برج مروارید شرقی شانگهای

برج مروارید شرقی شانگهای

شرح

برج مروارید شرقی در شانگهای، یکی از دیدنی های مدرن این شهر است که با ارتفاعی بیش از 450 متر، از مرتفع ترین برج های آسیا می باشد. این برج از جمله سازه های عظیمی است که با بخش های ویژه و امکانات متنوع، از جاذبه های شانگهای محسوب می شود. این برج فولادی سه پایه، ششمین برج بلند در دنیاست. عملیات ساخت و ساز این برج در 30 جولای سال 1991میلادی آغاز شد و در حدود سه سال ادامه داشته در سال 1994 به پایان رسید. ساخت این برج از معماری های مدرن جذابی می باشد که گردشگران بسیاری را برای گرفتن عکس به این شهرمی کشاند.

موقعیت جغرافیایی برج

برج مروارید شرقی در منطقه پودونگ و کنار رودخانه هوانگ پو، در روبه روی بلوار باند قرار دارد و نقطه ی عطف متمایزی در منطقه است. در شانگهای برج های زیادی وجود دارد، اما این برج با بهره گیری از طراحی مدرن در معماری خود، از جذاب ترین برج های موجود در این شهرست.

تاریخچه تاسیس برج

این برج از زمان تاسیس تا سال 2007 با داشتن 468 متر ارتفاع بلندترین برج چین بود اما به مرور با ساخت برج های دیگری چون مرکز مالی جهان و برج کانتون این عنوان از برج مروارید شرقی سلب شد ولی با این وجود هنوزهم یکی از بلندترین ساختمان های آسیا به شمار می آید .

گوی بزرگ و کوچک مجود در برج

این برج دارای 11 گوی بزرگ و کوچک می باشد که دو تا از بزرگترین کره ها در امتداد طول برج واقع شده اند که قطر کره پایینی 50 متر و قطر کره بالایی 45 متر می باشد و توسط سه ستون که 9 متر قطر دارند به یکدیگر متصل شده اند.

بالاترین کره موجود در این برج کپسول فضایی نامیده می شود که با قطر 14 متر در ارتفاع 350 متری قرار گرفته است. از جذاب ترین بخش های برج، فضاهایی است که در ارتفاع های مختلف برج برای تماشای مناظر اطراف در نظر گرفته شده.

امکانات رفاهی در برج

برج مروارید دارای یک رستوران گردان می باشد با ارتفاع 267 متر و 1500مترمربع مساحت و 350 صندلی. همچنین اینجا هتلی با اتاق های عالی و لوکس در بین دو گوی بزرگ و یک مرکز خرید هم در پایین برج وجود دارد.

گردشگران می توانند در قسمتی از این برج با استفاده از شیشه های شفاف زیر پایشان چشم اندازهایی جالب از رودخانه هوانگ پو را تماشا کنند.

 دنیای فانتزی علوم مروارید شرق با برنامه‌هایی مانند سفر از میان جنگل ، سفر به قطب جنوب، تئاتر دیزنی، تئاتر لیزر، فیلم سه بعدی و بالن هوای داغ برای کودکان بسیار سرگرم کننده است.  آسانسور شفاف برج در بین ستون ها، چشم انداز بسیار عالی از شهر شانگهای ارائه می نماید. پیشنهاد می کنیم بازدید از این برج را از دست ندهید.

 

موقعیت هتل

کشور: چین
شهر: شانگهای

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک