دژ شهر پافوس قبرس

دژ شهر پافوس قبرس

شرح

دژ شهر پافوس قبرس

پافوس یکی از زیباترین مناطق کشور قبرس است. این شهر منزلگاه آثار باستانی بی شماری است که جاذبه های حضور برای دوستداران تاریخ و تمدن را دوچندان می کند. پافوس به عنوان شهری تاریخی ، فرهنگی و ساحلی در بخش غربی قبرس ، سایت های باستانی متنوعی مانند: دژ شهر پافوس قبرس را در خود جای داده که هر کدام از این سایت ها از ارزش تاریخی بالایی برخوردار هستند و گردشگران با بازدید از ان ها می توانند سیری در تاریخ پر فراز و نشیب این سرزمین داشته باشند . نام این شهر در فهرست میراث فرهنگی و طبیعی یونسکو به ثبت رسیده است.

قلعه پافوس

قلعه پافوس یک قلعه بیزانسی است که در زمانهای قدیم به منظور حفاظت از بندر پافوس در مقابل حمله دشمنان ساخته شده است. اگرچه این قلعه ای کوچک است،اما قلعه پافوس یکی از قابل توجه ترین جاذبه های پافوس میباشد. این قلعه در سال 1592 توسط عثمانی ها ساخته شده ،در واقع بیش از یک قلعه قرون وسطایی ساخته شده توسط Lusignans، که به نوبه خود پیش از قلعه بیزانس قبلی ساخته شده است.

معماری داخلی قلعه

شما با عبور از یک پل کوچک وارد قلعه می شوید. موقعیت اصلی آن، مشرف به بندر است، این قلعه به منظور خط دفاع عالی برای شهر ساخته شده بود و یكی از نقاط شهر است كه در سراسر مدیترانه شهرت دارد. با صعود به سقف قلعه برای دید پانوراما بزرگ از منطقه بندر و دریا و فراتر از آن میتوانید مناظر چشم نوازی را ببینید. خرابه های دیگر قلعه در کنار لبه دریا وجود دارد، اما فقط دو توده سنگ است.

این قلعه تاریخی از سنگ های بزرگ و سنگین ساخته شده و از طریق یک پل طاق دار به بندر متصل شده است . در این دژ پنجره های بسیار کمی وجود دارد اما دید بالای قلعه شگفت انگیز است . قلعه در لیست سایت های میراث جهانی یونسکو ذکر شده و کاملا محافظت می شود . میدان مقابل قلعه قرون وسطایی پافوس برای بسیاری از رویدادهای فرهنگی در طول سال استفاده می گردد که بسیاری از این رویدادها به صورت سالانه برگزار می شوند.

کاربرد قلعه پافوس

امروزه این قلعه به عنوان مکانی با فضای باز برای برگزاری فستیوالهای فرهنگی و جشنواره ها مورد استفاده قرار می گیرد، مانند جشنواره آفرودیت پافوس که هر ساله در ماه سپتامبر برگزار میشود و هنرمندان زیادی از سراسر جهان از این قلعه به عنوان صحنه ی اجرا و هنرنمایی خود استفاده میکنند. این قلعه که از دیدنی های پافوس محسوب می گردد در روزهای تعطیلات عمومی بسته بوده و گردشگران در دوره 16 آرویل تا 15 سپتامبر از 8:30 صبح تا 7:30 عصر و در دوره 16 سپتامبر تا 15 آرویل از ساعت 8:30 صبح تا 5:30 بعد از ظهر می توانند به این قلعه مراجعه نمایند .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک