کاخ های پاریس

Palaces of Parisکاخ های پاریس

معرفی و تصاویر

پاریس یکی از بهترین شهرهای دنیا، پایتخت مد جهان می باشد و شهری پر از جاذبه های گوناگون است. از برج ایفل گرفته تا شانزلیزه و موزه لوور و کاخ های پاریس که عظیم و معروف بوده و نظر هر بیننده را به خود جلب می کند. قدم زدن در خیابان های زیبای پاریس و صرف قهوه ی اصل فرانسه برای هر مسافری دلنشین است.

زیباترین کاخ های پاریس

سالیانه حدود 45 میلیون مسافر به این شهر سفر کرده و از کاخ های پاریس دیدن می کنند. پاریس در مقایسه با بقیه شهرهای اروپایی یک شهر رومانتیک و خاص می باشد. کاخ های زیادی در کشور فرانسه وجود دارد که مهمترین کاخ های این کشور در پاریس قرار دارد . در مطلب "کاخ های پاریس" ایلیا گشت  شما را با کاخ های پاریس آشنا می کند، پس با ما همراه باشید.

کاخ ورسای

کاخ ورسای بزرگترین کاخ سلطنتی جهان که در شهر ورسای فرانسه نزدیک به پاریس است. بیش از سه قرن از ساخت کاخ ورسای می گذرد اما هنوز مطرح ترین جاذبه های گردشگری فرانسه محسوب می شود . این کاخ بخش های زیادی دارد که مجلل ترین بخش آن تالار آینه است و همچنین کاخ ورسای از منظومه خورشیدی و ایزدهای رومی الهام گرفته شده است. این کاخ جزو سومین جاذبه های پر بازدید فرانسه می باشد و به عنوان بهترین کاخ های پاریس و جهان شناخته شده است.

خرید با بهترین قیمت سال تور مالزی در ایلیا گشت 

گراند پله

گراند پله (Grand Palais) یا کاخ بزرگ در خیابان شانزلیزه و در کنار رودخانه سن قرار دارد . خیابان شانزلیزه یکی از بهترین خیابان های پاریس می باشد به همین دلیل این کاخ مورد استقبال مسافران زیادی قرار گرفته است . زیباترین ساختمان پاریس کاخ گراند پله می باشد که در حال حاضر مهمترین رخدادهای مهم و نمایشگاه های مهم در این کاخ برگزار می شود.ساخت این کاخ به صورت جمعی بوده است و معمارانی چون دهگلین  Henri Deglane، آلبرت لووت Albert Louvet و آلبرت توماس Albert Thomas در ساخت این اثر هنری سهیم بودند.

سنگ نوشته ای در بالای در غربی کاخ قابل مشاهده است که مفهموم این نوشته این است : این بنای تاریخی «از طرف جمهوری، تقدیم به شکوه هنر فرانسوی» . مهمترین هدف تاسیس این کاخ برای میزبانی مناسبت های مهم هنری در پاریس بوده است . معماری کاخ به صورت سقف شیشه ای و نمای بیرونی به صورت سنگی می باشد که برای همه آشنا است. با بازدید از کاخ گراند پله با یک تیر 2 نشان می زنید ، هم از کاخ بازدید می کنید هم از خیابان شانزلیزه دیدن می کنید.

پتی پله

گراند پله یعنی کاخ بزرگ و پتی پله به معنی کاخ کوچک است . پتی پله روبه روی گراند پله قرار دارد و محلی برای برگزاری نمایشگاه ها در نظر گرفته شده است. «شارل گیرول» طراح کاخ پتی پله می باشد که این کاخ شامل 4 قسمت است.

در اصل این کاخ موزه ی هنر پاریس می باشد . نمای کاخ پله به صورت نیم دایره در اطراف باغ با ستون های یونیک به سبک معماری یونان باستان و بسیار مجلل است . بازدید از این موزه ی هنری رایگان است و مجموعه ی آثار های فروانی در موزه قرار دارد. نقاشی های روی دیواره های کاخ پله و مجسمه های سنگی در داخل موزه بسیار جذاب و دیدنی است.

قصر شانتیلی پاریس

در محدوده ی شهر پاریس قصر شانتیلی قرار دارد. در سال  ۱۵۲۸ در زمینی به مساحت 7,800 هکتار قصر شانتیلی ساخته شد . این قصر زیبا یکی از معروف ترین کاخ های پاریس بوده و شامل قلعه و موزه ( Condé ) ، پارک و باغ ها می باشد. بخش بزرگی از قصر شانتیلی در درگیری های انقلاب فرانسه نابود شد و بعد از مدتی بازسازی و در حال حاضر جزو جاذبه های معروف پاریس می باشد.

مشخصات