کلیسا نوتردام مونترال

کلیسا نوتردام مونترال

شرح

کانادا کشوری زیبا با مردمی مهربان که جاذبه‌های گردشگری طبیعی متنوع و بی‌نظیری از کوهستان های پر برف‌و‌یخ یوکان، سواحل شرقی و کوهستان‌های کلگری گرفته تا جنگل‌های بارانی ونکوور . کلیسا نوتردام مونترال کانادا که با نام اصلی کلیسا نوترادام باسیلیکا شناخته می گردد، این بنا که یکی از پربازدیدترین و توریستی ترین جاذبه های شهر مونترال به شمار می آید در کنار بندر قدیمی شهر مونترال قرار گرفته که امکان دسترسی به جاذبه‌های دیگر از جمله ساختمان زیبای شهرداری مونترال، بخش قدیمی شهر، بندر مونترال، رستوران ها و فروشگاه های توریستی و بسیاری موارد دیگر را امکان پذیر می کند. 

معماری کلیسا نوتردام مونترال

کلیسا نوتردام مونترال یکی از رمانتیک ترین مکان های در کل دنیا در تور کانادا می باشد که در خیابان 110 غربی نوتردام و در نبش خیابان saint sulpice و در روبرو میدان Darmes شهر مونترال قرار دارد.همچنین مدرسه علمیه saint sulpice نیز در کنار این کلیسا قرار دارد.

یک کلیسا و قصر سلطنتی واقع در منطقه قدیم شهر مونترال می باشد که به سبک گوتیک معماری گردیده است که دارای فضای داخلی بسیار رنگین و با عظمت و شکوه می باشد و یکی از بهترین جاذبه ها گردشگری شهر مونترال و همچنین در سقف کلیسا رنگ بندی آبی پر رنگ را به همراه ستاره های طلایی خواهید دید و در بقیه قسمت ها ترکیب رنگ های آبی ، قرمز ، ارغوانی ، لاجوردی ، طلایی و … را می بینید. در این کلیسا صد ها منحنی چوبی پیچیده و چندین مجسمه مذهبی بسیار زیبا و دیدنی وجود دارد. 

ارگ بادی کسوانت فره

یکی دیگر از جاذبه‌های جالب توجه کلیسای نوتردام مونترال، ارگ بادی «کسوانت فره» (casavant freres) است. این آلت موسیقی غول پیکر که صدایی آسمانی دارد، کسوانت فره را در سال 1891 به عنوان استاد ساخت ارگ به جهانیان شناساند. در این کلیسا کنسرت‌های بی‌شماری توسط ارکسترهای مشهور من‌جمله ارکستر سمفونی مونترال اجرا می‌شود. از سال 2004 تا به امروز، هر تابستان کلیسای نوتردام در مونترال میزبان فستیوال بین‌المللی ارگ بوده و از سال 2008 نیز میزبان فعالیت‌های مختلفی به عنوان بخشی از مسابقات بین المللی ارگ کانادایی است.

فصل‌های پربازدید کلیسا 

این کلیسا در فصل‌های پربازدید، روزانه تقریباًً 2500 بازدیدکننده دارد و علاوه بر اینکه یک جاذبه‌ی گردشگری است، اهداف مذهبی خود را نیز حفظ کرده و بیش از 120 مراسم تعمید و 120 ازدواج به صورت سالیانه در این کلیسا برگزار می‌شود.

در این کلیسا نمایشی وجود دارد بنام “و همچنین آنجا روشن بود”  که نمایشی همراه با نورپردازی و صدا است که بیانگر تاریخ این کلیسا می باشد. در کلیسا نوتردام مونترال اجرای موسیقی بصورت کر برگزار می شود که توسط شهروندان این شهر در ماه دسامبر و در حوالی کریسمس این مراسم موسیقیایی با اوج استقبال خود مواجه می گردد.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک