شان در هیچ یک از سفرها و کشورهای دیگر تکرار نخواهد شد، آفریقای جنوبی در جایی دوردست ولی زیبا از کره ی زمین با داشتن انبوهی از ماجراجویی ها در دل خود، نشسته و انتظارتان را می کشد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک