قلعه اوراوا در اسلواکی

قلعه اوراوا در اسلواکی

شرح

قلعه اوراوا در یک صخره بلند در بالای رودخانه اوراوا در دهکده Oravský Podzámok اسلواکی واقع شده است. این قلعه یکی از زیباترین قلعه های اسلواکی به حساب می آید. این قلعه در قرن سیزدهم در پادشاهی مجارستان ساخته شده است. صحنه های بسیاری از فیلم Nosferatu در سال 1922 در اینجا فیلمبرداری شد. قلعه اوراوا در محل استحکامات چوبی قدیمی قرار دارد که پس از حمله مغولان به مجارستان در سال 1241 ساخته شده است.

تاریخچه قلعه اوراوا

تاریخچه این زمان از آن زمان الگوی آشنایی از ساخت و ساز ، تخریب ، بازسازی ، آتش سوزی ، مالکیت های مختلف و اسکان سرزمینی را نشان می دهد. طرح اصلی به سبک رومانیایی و گوتیک بود. بعداً به عنوان یک ساختار رنسانس و نئو-گوتیک بازسازی شد و شکل دهانه 520 متری را که در آن فرو می رود ، در آغوش گرفت. خاندان بزرگسنجی تورزو که در اواسط قرن شانزدهم مسئولیت کار خود را به عهده گرفتند ، مسئولیت کار بزرگ بازسازی را بر عهده داشتند ، اگرچه شکل فعلی آن تا سال 1611 نهایی نشده است. در سال 1800 دوباره آتش گرفت ، و پس از آن دیگر به عنوان اقامتگاه و پس از آن ، پس از یک دوره هلاکت و جنگ جهانی دوم ، این قلعه به یک اثر ملی تبدیل شد.

معماری قلعه اوراوا در اسلواکی

در سال 1370 به عنوان بخشی از پادشاهی مجارستان قلعه به مرکز شهرستان ارووا بدل شد. یک برج چند طبقه چهار ضلعی در قرن چهاردهم میلادی در اینجا ساخته شده است. پس از سال 1474 ، پادشاه متی دستور ساخت یک میدان و یک محل اقامت در قلعه میانه را داد. ساختمانها در مقابل قلعه واقع شده بودند. در سال 1534 جان دوبوک قلعه را بدست آورد و رئیس بخش ایالت شد. او شروع به بازسازی قلعه و ساختن استحکامات جدید کرد. وی دستور ساخت یک برج نیمه گرد در قلعه بالا را داد که در سال 1539 توسط دو استحکام گرد بزرگ برای توپ در قلعه میانه دنبال شد.

سکوی میانی و شلیک توپ

سکوی میانی نیز برای شلیک توپ پیکربندی شده است. در سالهای 1539 – 1543 جان دوبوک یک کاخ پنج طبقه در فضای خالی بین برج و دیوار سنگی قلعه فوقانی بنا کرد. تهدید ترکیه دلیل ساخت این استحکامات جدید بود. یک دروازه جدید با یک خندق و طاقچه در قلعه پایین در سال 1543 به پایان رسید. برج بایگانی در برابر دیوارهای قلعه ساخته شده است. پس از درگذشت جان دوبوک ، وارثان وی بر سر وراث اختلاف نظر کردند و اوضاع چنان بد شد که قلعه حتی به یک فروشگاه خانه تبدیل شد.

این هزینه توسط مالک معدن Ferenc Thurzó پرداخت شده است. پس از این دوره زمانی فعالیت قلعه ای زیادی در قلعه صورت گرفت. پله های چوبی موجود در قلعه بالا با پله های سنگی جایگزین شدند. همین کار را برای پله های بین قلعه میانه و قلعه فوقانی با ضریح انجام داد. یک انبار نیز از سنگ دربار قلعه حفر شده و یک بالگرد مسکونی یک طبقه در قلعه تحتانی در نزدیکی دیوار غربی ساخته شده است.

بازسازی قلعه اوراوا در اسلواکی

György Thurzó همچنین برخی تعمیرات مهم را انجام داد. یکی از اولینها ساخت تونل بین هر دو دروازه قلعه بود که در بالای آن یک تراس بزرگ شکل گرفته است. بعد از انجام این کار او کلبه های مسکونی را جابجا کرد و ساختمان کلیسا با استفاده از بخش هایی از معماری قدیمی شروع به کار کرد. مبلمان داخلی نمازخانه بعدا با طعم و مزه تنظیم شد که متناسب با صاحبان جدید قلعه بود. یکی از مشهورترین ویژگی ها ، آرامگاه قبر رنسانس György Thurzó از آغاز قرن 17 و محراب باروک از 1751 – 1752 است. پس از درگذشت Erzsébet Czobor ، بیوه György Thurzó ، این قلعه به دارایی دختران تورزی تبدیل شد که دولت آن را به یک مدیر منتخب واگذار کردند.

علت از دست دادن تدریجی عملکرد

قلعه به دلیل تغییر در سیاست ، جامعه و اقتصاد ، به تدریج عملکردهای مهم خود را از دست داد. فقط تعداد کمی از منشیان در آنجا ماندند و بخش های غیر مسکونی و ممنوع قلعه به تدریج رو به وخامت گذاشت. بزرگترین فاجعه قلعه را در سال 1800 تحت تأثیر قرار داد ، هنگامی که یک آتش سوزی غول پیکر تمام قسمت های چوبی قلعه را ویران کرد. برخی از اشیاء از قلعه پایین پس از آتش به دلیل اینکه توسط زونا پوشانده شده بود ، بازیابی شدند. با این حال ، اشیاء از قلعه میانه و فوقانی تا سال 1861 بازسازی نشده بودند.

منبع : ویکی پدیا

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک