روستای لفکارا لارناکا

روستای لفکارا لارناکا

شرح

روستای لفکارا لارناکا

قرار گیری قبرس در میان آب های دریای مدیترانه سبب شده تا این جزیره دارای سواحل ماسه ای زیبایی باشد . امروزه این سواحل از مهم ترین عوامل جذب گردشگر هستند اما در این کشور جاذبه های دیگری چون سایت های باستانی ، طبیعت فوق العاده ، روستاهای دیدنی مانند روستای لفکارا لارناکا و پستی و بلندی های جذاب وجود دارد که تاثیر آن ها بر افزایش تعداد گردشگر را نباید نادیده گرفت .

نخستین ریزورت های ساحلی قبرس – روستای لفکارا لارناکا

لارناکا یکی از نخستین ریزورت های ساحلی در قبرس است. در پشت این ساحل خط پیاده روی شهر با چشم اندازی زیبا از دریا ‏و ساحل وجود دارد و در امتداد آن می توانید درختان زیبای نخل را ببینید که به این زیبایی میفزایند. لارناکا در جنوب قبرس واقع ‏شده است که پس از شهرهای نیکوزیا و لیماسول ، سومین شهر بزرگ در قبرس اروپایی به شمار می رود. همچنین ، بسیاری این ‏شهر را قدیمی ترین شهر در قبرس می دانند که قدمت سکونت در آن به 6000 سال قبل باز می گردد. فرودگاه اصلی قبرس در ‏لارناکا واقع شده است. یکی از این جاذبه ها ، روستای لفکارا لارناکا است که تقریبا 30 دقیقه از شهر مهم و توریستی لارناکا فاصله دارد.

روستایی لفکارا

لفکارا روستایی کوهستانی است که در دامنه های جنوبی کوه های ترودوس جزیره واقع شده و به سبب صنایع دستی زیبا و معماری فوق العاده بناهایش شهرت یافته است . موقعیت روستای لفکارا در نزدیکی بزرگراه نیکوزیا – لیماسول و همچنین فاصله حدودا 40 کیلومتری آن از لارناکا سبب شده تا گردشگرانی که در شهرهای مهم لارناکا ، نیکوزیا و لیماسول هستند به راحتی بتوانند به این روستای دیدنی و زیبا سفر کنند . این روستا که از جاذبه های گردشگری قبرس به شمار می اید در ارتفاع 500 متری از سطح دریا قرار گرفته و از دو بخش پانو لفکارا و کاتو لفکارا تشکیل شده است.

تاریخچه روستایی لفکارا

لفکارا در طول دوره اشغال توسط ونتیان ، به عنوان اقامتگاهی تابستانی برای خانواده های سلطنتی استفاده می شد. روستای لفکارا لارناکا در فاصله 45 کیلومتری نیکوزیا و 30 کیلومتری فرودگاه بین المللی لارناکا واقع شده و به دلیل رطوبت نسبی کم در دوره ماه می تا ماه اکتبر و درجه حرارت معتدل در منطقه به مقصدی ایده آل در فصل تابستان تبدیل شده است . قابل ذکر است که روستای لفکارا نام خود را از رنگ سنگ های آهکی اطراف گرفته است در واقع لفکارا در لغت به معنی سنگ های سفید می باشد. این روستا طبق سرشماری سال 2001 حدود 1100 نفر جمعیت دارد که این تعداد در فصل مناسب گردشگری به میزان قابل توجهی افزایش می یابد .

جاذبه های روستای لفکارا لارناکا

بیشتر شهرت این روستای دیدنی از صنایع دستی سنتی قلاب دوزی توری و آثار نقره کاری و بیشتر بخاطر محصولات بندی که در این روستا تولید می شود نشات می گیرد به طوری که آوازه هنر قلاب دوزی رایج در لفکارا به خارج از مرزهای قبرس نیز رسیده است . گردشگران تور قبرس در روستای لفکارای لارناکا می توانند در کوچه ها و خیابان های سنگفرش شده آن پیاده روی کنند ، معماری سنتی خانه های آن را تماشا کنند ، در مقابل خانه ها انواع قلابدوزی های انجام شده توسط زنان هنرمند این روستا را ببینند و در صورت تمایل خریداری کنند ، از موزه محلی قوم نگاری گلدوزی سنتی و آثار نقره کاری دیدن کنند و سری به کلیساهای زیبای صلیب مقدس در کاتو لفکارا بزنند .

همچنین با انتخاب ماه آگوست برای سفر به این روستا ، گردشگران می توانند جشنواره سالانه مردمی لفکارا را نظاره گر باشند . این فستیوال با برنامه هایی چون موسیقی ، رقص ، تئاتر و نمایشگاه های صنایع دستی از استقبال خوبی برخوردار می باشد . هر سال در 13 و 14 سپتامپر یک نمایشگاه مذهبی به مناسبت بزرگداشت عیسی مسیح در برگزار می شود. دسترسی به این روستا از طریق وسایل نقلیه عمومی کمی دشوار است برای همین بهتر است از تاکسی یا ماشین کرایه ای ‏استفاده کرد.‏ ‏‏ ‏

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک