مرکز علوم انتاریو 

مرکز علوم انتاریو 

شرح

مرکز علوم انتاریو

مرکز علوم یکی از جاذبه‌های گردشگری تورنتو و از مقاصد علمی فرهنگی برای دانش‌آموزان و دانشجویان است.مرکز علوم  یک موزه علمی فرهنگی می باشد که در حاشیه غربی بزرگراه دان والی در شمال شرقی تورنتو واقع در استان انتاریو کانادا قرار گرفته است.

این موزه در تاریخ ۲۶ سپتامبر ۱۹۶۹ میلادی با نام «مرکز صد ساله علوم و فناوری» تاسیس شد.

مرکز علوم کانادا به عنوان بزرگ ترین مرکز علوم و فناوری های روز دنیا در کانادا معروف شده است.

تکنولوژی مرکز علوم انتاریو

مرکز علوم بزرگترین مرکز علوم و تکنولوژی های پیشرفته در سرتاسر کاناداست. مرکزی که دربردارنده ی آخرین دستاوردهای حوزه های مختلف علوم طبیعی و انسانی است از زمین شناسی و الکترونیک گرفته تا موسیقی و ادبیات.

با اینکه تمامی این بخش ها در نوع خود بی نظیر هستند ولی مهمترین و گسترده ترین بخش مرکز علوم انتاریو به دو حوزه ی بسیار گسترده و مهم فضا و زیست شناسی اختصاص داده شده است.

مقایسه امکانات دو حوزه مرکز علوم انتاریو

این دو حوزه هم از لحاظ امکانات و هم از لحاظ تنوع و گستردگی دستاوردهای به نمایش درآمده ٬ حقیقتا بی همتا و منحصر به فرد هستند به طوری که تنها بخش زیست شناسی آن از بیش از ۸۰ نمایشگاه مختلف تشکیل شده است.

داخل این مرکز آخرین دستاوردها در زمینه های مختلف و متفاوت علوم طبیعی و انسانی به طور مثال زمین شناسی، الکترونیک، موسیقی و ادبیات و … برگذار میشود.

تمام قسمت های این مرکز منحصر به فرد هستند، اما با اهمیت ترین و وسیع ترین بخش این مرکز به دو قسمت بسیار بزرگ و مهم به اسم های فضا و زیست شناسی مختص میشود.

امکانات و همچنین تنوع و گستردگی دستاوردهایی که در این دو حوزه به نمایش درآمده است ،بسیار بی نظیر ، خاص و فوق‌العاده است.

مرکز علوم انتاریو به شکلیست که بخش زیست شناسی خود به تنهایی به ۸۰ نمایشگاه مختلف تقسیم شده است.

نکته ی مهم و اصلی این مرکز

نکته ی مهم و اصلی این مرکز علوم ٬ جذابیت ویژه ای است که برای تمامی رده های سنی و مخصوصا کودکان دارد.شاید مرکز علوم انتاریو در نگاه اول صرفا مکانی آکادمیک و دانشگاهی به نظر آید ولی در حقیقت دیدگاه و توجه اصلی این مرکز معطوف به جوانان و به خصوص کودکان است و رسالت اصلی آن پرورش نبوغ و استعدادهای کودکان با بهره گیری از آخرین دستاوردهای حوزه های تربیتی می‌باشد و از بخش های اصلی و بسیار جالب این مرکز که اتفاقا به همین امر اختصاص داده شده پارک کودکان آن می‌باشد.

پارکی که یکی از بهترین محیط های آموزشی برای پرورش قدرت تحلیل و کشف پدیده های طبیعی و حتی کیهان شناسیست.

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک