کاخ کریستال مادرید

کاخ کریستال مادرید

شرح

کاخ کریستال مادرید

کاخ کریستال مادرید | مادرید، پایتخت و بزرگترین شهر اسپانیا و سومین شهر بزرگ اتحادیه‌ی اروپا است. تنوع جاذبه‌های گردشگری و شوروهیجان حاکم بر مادرید، از مهم‌ترین دلایلی است که گردشگران سراسر دنیا را به این شهر می‌کشاند. هر گردشگری با هر سلیقه‌ای از سفر به مادرید، راضی و خوشحال برمی‌گردد و برای سفر مجدد به این شهر زیبا و دیدنی، لحظه‌شماری می‌کند. زندگی و جاذبه‌های گردشگری در مادرید، جنبه‌های فراوانی دارد.

شهر هنری 

مادرید یک شهر هنری است و توجه عاشقان هنر را جلب می‌کند. یکی دیگر از جنبه‌های گردشگری در مادرید، معماری زیبا است. این شهر بناهای قدیمی فراوانی دارد که هر کدام شاهکاری از معماری زمان خود است. گرچه شاید این شهر به اندازه‌ی بسیاری از شهرهای دیگر دنیا به معماری‌اش شهره نباشد ولی هیچ دست کمی ندارد. از معماری مدرن اسپانیایی گرفته تا سبک‌های معماری قدیمی مثل باروک را در بناهای این شهر می‌توانید نظاره کنید.

کاخ کریستال

یکی از جاذبه های بسیار زیبای مادرید ، کاخ کریستال است که  با شکوهی نمادین در قلب پارک رتیرو به شکل یک سازه شیشه‌ای همه نگاهها را به خود خیره میکند. این ساختمان در سال 1887 میلادی ساخته شد و طراحی آن را معماری به نام «ریکاردو ولاسکز بوسکو»  انجام داد. طراحی این بنا را از ساختمانی مشابه که سال‌های قبل در لندن ساخته شده بود، الهام گرفتند. تزئینات پیچیده سرامیکی که به دور چارچوب فلزی کاخ کریستال انجام داده‌اند، زیبایی حیرت‌انگیزی شبیه به قفس پرنده را به بیننده القا می‌کند.

هدف از ایجاد کاخ کریستال مادرید

کاخ کریستال در اصل برای نمایش دادن گیاهان استوایی فیلیپین ساخته شد که در آن زمان از مستعمرات اسپانیا به شمار می‌رفت. در ماه می 1936، این بنا محل اخذ رأی پارلمانی برای ریاست جمهوری اسپانیا بود. «مانوئل آزانیا»  در این کاخ رأی آورد، اما به عنوان تنها کاندیدا، هیچ رقیبی نداشت. در سال 1975 سازه را مورد بازسازی قرار دادند و امروزه بخشی از موزه ملی «رینا سوفیا» شده و برخی نمایشگاه‌های موقتی از هنر معاصر در آن برگزار می‌شوند.

کاخ شیشه‌ای پارک رتیرو (کریستال پالاس) در حال حاضر برای نمایش آثار هنری استفاده می‌شود. گشت‌ و گذار در کاخ شیشه‌ای پارک رتیرو (کریستال پالاس) می‌تواند یک تفریح لذت‌ بخش را در یک روز آفتابی به همراه داشته باشد. پرتوهای گرم خورشید از گنبد شیشه‌ای 22 متری این کاخ به داخل ساختمان می‌تابد و زیبایی بنای آن را دو چندان می‌کند. روبه روی کاخ شیشه‌ای پارک رتیرو (کریستال پالاس) یک آبگیر کوچک و فواره‌ای در وسط محوطه کاخ به چشم می‌خورد که حال و هوایی طبیعی را در محیط حاکم کرده است.

معماری کاخ کریستال مادرید

کاخ کریستال حس و حال شاهانه دارد که به لطف شکل گنبدی که دارد آن را شبیه به کلیساهای جامع با معماری گوتیک کرده است. معمار بنا در بازسازی کلیساهایی مانند کلیسای معروف لئون ، کاخ الحمرا و حتی مسجد کوردوبا  نقش داشته است. شاید بتوانید تاثیر کلیساهای قدرتمند را در طراحی کاخ احساس کنید. این قصر کریستالی زیبا به دلیل گردشگران بسیاری که برای بازدید از آن می‌آمدند، در مدت کوتاه به یکی از بهترین نمونه‌های معماری ترکیبی آهن و شیشه در اسپانیا شد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط