اولد کبک کانادا

اولد کبک کانادا

شرح

اولد کبک کانادا | Old Quebec Canada

Vieux-Québec یا اولد کبک کانادا ، یک منطقه تاریخی در استان کبک است. این جایی است که کاوشگر فرانسوی ساموئل دو چاپلین، در سال ۱۶۰۸ سنت لوئیس فورت را تاسیس کرد. حضور نظامی در اینجا تحت نظر فرانسه و بریتانیا شدید بود و منطقه به شدت مستحکم شده بود. امروزه تبدیل به یک منطقه توریستی با بسیاری از بوتیک‌های کوچک و صدها نقاط مورد علاقه تاریخی و عکاسی شده است.

بازدیدکنندگان علاقه مند به دیدار ارگ هستند که به عنوان”جبل الطارق قاره آمریکا” شناخته شده به این دلیل که موقعیت استراتژیک آن مشرف به رودخانه سنت لورنس است. بازدیدکنندگان همچنین به دیدار قصر نمادین فرونتناک می‌روند، و از جذابیت خرید سبک اروپایی در Rue Saint Jean لذت خواهند برد. اولد کبک تداعی کننده زیبایی های شهرهای قدیمی اروپا به خصوص فرانسه است.

تاریخچه اولد کبک کانادا

اولد کبککبک با تاریخی ۴۰۰ ساله‌ یکی از قدیمی‌ترین شهر کانادا به شمار می‌رود و با آثار تاریخی ارزنده و فضای پر جنب‌وجوش شهری خود، یکی از مناطق مورد علاقه گردشگران میباشد. کبک سیتی کانادا و مخصوصا محله‌های قدیمی آن یادآور حس و حال شهرهای اروپایی در زمان‌های قدیم است. از آن‌جا که این شهر یکی از قدیمی‌ترین شهرهای آمریکای شمالی است و بسیاری از میراث اصیل فرانسوی  خود را حفظ کرده است، کاملا مشهود است. کبک قدیمی یکی از چندین محله‌ی قدیمی کبک سیتی و جز مکان‌های تاریخی و مرکز نظامی و اداری شهر است . برج و باروی اطراف شهر قدیمی کبک تنها دژهای شهری هستند که در آمریکا در شمال مکزیک به جا مانده‌اند و در سال ۱۹۸۵ به‌عنوان میراث جهانی به ثبت رسیده است.

میراث فرهنگی اولد کبک کانادا

مناطق قدیمی شهر بسیاری از ساختمان‌های تاریخی خود را حفظ کرده که متعلق به زمانی است که این منطقه مستعمره‌ی انگلستان و فرانسه بود. یکی دیگر از مشهورترین جاهای دیدنی آن ارگ (La Citaddele) است که دست نخورده باقی مانده است. این ارگ در جنگ‌های میان فرانسه و سرخ‌پوستان به‌عنوان پایگاه عملیات مورد استفاده قرار می‌گرفت.

شاتو فرانتناک (Château Frontenac) – میراث فرهنگی

شاتو فرانتناک از حیث بلندی سردمدار برج‌های شهر است. این بنا یک هتل است که توسط معماری آمریکایی به نام بروس پرایس بنا به درخواست کمپانی کانادایی پسیفیک ریل وی در سال ۱۸۹۳ ساخته شده است. این هتل به‌عنوان پرعکس‌ترین هتل جهان شناخته شده است.

منطقه پتی چاپلین (Petit Champlain District) – میراث فرهنگی

منطقه‌ی پتی چاپلین در نزدیکی شاتو فرانتناک قرار گرفته و پایین‌ترین قسمت شهر است. این محله قدیمی‌ترین منطقه‌ی تجاری آمریکای شمالی است. پتی چاپلین به خاطر داشتن بوتیک‌های زیاد و صنایع دستی متنوع شهرت دارد.

پلکان خطرناک – میراث فرهنگی

از دیگر جاهای دیدنی مشهور در پتی چاپلین «پلکان خطرناک» است که قدیمی‌ترین پلکان کبک سیتی است و در سال ۱۶۳۵ ساخته شده است. نام فعلی این پلکان در اواسط قرن ۱۹ و به دلیل شیب تند آن انتخاب شده است.

بسیاری از مناطق قدیمی کبک سیتی برای حفظ اصالت خود، سبک فرانسوی خود را در ساخت و ساز حفظ کرده است. خیابان‌های آن باریک و پر از مغازه‌های کوچک صنعتی و تجاری است. کبک سیتی صنعت گردشگری سالمی دارد و جشن روز سنت ژان باپتیست مانند جشنواره‌ی موسیقی تابستانی آن شناخته شده است.

معماری کبک سیتی میراث فرهنگی

بیشتر معماری‌های زیبا و شاخص شهر در بخش شرقی آن قرار دارد، جایی که اغلب مناطق تاریخی آنجا واقع شده‌اند. این منطقه  با داشتن ساختمان‌های سنگی و خیابان‌های پیچ در پیچ پر از مغازه و رستوران، تداعی‌کننده‌ی شهرهای اروپایی است. لوور تاون (Lower Town) پر است از معماری‌های اصیل و طرح‌های خیابانی که قدمت آن مانند تعدادی از نقاشی‌های روی دیوار و برخی سازه‌ها به آغاز تأسیس شهر برمی‌گردد. 

جشنواره‌ های زمستانی کبک

جشنواره‌ی زمستانی کبک سیتی بسیار مشهور است و از سال ۱۸۹۴ برگزار می‌شود. هر ساله حدود یک میلیون نفر در این جشنواره شرکت می‌کنند. این جشنواره‌ یکی از بزرگ‌ترین جشنواره‌های زمستانی در جهان است که در آن مراسمی مانند رژه‌های روزانه و شبانگاهی، بالماسکه (masquerade ball) در شاتو فرانتناک و چندین رویداد ورزشی در فضای باز برگزار می‌شود.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک