روستای اوزون گل ترکیه

روستای اوزون گل ترکیه

شرح

روستای اوزون گل ترکیه

ترکیه به دلیل هویت تاریخی کشور ترکیه، وجود پادشاهان فراوان و جریان‌های مختلف تاریخی در این کشور روستاهای دیدنی ترکیه نیز هویت تاریخی دارند. روستاهای دیدنی ترکیه مانند: روستای اوزون گل ترکیه بی‌شمارند که اغلب آن‌ها در نزدیکی شهرهای بزرگ توریستی این کشور قرار دارند. ی

روستای اوزون گل ترکیه

کی از این چندین روستا که در نوع خودشان یک جاذبه هستند ، روستای اوزون گل ترکیه میباشد. طبیعت روستای اوزون گل خارق‌العاده است؛ تپه‌های پوشیده از درختان انبوه، اقیانوس ابر، کلبه‌های چوبی، دریاچه طبیعی و آب و هوای ییلاقی گوشه‌ای از طبیعت خاص روستای اوزون گل است. مردم روستای اوزون گل ساده و صمیمی‌اند و معاشرت با آن‌ها بسیار دلچسب است. چه قصد داشته باشید چند روزی را به دور از غوغای دود و ترافیک به سر ببرید، چه قصد جنگل‌نوردی و کوهنوردی داشته باشید، روستای اوزون گل مقصدی مناسب برای شماست.

مسیرهای جنگل‌نوردی و کوهنوردی روستا

مسیرهای جنگل‌نوردی و کوهنوردی این روستا در میان طبیعت‌گردان پرطرفدار است. مهم‌ترین جاذبه روستای اوزون گل ترکیه دریاچه‌ای به همین نام است. اوزون گل به معنای دریاچه طولانی است. دریاچه ای جذاب با طبیعتی دلفریب که مقصدی بکر و بی نظیر برای گذراندن تعطیلات است. دریاچه ای که در احاطه کوه هایی پوشیده از درختان قرار دارد. این دریاچه زمانی شکل گرفت که ریزش کوه های اطراف، بستر رودخانه را به سدی طبیعی تبدیل کرد و دریاچه ای جذاب را در میان کوه ها پدید آورد، دریاچه ای که این روستا را جذب و خواستنی کرده است.

مه و جذابیتهای روستا

مه ای که معمولا این ناحیه را فرا می گیرد جذابیت آن را بیشتر کرده و باعث شده که اینجا شبیه سوئیس ترکیه به نظر بیاید. بسیاری از گردشگران برای دیدن دریاچه اوزون گل راهی این روستا می‌شوند. این دریاچه طبیعی سال‌ها پیش در اثر پدیده رانش زمین به وجود آمد و سدی بر راه رودها شد. دریاچه اوزون گل در میان کوه‌های زیارت و هالیزدن واقع شده و زیبایی چشمگیری دارد. در دریاچه اوزون گل می‌توانید ماهی‌گیری و قایق‌سواری کنید یا فقط دور دریاچه پیاده‌روی کنید و از طبیعت زیبای آن لذت ببرید یا بر فراز دریاچه چتربازی کنید و طبیعت زیبای دریاچه اوزون را در اوج آسمان ببینید.

طبیعت بکر روستای اوزون گل

روستاگردی در روستای اوزون گل به تنهایی می‌تواند دلیلی برای سفر به روستای اوزون گل باشد. حین روستاگردی در دل طبیعت زیبای اوزون گل مسجدی با معماری عثمانی به یادگار مانده که رنگ سفید آن شما را به وجد می‌آورد. روستای تماشایی اوزون گل در ترکیه در فاصله 90 کیلومتری ترابزون قرار دارد و دریاچه و دره سرسبزش تبدیل به جاذبه ای رویایی برای گردشگرانی شده که می خواهند چند روزی را از هیاهوی شهری دور باشند و غرق در طبیعت و زندگی روستایی شوند.

کوه‌های روستای اوزون گل

کوه‌های پوشیده از برف در فصل زمستان، مناظر سرسبز بهار و تابستان و پاییزهای رنگارنگ اوزون گل چیزی نیست که بتوان به راحتی از کنارش گذشت. به طور کلی باید گفت روستای اوزون گل منطقه‌ای پربارش است. اگر فصل تابستان را برای سفر به این  منطقه برنامه‌ریزی کنید، شاهد بارش کمتری در این منطقه خواهید بود. هم‌چنین اگر دمای متوسط را برای سفر می‌پسندید، تابستان و بهار را برای سفر به این منطقه انتخاب کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک