جاذبه های گردشگری نورنبرگ

جاذبه های گردشگری نورنبرگ (نورمبرگ)

شرح

دیدنی های نورمبرگ

جاذبه های نورنبرگ | شهر قدیمی نورمبرگ آلمان، از مراکز مهم و دیدنی و فرهنگی محسوب میشوند. موزه های دیدنی این شهر مرکز هنر و معماری و سکه های قدیم و جواهرات است. در ضمن تاریخ چاپ اروپا نیز گره خورده با این شهر در آلمان است.

این شهر محل به وجود آمدن اولین ماشین چاپ در دنیا میباشد و انتشار اثر معروف نیکولاس کوپرنیک در سال 1543 . جنگ جهانی خسارات جبران ناپذیری را به بناهای این شهر وارد آورد اما بعد از گذشت سالها این ساختمان های قرون وسطایی به بهترین شکل بازسازی شد اند. اگر بتوانید زمان سفر خود را با کی از جشن های سالیانه نورنبرگ هماهنگ کنید لذت سفر را خواهید برد. در ادامه این مقاله به بررسی تعدادی از این مکان های دیدنی میپردازیم.

کلیسای سنت لورنس

یک کلیسا از قرن 4 میلادی در میدان لورنسر با معماری گوتیکی که بسیار زیبا و چشم نواز است با برج های زیبای دوقلویش . میتوان این کلیسا را بزرگترین کلیسای شهر نورنبرگ نامید. از دیگر زیبای های این کلیسا پنجره های زیبا و معماری خاص آن است که چشم هر بیننده ی را به خود جلب میکند.

جاذبه های نورنبرگ

قلعه نورمبرگ

یکی از مستحکم ترین ساختمان های به جا مانده از قرون وسطا در اروپا که محل زندگی شاهان بوده است قلعه نورنبرگ است ، این قلعه 352 متری از بنا های تحسین بر انگیر اروپاست. این حکومت ها از سال 1050 تا 1571 ادامه داشت.

جاذبه های نورنبرگ

موزه اسباب بازی نورنبرگ

این موزه ی خاص بچه هاست ! یک جا برای لذت کودکان در کنار هم ، موزه ی اسباب بازی های نورنبرگ جز جذاب ترین مکان های دیدنی نورنبرگ میباشد. تمامی اسباب بازی های خاص از سراسر دنیا در این موزه دیده میشود. از وسایل مدرن بازی تا وسیله های بازی قرون وسطایی همه و همه وجود دارد. این شهر برای سالهای زیاد مرکز ساخت عروسک در دنیا بود و به عروسک سازی مشهور بود. یکی از بزرگترین قطار های بازی دنیا نیز در اینجا ساخته شده است.

دیدنی های نورنبرگ آلمان

موزه ملی ژرمنی

اگر یک موزه در کشور آلمان باشید که محل نگهداری آثار فرهنگی هنری این کشور باشد موزه ملی ژرمنی است. نزدیک به 1/2 میلیون آثار هنری مختلف در این موزه نگهداری میشود ، از اسناد تاریخی بر روی پوست حیوانات تا آرشیو هنر های نقاشی تجسمی بی نظیر ، مجموعه ی چاپ های دستی قدیمی ، لوازم موسیقی و….

شهر زیبای نورنبرگ

کلیسای سنت لورنس

در میدان «لورِنسر» کلیسای گوتیکی قرن چهاردهمی سنت لورنس با برج‌های دوقلویش دیده می‌شوند. این کلیسا بزرگ‌ترین کلیسای شهر نورنبرگ بوده است . شاهکارهای زیبا و تحسین برانگیزی مانند «بشارت»، اثر مجسمه‌ساز فایت اشتوس از سال ۱۵۱۷ و آثاری دیگر از قرون ۱۴ و ۱۵ را می‌توان در داخل این ساختمان تماشا کرد. از جاذبه‌های دیگر در این حوالی می‌توان به فواره «پاک‌دامنی» متعلق به سال ۱۵۸۹ و برج قرن سیزدهمی ناساور هاوس اشاره کرد.

موزه های نورنبرگ

موزه حمل و نقل نورمبرگ

در بیرون شهر نورنبرگ یک موزه ی قدیمی در مورد راه آهن و قطار وجود دارد که بسیار مورد توجه است. میتوانید انواع قطار های باری و مسافری را در اندازه های مختلف در این موزه ببینید. شاید بتوان گفت این موزه از قدیمی ترین موزه های سبک خود در دنیا است. موتور های بخار دیدنی نسل های جدید دیزلی همه و همه در کنار هم در این موزه جای گرفته اند. میتوان گفت این موزه از جاذبه های نورنگ است.

جاذبه های شهر زیبای نورنبرگ

موقعیت هتل