مجسمه های فضای باز سن سباستین

مجسمه های فضای باز سن سباستین

شرح

مجسمه های فضای باز سن سباستین

مجسمه های فضای باز سن سباستین ، بی شک یکی از ویژگی های شهر سن سباستین میباشد . فرصتی برای تحسین آثار فضای باز و پراکنده در سطح شهر سن سباستین اسپانیا است. مجموعه مجسمه سازی چشمگیر در انتهای خلیج Concha واقع شده است .

آثار مجسمه سازان

میتوان از جمله آثار مجسمه سازان برجسته باسک همانند Jorge Oteiza ، Agustin Ibarrola و Nestor Basterretxea نام برد . وهمچنین یک بنای سنگی ، سر الكساندر فلمینگ ، که به کاشف پنی سیلین اهدا شد برای پاركی در سن سباستین به کارگردانی Eduardo Chillida ، مجسمه ساز اسپانیایی باسک  ستخته شده است .

مجسمه های Chillida که در شکل انسانی متمرکز شده اند (عمدتاً درشت و نیم تنه) میباشند . آثار بعدی وی بیشتر به صورت گسترده تر و انتزاعی تر به نمایش درآمد و شامل بسیاری از آثار عمومی یادبود است .

تفرجگاه زوریولا

در تفرجگاه زوریولا ، در حاشیه دریا ، با یک مجسمه بزرگ با 7 متر ارتفاع ، بنام  Bakearen Usoa ، روبرو می شوید . که توسط مجسمه ساز نقاش و کارگردان باسک، اسپانیایی ، Nestor Basterretxea ساخته شده است که نشان دهنده صلح ، آزادی و زندگی مشترک . وسمبل قدرتمندی برای شهر سن سباستین است .

در پایین ساحل Ondarreta ، مجسمه منحصر به فرد “شانه باد ” یا “Peine del Viento” که معروف ترین مجسمه سن سباستین است قرار دارد  . یکی از پربازدیدترین مکان ها در شهر است. این کار متشکل از سه مجسمه فولادی ده تنی است که در سنگ تعبیه شده است. بسیاری بر این باورند قطعات مانند یک شانه پیچ خورده می باشند . سوراخ موجود در این قطعات باعث می شود در هنگام وزیدن باد سر و صدا ایجاد شود .

دستاوردهای هنری – مجسمه های فضای باز سن سباستین

یکی از دستاوردهای هنری بسیاری است که در صورت بازدید از سن سباستین خواهید دید از هنرمندPaseo Nuevo می توانید برخی از بهترین منظره های شهر سن سباستین و خلیج قدردانی کنید . در آن مرحله می توانید مجسمه ای معروف از خورخه اوتایزا ، یکی از مشهورترین هنرمندان اسپانیایی قرن بیستم را با کارهای بسیار شخصی خود پیدا کنید .

هنرمند Nestor Basterretxea به عنوان یک هنرمند بنیانگذار دو گروه هنری مرتبط در اسپانیا بود . در سال 1957 تیمی به همراه خوان کوئنکا ، آگوستن ایبرارلا ، خورخه اتیزا و دیگران و گروه گور در سال 1966 به همراه ادواردو چیلیدا ، اتیزا و دیگران بوده است . دست به ساخت مجسمه های عظیم آهنی شده اند .

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک