رستوران بازیافتی اولهائو سائوپائولو

رستوران بازیافتی اولهائو سائوپائولو

شرح

رستوران بازیافتی اولهائو سائوپائولو

سائوپائولو مرکز ایالتی به همین نام در کشور برزیل و بزرگ‌ترین شهر این کشور و آمریکای جنوبی محسوب می‌شود. شهر بزرگ سائوپائولو، پایتخت صنعتی و اقتصادی برزیل است و بنابراین، بیشترین تعداد مصرف‌ کننده را نیز در بر می‌گیرد. همچنین، سالانه گردشگران زیادی از سراسر جهان بلیط هواپیما برزیل را خریداری می‌کنند تا به این کشور زیبا سفر کرده و تجربیات شیرینی را برای خود به ارمغان آورند. این شهر با وجود آسمان‌خراش‌های فراوان ظاهری مدرن به خود گرفته است، اما در عین حال می‌توان رنگ و بوی سنتی را هم در آن مشاهده کرد. در ادامه مطلب قصد داریم به معروف ترین رستوران برزیل یعنی رستوران بازیافتی اولهائو سائوپائولو بپردازیم.

اختلاف طبقاتی و رستوران بازیافتی اولهائو سائوپائولو

هر چند اختلاف طبقاتی و خیابان های شلوغ و در هم رفته در نگاه اول ، سائوپائولوی برزیل را به شهری نه چندان دوست داشتنی تبدیل می کند ، اما در پشت این ظاهر چیزی نهفته است که باید کشف کرد. کلان شهر سائوپائولو پایتخت برزیل است و بخش عمده ای از صنعت و مشاغل کشور در این منطقه قرار دارد، به همین دلیل روزانه زباله و پسماند بسیاری در شهر تولید می شود. به دلیل ضعف مدیریت در جمع آوری و بازیافت سر انجام بسیاری از این زباله ها به کنار جاده ها و یا سه رودخانه بزرگ شهر ختم می شود. متاسفانه هیچ اقدام موثری تاکنون از طرف دولت صورت نگرفته است و فعالان محیط زیست ناچار شده اند خود دست به کار شوند.

تاسیس رستوران بازیافتی

یکی از این افراد دست به اقدام جالبی زده و رستورانی از مواد بازیافتی ساخته است.  یکی از جاذبه های دیدنی در شهر سائوپائولو ، رستورانی است که از مواد بازیافتی ساخته شده است. نام این رستوران ، اولهائو سائوپائولو میباشد. رستوران بازیافتی اولهائو سائوپائولو از شهرت بالایی برخوردار است. منو رستوران مدام عوض می شود و همواره غذاهایی خانگی فوق العاده برزیلی را سرو می کند. رستوران دارای هشت سالن غذاخوری است که هر کدام از آن ها کاراکتر و دکور منحصر به فرد خود را دارند. رستوران به صورت سلف سرویس کار می کند و تنها نیاز به پرداخت ورودی دارد که بین 33 رئال (واحد پول برزیل) تا 58 رئال تغییر می کند.

ویژگی های رستوران

قیمت رستوران در طول هفته ارزان تر است اما در آخر هفته ها و روزهای تعطیل گران تر می شود. در رستورانی از مواد بازیافتی می توانید هر چه قد می خواهید از بشقاب های سنتی و لذیذ غذاهای برزیلی که در طعم و عطر مختلف پخت شده اند نوش جان کنید. همان طور که ذکر شد رستوران ویا تنها دارای غذاهای لذیذ نمی باشد بلکه هنگامی که به این مجتمع مراجعه کردید می توانید به گشت و گذار در زمین ها و مغازه های اطراف بپردازید، این کار به شما این احساس را می دهد که گویی در زمان سفر کرده و به عقب برگشته اید. بازدید از کارگاه فلزات و کارگاه نجاری نیز خالی از لطف نخواهد بود به خصوص اگر به چیزی احتیاج داشته باشید.  

بازدید گردشگران

این رستوران نمونه بارزی برای خلاقیت در استفاده مجدد از مواد بازیافتی است. امروزه، بازدیدکنندگانی که بلیط هواپیما برزیل را برای دیدن این رستوران خریداری می‌کنند، نه تنها از تماشای خلاقیت و هنر به کار گرفته شده در رستوران بهره‌مند می‌شوند، بلکه در کنار آن از غذاهای لذیذ و خانگی برزیلی در هشت اتاق متفاوت از این مجموعه که هرکدام دارای مناظر و دکوراسیون منحصربه فرد هستند، نوش جان کرده و لذت می‌برند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک