موقعیت مکانی ساختمان شهرداری

ساختمان شهرداری پاریس جاذبه گردشگری

شرح

ساختمان شهرداری یا تالار شهر پاریس

ساختمان شهرداری پاریس جاذبه گردشگری ساختمانی باشکوه نئوکلاسیک است . یکی از مراکز اصلی سیاسی در پاریس بشمار میرود . ساختمان شهرداری پاریس (Hôtel de Ville) در میدانی به همین نام ویا بنام «تالار شهر» در پاریس شناخته شده است .

تاریخچه ساختمان شهرداری

تاریخچه ساختمان شهرداری

اولین تالار شهر که اختصاص به شهرداری پیدا کرد . توسط پادشاه «فرانسوای اول» در سال 1553 تأسیس گردید .

ساخت بنای جدید ساختمان شهرداری سال 1873 آغاز گردید . سرانجام فعالیت رسمی خود بعد از 9 سال ساخت شروع شد . بازسازی این بنا توسط طرح ادوارد دپرت و تئودور بالو که در مسابقه برنده شد صورت گرفت . نوسازی طرح آنها به سبک قدیمی و اولیه‌ بود .

بنای ساختمان شهرداری پاریس

بنای ساختمان شهرداری پاریس

این ساختمان با ردیف های ستون و  2 طبقه، 2 برج در ابتدا بنام خانه‌ ستون‌ها (House of Pillars) شناخته می‌شد . و برای برگزاری جلسات شورای شهر از این بنا در سالهای گذشت استفاده می‌شد .

نمای بیرونی ساختمان شهرداری

نمای بیرونی ساختمان شهرداری

برای طراحی دکور دراین ساختمان از 108 مجسمه که افراد مشهور پاریس میباشد به نمایش گذاشته شده است . برج مرکزی درآن ساعتی با مجسمه‌هایی احاطه شده تشکیل شده است . و نمادی از شهر پاریس، رود سن، تحصیلات واشتغال میباشد .

نمای داخلی ساختمان شهرداری

نمای داخلی ساختمان شهرداری

معماری این ساختمان به سبک رنسانس طراحی گردید . نمای داخلی ساختمان شهرداری پاریس با سقف‌ و دیوارهای نقاشی شده، چلچراغ‌ها و راه‌پله‌ی بزرگ، پنجره‌های رنگی به نحوی مجلل و باشکوه تزئین شده است .

موقعیت مکانی ساختمان شهرداری

موقعیت مکانی ساختمان شهرداری

ساختمان شهرداری پاریس جاذبه گردشگری در میدان و پیاده‌روهای بزرگ ، از سال ۱۳۵۷ پیوسته به شهرداری پاریس اختصاص پیدا کرد . این ساختمان فاصله‌ی بسیارکمی از رود سن وکلیسای نوتردام دارد .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط