پل اورسوند دانمارک

پل اورسوند کپنهاگ

شرح

پل اورسوند کپنهاگ

پل اورسوند طولانی ترین پل جاده ای و ریلی در اروپا است و دو کلان شهر بزرگ را به هم متصل می کند: کپنهاگ ، پایتخت دانمارک و شهر سوئدی مالمو. این شبکه جاده ای و ریلی شبه جزیره اسکاندیناوی را با شبکه های اروپای مرکزی و غربی متصل می کند. یک کابل داده همچنین باعث می شود این پل به ستون فقرات انتقال داده های اینترنت بین اروپای مرکزی و سوئد نیزبه فنلاند تبدیل شود.

مسیر بین المللی اروپا E20

مسیر بین المللی اروپا E20 از طریق جاده ، خط اورسوند از طریق راه آهن عبور می کند. ساخت پیوند ثابت کمربند بزرگ زلاند را به Funen و از آنجا به شبه جزیره Jutland وصل می کند ، و پل اورسوند اروپا و مرکزی و غربی را از طریق جاده و ریلی به اسکاندیناوی متصل کرده است.

پل اورسوند توسط شرکت مهندسی دانمارکی COWI طراحی شده است. توجیه هزینه های اضافی و پیچیدگی های مربوط به حفر تونل برای بخشی از راه ، به جای بالا بردن آن بخش از پل ، جلوگیری از مداخله در حمل و نقل هوایی از فرودگاه کپنهاگ در این نزدیکی بود .

پل اورسوند از مرز بین دانمارک و سوئد عبور می کند. اگرچه توافقنامه شینگن و اتحادیه گذرنامه نوردیك نباید به معنای بازرسی روزمره پاسپورت باشند ، از ژانویه سال 2016 ، بررسی سوابق هویت و ویزا توسط مسافر از دانمارك به دلیل بحران مهاجرین اروپایی اعمال شده است.

ساخت و ساز در سال 1995 و با باز شدن این پل در تاریخ 1 ژوئیه 2000 آغاز شد. پل اورسوند جایزه ساختار برجسته IABSE 2002 را دریافت کرد.

ایده اصلی ساخت پل اورسوند کپنهاگ

ایده او برای ساختن پل بر فراز اورسوند اولین بار در سال 1936 توسط کنسرسیوم شرکتهای مهندسی که یک شبکه ملی بزرگراه را برای دانمارک پیشنهاد داده بودند ، پیشنهاد شد. این ایده در طول جنگ جهانی دوم از بین رفت ، اما پس از آن مجدداً انتخاب شد و در كمیسیونهای مختلف دولت دانمارك و سوئد از طریق دهه های 1950 و 1960 مورد مطالعه قرار گرفت. با این حال ، اختلاف نظرهایی در مورد قرار دادن و شکل دقیق پیوند وجود داشته است.

برخی استدلالهای اریکترین نقطه صدا در Helsingborg

با برخی استدلال می کنند که در باریکترین نقطه صدا در Helsingborg بیشتر شمال کپنهاگ ، پیوند مستقیمی وجود دارد و برخی نیز برای پیوند مستقیم از کپنهاگ به Malmö استدلال می کنند. علاوه بر این ، برخی از منافع منطقه ای و محلی استدلال می کنند که پروژه های دیگر پل و جاده ، به ویژه پیوند ثابت کمربند بزرگ که در آن زمان ساخته نشده است ، باید در اولویت قرار گیرد.

دولتهای دانمارک و سوئد سرانجام در سال 1973 توافق نامه ای برای ایجاد یک لینک ثابت امضا کردند. با این حال ، این پروژه در سال 1978 به دلیل وضعیت اقتصادی و افزایش نگرانی های زیست محیطی لغو شد. با بهبود اوضاع اقتصادی در دهه 1980 ، علاقه ادامه یافت و دولت ها در سال 1991 توافق نامه جدیدی را امضا كردند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

کشور: دانمارک
شهر: کپنهاگ

دیدنی‌های نزدیک