قلعه الاوینلینا

قلعه الاوینلینا

شرح

قلعه الاوینلینا یک قلعه سه برج قرن پانزدهم است که در ساونلینا فنلاند واقع شده است. این شمالی ترین قلعه سنگ قرون وسطی است که هنوز ایستاده است.این قلعه در جزیره ای در تنگه کورنسالمی ساخته شده است که دریاچه های هاوکویسی و پیهلاجاوس را به هم وصل می کنداین قلعه توسط اریک آکسلسون توت در سال 1475 با نام سانکت اولوفسبورگ در تلاش برای سودآوری از آشفتگی های سیاسی به دنبال فتح ایوان سوم جمهوری نووورگود تأسیس شد. در ساونلینا قرار داشت تا ادعای طرف روسی از مرز تعیین شده توسط پیمان ناتبورگ شود.

نامه های توت

یکی از نامه های توت از سال 1477 شامل ذکر گذشتگان از سازندگان خارجی است که به اولیفسبورگ دعوت شده اند ، احتمالاً از Reval ، جایی که استحکامات شهر گسترش یافته است. این اولین قلعه سوئدی بود که با مجموعه ای از برج های مدور ضخیم ارائه شده بود که می توانست در برابر آتش توپ مقاومت کند. تصادفی نیست که شبکه ای از دریاچه ها و آبراه ها بستر تنظیم قلعه را تشکیل می دهند ، زیرا اینها به طور جدی مانع حمله تهاجمی آینده روسیه خواهد شد.

تاریخچه قلعه الاوینلینا

نگهدارنده سه تخته 1485 به پایان رسید و ساخت دیوارهای پرده بیرونی با دو برج بلافاصله آغاز شد. این قلعه تقریباً یک تزیین شده از رومبوئید است که در ضلع غربی جزیره و دیوارهای پرده و بیرونی بیرونی به سمت شرق قرار دارد. یکی از برج های نگهبانی ، برج سنت اریک ، پایه و اساس بدی دارد و از آن زمان به هم ریخته است. یکی از برج های بیلی ، برج ضخیم ، در قرن 18th منفجر شد.

در جای خود یک سنگر ساخته شده است. این قلعه در اواخر قرن 18 با زیرزمینها به قلعه Vaubanesque تبدیل شد.اولوفسبورگ در طی جنگ های اول و دوم روسیه و سوئد چندین محاصره توسط روس ها را تحمل نکرد. تجارت سریع در زیر چتر قلعه تا اواخر قرن شانزدهم توسعه یافت و شهر ساونلینا را به دنیا آورد که در سال 1639 منشور شد.

جنگ در قلعه الاوینلینا

در حالی که قلعه الاوینلینا هرگز به اسارت نرفت ، پادگان آن موافقت کرد که دو بار تسلیم شود. اول حمله به روسها در 28 ژوئیه 1714 و بار دوم در 8 آگوست 1743 ، با دومی معاهده صلح مناقشه در قالب پیمان اوبو که منجر به قلعه شد و کل منطقه به ملکه الیزابت روسیه واگذار شد.

قلعه الاوینلینا میزبان چندین نمایشگاه کوچک ، از جمله موزه قلعه است که آثار باستانی موجود در قلعه یا مربوط به آن را به نمایش می گذارد ، و موزه ارتدکس که نمادها و سایر آثار باستانی را از فنلاند و روسیه به نمایش می گذارد. این قلعه یک مرحله تماشایی را برای جشنواره اپرای ساونلینا تشکیل می دهد ، که همه ساله در تابستان از سال 1912 برگزار می شود.

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک