آشنایی باسیستم حمل ونقل پاریس

آشنایی کامل باسیستم حمل ونقل پاریس

شرح

وسایل حمل و نقل عمومی پاریس

پاریس یکی از شلوغ ترین کلانشهرهای مدرن جهان است . در صورت سفر به فرانسه  با آشنایی کامل باسیستم حمل ونقل پاریس میتوان از وسایل نقلیه به راحتی استفاده نمود .

سیستم حمل و نقل عمومی در پاریس که شهری بزرگست ، بسیار منظم میباشد . و می توان بدون دردسر و به راحتی در شهر گشت .

آشنایی کامل باسیستم حمل ونقل پاریس

شبکه‌ های حمل ‌ونقل در پاریس

شهر پاریس امن‌ترین و کارآمدترین شبکه‌ های کامل وسایل نقلیه عمومی را دارد . برای دیدن جاذبه‌های مهم شهر به گردشگران این امکان داده میشود هرچه سریعتر‌ به گشت شهر بپردازند .

شبکه‌ های حمل ‌ونقل در پاریس

سیستم حمل‌ونقل عمومی پاریس فاقد استانداردهای لازم است . سیستم پیچیده آن برای مسافران و گردشگران بسیار گیج‌کننده میباشد .ولیکن با آشنایی کامل با آن ، کاربرد آسان آن را در سفر خود مشاهده خواهید کرد .

خطوط مترو در پاریس

خطوط مترو در پاریس

یکی از متروهای قدیمی اروپا ، با تعداد خطوط زیاد و ظاهراً پیچیده  ، متروی پاریس میباشد . سامانه‌ی متروی شهر پاریس ۱۶ خط اصلی با ۳۰۰ ایستگاه متشکل شده است .

خطوط مترو پاریس با شماره های ۱ تا ۱۴ نامگذاری و دو خط ۳b  و ۷b  دارد  . و توانسته نواحی مرکزی پاریس را کامل پوشش دهد .

فاصله زمانی بین حرکت واگن های قطار، حدوداً ۸-۱۰ دقیقه میباشد . ساعات کاری روزانه از ساعت ۵:۳۰ صبح الی نیمه ی شب میباشد .  

متروی زیرزمینی پاریس سامانه امن ، اما خطوط مترو فاقد سیستم تهویه‌ی مطبوع ، نبود آسانسور یا پله‌برقی ، ایستگاه‌های فراوان جدیدی در حال احداث هستند و همین امر گشت‌وگذار در اطراف پاریس را آسان‌تر از همیشه می‌کند.

قطار RER

خطوط مترو در پاریس

قطار RER سیستم قطاری در محدوده مرکزی شهر که دارای ۵ خط میباشد . مقاصد این قطارها ، مسیرهای خارج شهر( کاخ ورسای و دیزنی لند ) و دو فرودگاه اصلی را بر عهده دارد . مناطق حومه پاریس و فرودگاه ها برای مسافران با هزینه بسیار اندک  میباشد .

زمانبندی حرکت این قطارها کمی طولانی تر از مترو میباشد . و بلیط آنها گران تر از بلیط مترو است .

قایق اتوبوسی Batobus

آشنایی کامل باسیستم حمل ونقل پاریس

این نوع قایق ها بسیار مورد استقبال توریست ها که بسیار جالب و هیجان انگیز است . قایق های اتوبوسی در 8 ایستگاه که در امتداد رودخانه سن حرکت می کنند و مسافران برای بازدید از شهر پاریس مورد استفاده قرار میدهند .

منطقه متروپولیتن پاریس بخش ۱-۵ نام دارد . orly ، Versailles در بخش ۴  ، فرودگاه بخش ۵ قرار گرفته است .

سامانه اتوبوس‌ رانی پاریس

سامانه اتوبوس‌ رانی پاریس

اتوبوس نیز یکی از بهترین گزینه‌ها برای حمل و نقل در پاریس است . که به گردشگران اجازه می‌دهد حین جابه‌جایی ، از زیبایی‌های شهر پاریس هم لذت ببرید  . اگر قصد استفاده‌ی مداوم از اتوبوس را دارید ، بلیط‌های چندتایی، موسوم به کارنه (carnet)، را از ایستگاه‌های مترو خریداری کنید .

سامانه اتوبوس‌ رانی پاریس

نکات و توصیه ها استفاده از متروی پاریس

بطورمثال برای آشنایی کامل باسیستم حمل ونقل پاریس خط شماره‌ ۴ است . که این خط به رنگ قرمز ،  حدود ۲۷ ایستگاه دارد . این خط مترو به پورته دو کلینانکورت / مری دو مونتروژ معروف است .

ایستگاه آغازی در جنوب شهربنام (Mairie de Montrouge)  تا ایستگاه پورته دو کلینانکورت (Porte de  Clignancourt)  در شمال ادامه دارد .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط