صومعه پادیز

صومعه پادیز

شرح

صومعه پادیز

صومعه پادیز یک صومعه سابق Cistercian در پادیز در شهرستان Harju ، استونی بود ، که در سال 1310 توسط راهبان محروم Dünamünde Abbey در لتونی مستقر شد. پس از انحلال آن در سال 1559 به قلعه تبدیل شد و بعداً به عنوان یک خانه کشور تا سال 1766 مورد استفاده قرار گرفت. این ویرانه ها اکنون یک موزه هستند. علاقه به پادشاه راهبان از Dünamünde Abbey در Daugavgrīva فعلی در نزدیکی ریگا اولین بار در سال 1283 در نامه ای از پادشاه اریک پنجم از دانمارک در مورد تملک زمین برای ساخت یک صومعه سیسترسیایی ثبت شده است ،

شوالیه های توتونی – صومعه پادیز

اما تقریباً مطمئناً آنها قبلاً به عنوان بخشی از مسیحی شدن سرزمین های استونی که اخیراً توسط شوالیه های توتونی فتح شده بودند ، چندین دهه قبل در آنجا حضور داشتند. در سال 1305 ، دونماندو ابی توسط شوالیه های توتونی اختصاص یافت و راهبان از کار خود دور شدند. پادشاه اریک ششم دانمارک سپس به آنها اجازه ساخت یک صومعه غنی شده در پادیز را داد ، جایی که آنها در سال 1310 نقل مکان کردند ، اگرچه ساخت و ساز ساختمان های سنگی تا سال 1317 آغاز نشده است.

تاریخچه قیام شب سنت جورج 

در سال 1343 ، در زمان قیام شب سنت جورج ، هنگامی که هنوز تنها بخشی از آن ساخته شده بود ، این صومعه سوخته و 28 راهب ، برادران غیر روحانی و واسال های آلمانی کشته شدند. بازسازی فقط پس از سال 1370 آغاز شد. تا سال 1445 کلیه کارهای اصلی اعم از ساخت دروازه خانه و ساختمانهای مسکونی و خدماتی به پایان رسید و طاقها به پشت بام کلیسا اضافه شده است. تقدیر از ساختمان اصلی در سال 1448 صورت گرفت.

در حدود سال 1400 این صومعه در استونی و همچنین در جنوب فنلاند دارای املاک و مستغلات زیادی به دست آورد و در طی قرن 15th از دوره سعادت و نفوذ فراوان به عنوان یکی از مهمترین مراکز معنوی استونی برخوردار بود. از حدود 1500 سال ، با این حال شروع به فروش زمین های خود کرد و وارد یک دوره نزول شد. با این وجود ، از طغیان اصلاحات در دهه 1520 جان سالم به در برد.

جنگ لیوون

با این حال ، در جنگ لیوون ، آخرین استاد نظم لیوون ، گوتارد کیتلر با ترس پس از حمله روسها مبنی بر اینکه سوئدی ها صومعه را اشغال خواهند کرد ، خود را در سال 1558 اشغال کرد و در 1559 آن را منحل کرد ، با بیرون کشیدن راهبان و مصادره ساختمانها و املاک وی خود صومعه را به قلعه ای تبدیل كرد كه سوئدی ها آن را به درستی در سال 1561 به دست گرفتند. آن را در سال 1580 پس از محاصره طولانی و بمباران های مخرب.

در سال 1622 ، پادشاه گوستاووس آدولفوس سوئد املاک سابق پادیز ابی را به توماس رام ، Burgermeister از ریگا ، در اختیار خانواده خود قرار داد که تا سال 1919 باقی مانده است. رام محل را به یک خانه کشور باروک تبدیل کرد. هنگامی که در سال 1766 به دلیل رعد و برق دچار آتش سوزی شد و آتش گرفت ، رامس از این سنگ برای ساخت یك خانه عمارت نئو كلاسیك در نزدیكی استفاده كرد.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک