کاخ آغوزخان عشق آباد

کاخ آغوزخان عشق آباد

شرح

کاخ آغوزخان عشق آباد

کاخ آغوزخان عشق آباد | ترکمنستان یکی از همسایه‌های شمالی ایران به حساب می‌آید که فرهنگ غنی داشته و به خاطر مکان‌های باستانی و معماری‌های خود شهرت خاصی دارد. ترکمنستان یک مقصد توریستی بسیار محبوب است. این کشور در سراسر جهان برای معماری و مکانهای باستان شناسی آن مشهور است. ترکمنستان می تواند برای یک تجربه سفر تاریخی بسیار مناسب باشد با سفر به مناطق دیدنی ترکمستان می توانید درباره آداب و رسوم ویژه این ملت اطلاعات مهمی کسب کنید این کشور برای افرادی که دوست دارند تجربه سفری ارزشمند و آگاهی دهنده را داشته باشند بسیار مناسب خواهد بود.

عشق آباد

عشق آباد، پایتخت ترکمنستان در حوزه تمدنی و فرهنگی قدیم فلات ایران امروزه با ویژگی های منحصر به فرد و با نمایی از ساختمان‌ها و برج‌های سفید و بعضاً مرمرین، مانند گوهری سفید در پشت مرزهای شمالی ایران می درخشد. کاخ آغوزخان، اقامتگاه رئیس جمهور ترکمنستان در عشق آباد است که ساختمان جدیدش در اطراف سازه قدیمی، در ماه مه 2011 افتتاح شد.

مرمت و باز سازی کاخ آغوزخان عشق آباد

شرکت ساختمانی فرانسوی بویگس در سال 1997 کاخ ریاست جمهوری را برای رئیس‌جمهور ترکمنستان صفرمراد نیازف ساخت. کاخ اصلی ریاست جمهوری با ظاهر پر زرق و برقش جلب توجه می‌کرد، اما پس از گذشت زمان پایین‌تر از ساختمان‌های بزرگ در قزاقستان غنی به نفت یا حتی تاجیکستان  فقیر قرار گرفت. این کاخ توسط شرکت ساختمانی فرانسوی یوویگ ساخته شد. ساختمان آن در سال 2008 آغاز و در 18 مه 2011 به اتمام رسید.

کاخ آغوزخان عشق آباد و ریاست های جمهوری

اولین رئیس‌جمهوری که در این کاخ مستقر شد، قربان علی بردی محمد ف، دومین رئیس‌جمهور ترکمنستان بود. ٰرئیس‌جمهور ترکمنستان در مراسم افتتاحیه شرکت کرد. کاخ قسمتی از یک مجموعه بزرگتر است، کاخ ریاست جمهوری در سمت غربی مجموعه در حاشیه میدان استقلال قرار گرفته‌ است. این مجموعه در شمال به خیابان کارل مارکس و از جنوب به خیابان گالکینیش محدود می‌شود.

این خیابان تا انتهای جنوب شرقی مجموعه ادامه می‌یابد و به میدان گالکینیش می‌رسد. از سمت شرق به خیابان بیوک ساپارمورات ترکمن باشی می‌رسد. در سالن مرکزی کاخ مراسم خوش آمد گویی انجام می‌شود. «سالن طلایی» در بالاترین سطح در یک محدوده باریک برای گفتگوهای دوجانبه طراحی شده‌است. سالن «گرکوت آتا» برای مذاکرات طراحی شد. سالن «سجوک خان» محل امضای قراردادهای دوجانبه و قراردادهای بین دولت‌ها است. در سالن «بایرام خان» بعد از مذاکرات در بالاترین سطوح برای مطبوعات معروف و آژانس‌های خبری بین‌المللی کنفرانس مطبوعاتی گذاشته می‌شود. سالن «ماگتیم گوتی» برای ملاقات‌های مختلف و رویدادهای فرهنگی طراحی شده‌است. اقامتگاه و محل کار اصلی رییس جمهور ترکمنستان در میدان استقلال در عشق آباد است. برای سال‌ها این محل دفتر مرکزی و خانه ریاست جمهور ترکمنستان بوده‌ است.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک