روستای نورآباد دزفول

روستای نورآباد دزفول

شرح

روستای نورآباد دزفول

روستای نورآباد دزفول | در میان آثارمتعدد تاریخی، فرهنگی و مذهبی و گردشگری شهر دزفول برخی از روستاهای این شهرستان با برخورداری از طبیعتی بکر و بی نظیر که در درون خود از جاذبه های متعددی برخوردار هستند نیز میان مردم و به ویژه گردشگران اهمیت و محبوبیت زیادی دارند. روستاهایی که هر چند در برخی مواقع حضور در آنها نیازمند پیمودن مسیرهایی سخت و کوهستانی و مدت زمان طولانی است اما از چنان ارزش گردشگری برخوردار هستند که حیف است کسی دزفول را مقصد گردشگری خود انتخاب کند اما به دیدن این روستاها نرود.

جاذبه های گردشگری روستای نورآباد دزفول

یکی از جذاب ترین مناطق دیدنی دزفول، روستای نورآباد است که در بخش شهیون دزفول واقع شده و برای رفتن به آن بعد از قرار گرفتن در مسیر جاده ی شهیون در شمال شهر دزفول بایستی از روستاهای بیشه بزان، بازارگه، باغچه بان، ماشکار، آذنگ در جاده ی شهیون گذشت و روبروی روستای صالح آباد به سمت چپ جاده منحرف شد و پس از طی مسیر کوتاهی به صورت جاده خاکی، به این روستا رسید. این روستا با داشتن باغ های زیبای انار، آبشاری با ارتفاع حدودا ۲۰ متری، چشمه سارهای زیبا و منظره ی چشم نواز کوه های لنگر در شمال خود، در هر فصل از سال جلوه هایی زیبا از طبیعت را به نمایش می گذارد.

جاذبه های گردشگری دزفول

علاوه بر طبیعت زیبا، روستای نورآباد دزفول دارای بقایایی سنگی از معماری بافت تاریخی متناسب با مصالح منطقه و قدمگاهی موسوم به قدم گاه امام رضا علیه السلام می باشد که دیدنی های آن را به حد کمال می رساند. این روستا در بهمن ماه دارای دشت گل های نرگس و در فروردین ماه مملو از گل های بابونه است و مناظر باشکوه و دلنشینی از طبیعت در آن خلق می شود. این روستا از اوایل فصل زمستان تا فروردین ماه  می تواند یکی از انتخاب های مناسب برای طبیعت گردی باشد. برای رفتن به آبشار اطراف این روستا بهتر است از راهنماهای محلی روستا کمک گرفته شود.

تورهای طبیعت گردی

البته تورهای طبیعت گردی توسط گروه های کوهنوردی و آژانس های گردشگری دزفول برای رفتن به این روستا در ایام مناسب برگزار می گردد. روستای نورآباد دزفول پر است از باغ‌های انار زیبا، چشمه‌سارهای فراوان، دشت‌های گل‌های نرگس، بافت تاریخی ارزشمند. بافت تاریخی و سنگی روستا و قدمگاه آن به این روستای زیبا هویت کامل گردشگری طبیعی و فرهنگی می دهد. روستای نورآباد دزفول جلوگاه طبیعت و تاریخ است.

در این روستا علاوه بر بافت سنگی می توانید آسیاب های متروکه دوران های قدیم را هم مشاهده کنید. قرار گرفتن روستای نورآباد دزفول در دره موجب شده تا در زمستان آب و هوایی سرد و در مواقعی برفی و در بهار و تابستان معتدل و نسبتا گرم داشته باشد. به جهت داشتن چشمه دایمی باغات انار از صدها سال پیش در این منطقه وجود داشته و زندگی همچنان در این روستا ادامه دارد. میوه انار نورآباد به جهت ترشی بیش از اندازه ، توسط اهالی تبدیل به  “ترشی دانه انار” شده که در آشپزی استفاده می شود.

 

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک