دریاچه فراخین نوشهر

دریاچه فراخین نوشهر

شرح

دریاچه فراخین نوشهر

دریاچه فراخین نوشهر | نوشهر یکی از شهرهای شمالی کشور بوده که به دلیل موقعیت مکانی مناسب و همجواری با جنگل، دریا و دارا بودن جاذبه های گردشگری فراوان، به یکی از محبوب ترین شهر های شمالی ایران و بهترین مقاصد گردشگری کشور بدل شده است. این شهرستان زیبای شمال کشور هر ساله مقصد خیل عظیم گردشگران داخلی و خارجی است. نوشهر با طبیعت دیدنی و بی نظیر خود از گزینه های بسیار عالی برای سفر محسوب می شود.

سرزمین جنگل و کوه

این شهرستان در حقیقت سرزمین جنگل ، کوه ، دریا و برخوردار از جاده های سرسبز است و با داشتن مردمانی خونگرم و مهمان نواز در انتظار مسافران و گردشگران نوروزی است. دریاچه فراخین نوشهر یکی از بکرترین دریاچه‌هاست. برای رسیدن به این دریاچه باید دل به یکی از زیباترین جاده های ایران یعنی چالوس سپرد. جاده ای که هر کدام از پیچ و خم هایش همچون تابلوی بی نظیری می ماند که گوشه ای از زیبایی های ایران را به رخمان می کشد.

 

این دریاچه در دل جنگل قرار گرفته و برای رسیدن به آن هم چند دقیقه‌ای باید پیاده روی کرد. اینطور نیست که وارد فرعی شوید و دریاچه خودش را به شما نشان بدهد. درخت‌های این ناحیه پرپشت و بلندند و به همین راحتی‌ها نمی‌شود فراخین را دید. فراخین دریاچه بزرگی نیست و بیشتر شبیه تالاب است تا دریاچه و سکوت اطرافش مرموزترش هم می‌کند. برای رفتن به این دریاچه دو راه وجود دارد .

موقعیت جغرافیایی دریاچه فراخین نوشهر

این منطقه در حقیقت در دل جنگل های بالادست نوشهر یعنی در جنوب این شهر قرار گرفته است. از نوشهر که به سمت کوه‌های البرز بروید، بعد از حدود 20 کیلومتر، در جاده‌ای جنگلی به دریاچه می‌رسید. دریاچه فراخین بعد از روستای ویسر قرار گرفته در نزدیکی روستای توریستی کندلوس. برای شروع هم باید رفت جاده چالوس، جاده‌ای که خودش انگیزه سفر است. می‌شود صبحانه را در آشکده‌های بعد از تونل کندوان خورد و به راه ادامه داد. مسیر دسترسی به این دریاچه بسیار زیباست و از قلب جنگل عبور می کند. قرارگیری این دریاچه در جنگل، زمینه ی گشت و گذاری به یادماندنی در جنگل را برای شما فراهم می نماید.

ویژگیهای دریاچه

دریاچه فراخین نوشهر در ارتفاع 2200 متری  و در میان جنگل های پهن برگ هیرکانی، قرار دارد و آب آن از چشمه فراخین در بالادست و نزولات آسمانی تامین می گردد. بکر بودن این منطقه و پاکی و تمیزی آن باعث شده تا به یکی از مقاصد عاشقان طبیعت تبدیل شود و آنها را میزبانی کند. پوشش گیاهی مجاور دریاچه یکی از زیباترین و با ارزش ترین پوشش های گیاهی ایران است. با قدم زدن در اطراف دریاچه می توانید این زیبایی ها را کشف کنید و تصاویر تازه ای را از طبیعت ببینید. بهترین زمان برای رفتن به دریاچه فراخین از اوایل اردیبهشت تا اواخر شهریور است که دریاچه در پرآب ترین حالت خود قرار دارد.

نکات مهم که باید زمان سفر به آن توجه داشته باشید

این نکته را در طول سفر به این منطقه به خاطر بسپارید که به دلیل آنکه امکاناتی در منطقه وجود ندارد، تمام وسایل و خوراکی های مورد نیاز خود را از روستای دلسم و روستای ویسر تهیه نمایید. مسیر دسترسی به دریاچه فراخین این چنین است که در جاده جالوس و پس از مرزن آباد در سمت راست خود به کمربندی چالوس به نوشهر می رسید و تابلوی که روی آن دیزی سرای آذربایجان نوشته را خواهید دید. طبق راهنمایی این تابلو مسیر خود را تغییر دهید و از روستا های دلسم و ویسر عبور کنید.

در انتها به یک جاده خاکی معدنی میرسید و پس از عبور از رودخانه های کم عمق و رانندگی در حدود 40 کیلومتر به دریاچه فراخین خواهید رسید. توجه داشته باشید که در مسیر رسیدن به دریاچه، پنج دوراهی قرار دارد که در واجه شدن با آنها باید به این صورت مسیر را انتخاب کنید: از دو تای اول به سمت راست بروید که نشانه آن تابلو به سمت کجور است، سومی را به سمت چپ، چهارمی را به راست و پنجمی را به چپ انتخاب مسیر کنید.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک