قلعه نورنبرگ در تاریخ آلمان

شرح

آشنایی با قلعه قدیمی نورنبرگ

قلعه نورنبرگ در تاریخ آلمان با تحسین شگفت انگیز همگان روبه رو میباشد .  این قلعه در قسمت شمالی شهر قدیمی نورنبرگ واقع شده است . قلعه نورمبرگ از مهم‌ترین بناهای استحکامات و سالم مانده ازدوران قرون وسطایی اروپا میباشد .این قلعه دارای سازه‌ی ۳۵۱ متری و برج پنج ضلعی که متعلق به سال ۱۰۴۰ میباشد است  . قلعه نورمبرگ در سالهای ۱۰۵۰ تا ۱۵۷۱ محل سکونت پادشاهان و امپراتوران بوده است.

قلعه قدیمی نورنبرگ

قلعه نورمبرگ نقش کلیدی شهر

نقشی کلیدی در شهر نورمبرگ با وجود این قلعه که نمایشگر قدرت و اهمیت امپراطوری مقدس روم از قرون وسطی در آلمان را داشته است. قلعه امپراطوری که نماد بزرگ شهر نورمبرگ بشمار میرود .

قرون وسطی و قلعه نورمبرگ

نورمبرگ در اواخر قرون وسطی بعنوان شناخته‌ ‌ترین شهر آلمان و بهترین موقعیت در سرتاسر قلمرو قرار گرفت . در سال ۱۳۵۶ امپراطور چارلز چهارم آن را برای اولین شورای امپراطوری برگزید . در سال ۱۳۴۰ ساخت ساختمان شهرداری تکمیل گردید و به عنوان محل برگزاری مجلس انتخاب گردید .

قرون وسطی و قلعه نورمبرگ

نمایشگاه دائمی نه تنها توضیحاتی درباره عناصر و عملکرد قلعه در طول تاریخ زندگی آن ارائه می‌دهند . بلکه اطلاعاتی درباره امپراطوری مقدس روم، ملت آلمان و نقش نورمبرگ در اواخر قرون وسطی را نیز در اختیار مخاطبین قرار می‌دهند . بازدیدکنندگان این نمایشگاه‌ها در تمامی سنین از جذابیت زیادی برخوردار میباشد .

ویرانی ها و بازسازی در قلعه نورمبرگ

بعد ازپایان جنگ جهانی ،  در سال ۱۹۴۵ که تمام قلعه ویران گردیده بود . قلعه تنها به عنوان یک یادمان تاریخی قرار نبود مورد حفاظت قرار گیرد، بخش‌های مهم رومانسک و گوتیک این مجموعه که تقریباً سالم مانده بود توسط رودولف استرر عیناً بازسازی شد . و در سال ۲۰۱۳ نمایشگاه دائمی و موزه‌های نورمبرگ ، داخل قلعه مجدداً طراحی گردید .

بازسازی در قلعه نورمبرگ

قلعه نورمبرگ از جاذبه‌های گردشگری نورمبرگ

نورمبرگ آلمان شهری با پیشرفت‌های علم چاپ و نجوم و تکنولوژی ارتباطات مستقیم داشته است. دیدنیها شهر باستانی نورمبرگ که مرکز اصلی فرهنگی هنری آلمان محسوب میشود . بازدید از قلعه نورنبرگ در تاریخ آلمان و موزه ملی ژرمنی با مجموعه‌های سکه ها، نقاشی ها و هنرهای تزئینی تحسین برانگیز آنرا از دست ندهید .

جاذبه‌های گردشگری نورمبرگ

موقعیت هتل

کشور: آلمان

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک