پاک کالونگ تالا بانکوک

پاک کالونگ تالا بانکوک

شرح

معرفی شهر بانکوک

بانکوک یکی از بزرگ ترین شهرهای دنیاست. جذابیت‌های گردشگری تاریخی و مدرن این شهر توقع هر سلیقه ای را برآورده خواهد کرد. احتمالا خریدن گل در لیست اقلامی که می خواهید در سفر به بانکوک تهیه کنید جایی ندارد اما بازدید از پاک کالونگ تالا یا بازار گل یکی از بایدهای سفر است و حتما قبل از ترک تایلند باید از آن دیدن کنید. تضمین می کنیم که هرگز این همه گل را در یک جا ندیده اید مگر این که خودتان گلخانه بزرگی داشته باشید.

پاک کالونگ تالا

پاک کالونگ تالا یا «بازار گل بانکوک»  بزرگترین بازار عمده فروشی و خرده فروشی گل های طبیعی در بانکوک است. برخی حتی ادعا می کنند که اینجا یکی از بزرگترین بازارهای گل در جهان است. از این بازار می توان به عنوان یکی از جاذبه های دیدنی تایلند یاد کرد؛ حتی اگر قصد خرید گل را نداشته باشید، دیدن از این بازار زیبا و رنگارنگ را از دست ندهید.

اینجا بازاری رنگارنگ است که می تواند یکی از مقاصد گردشگری تور گردشگری تایلند در نظر گرفته شود. پاک کالونگ تالا  در منطقه ای قرار دارد که در آن کانال‌های کوچک آب در تلاقی با رودخانه چاوفرایا قرار می گیرند؛ از این رو، نام این منطقه را پاک کالونگ تالا نامیدند که به عنوان “بازار دهانه کانال” ترجمه می شود.

بازار گل تایلند – پاک کالونگ تالا بانکوک

بازار گل تایلند تاریخچه ای طولانی دارد. پاک کالونگ تالا همیشه بازار گل نبوده است. در قرن هجدهم اینجا یکی از بازارهای شناور بانکوک بود که بعدها به ماهی فروشی تبدیل شد. از آنجا که بوی ماهی تا وسط شهر کشیده می شد و سبب آزار مردم می شد، مقامات شهر تصمیم گرفتند بازار ماهی را به بازار گل تبدیل کنند. شیوه پرورش و حفظ و نگهداری این گل ها با توجه به نوع آب و هوای تایلند نیز صورت می گیرد. ساعات کاری بازار گل بانکوک به این شرح است : 24 ساعت روز، 7 روز هفته و 365 روز سال، بازار گل بانکوک به فعالیت مشغول است.

ساعات کار بازار گل تایلند

پس از سپیده دم و در طول روز، بازار بسیار آرام و کم تردد است اما باز هم یک مکان خوب برای بازدید است. شلوغ ترین و پر تردد ترین زمان در اواسط شب است، زیرا در این زمان کامیون های تحویل گل وارد بازار می شوند؛ علاوه بر این، در ساعت حدود 3-4 صبح که تجار و خرده فروشان به بازار می روند تا سهام خود را خریداری کنند نیز بازار آنچنان خلوت نیست. به خاطر داشته باشید که در نزدیکی این بازار گل، ایستگاه مترو یا Skytrain وجود ندارد. اگر تمایل دارید در اواخر شب از این بازار دیدن کنید، بهتر است از تاکسی استفاده کنید، زیرا خدمات قایق رانی در این زمان از شب در دسترس نخواهد بود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط