معبد بودا در تایلند

از شمال تا جنوب تایلند

شرح

آشنایی بیشتر با تایلند

در سفر به تایلند با شهرهای ساحلی متفاوت و زیبایی روبه رو خواهید شد، شهرهایی مانند پوکت یا بانکوک و پاتایا که هرکدام دارای مقاصد فوق العاده خود میباشند. اگر به دنبال سفر به منطقه خنک تری نسبت به جاهای دیگر کشور تایلند هستید شمال تایلند انتخاب مناسبی برای شما میباشد، این کشور دارای قسمت های متفاوتی می باشد به همین دلیل در ادامه بعضی از بهترین ویژگی‌های تایلند شمالی و تایلند جنوبی را برایتان گرد هم می آوریم تا برای شما راحت تر باشد که به عنوان مقصد گردشگری شمال تایلند مناسبتر است برای شما یا جنوب این کشور.

 

شمال تایلند

شمال تایلند

برای مثال غذای لانا مخصوص  شمال این کشور است و می توان فقط در این منطقه پیدا کرد. ممکن است در شهرهای دیگر هم پیدا شود ولی قطعا کیفیتشان با هم قابل مقایسه نیست و آن جا که غذای اصلی محسوب می شود یکی دیگر از غذاهای محلی و معروف تایلند برنج شفته بخارپز است که معمولا این برنج همراه با سس تند فلفل سبز یا قرمز سرو می شود. معمولا افرادی که به این منطقه سفر کرده اند تجربه خوردن غذاهای  تایلندی همراه با این برنج را دارند. یکی از این پیش غذاهای معروف که همراه با این برنج سرو میشود سالاد پاپایا نام دارد از طرفی دیگر شما در منطقه شمالی تایلند غذاهای دریایی تازه و لرزان قیمت پیدا نخواهید کرد دلیل این اتفاق فاصله زیاد این منطقه با دریا می باشد.

جنوب تایلند

جنوب تایلند

اگر برای بازدید از سواحل جنوبی تایلند به این کشور سفر می کنید جالب است بدانید در ناحیه جنوبی این کشور زیباترین سواحل دنیا را درقلب خود جای داده است و تعداد این جزایر نیز کم نیست . اینکه از میان این تعداد سواحل به کدام میخواهید سفر کنید بسته به خواسته شما از این سفر دارد که به دنبال سواحلی شلوغ و پرهیاهو هستید یا سواحلی خلوت آرام و ساکت تر را انتخاب می کنید، یکی از چندین جزیره زیبا این کشور می توان  به جزایر آندامان یا کولانتا اشاره کرد که در ناحیه ی خلیج تایلند واقع شده است  .

سیستم حمل و نقل تایلند

سیستم حمل نقل تایلند

درباره مبحث ورود شما به تایلند باید بدانید یک فرودگاه در شمال این کشور و در شهر چیانگ مای وچود دارد که بعضی از پروازهای بین‌المللی نیز در آن انجام می‌شود و اگر کشور مبدا شما جزو این لیست باشد سفر شما به مناطق شمالی و کوهستانی این کشور را راحت تر و آسان تر می کند در غیر این صورت سفر به مناطق شمالی  میبایست حتما با اتوبوس انجام شود. یکی دیگر از راه های رسیدن به این مناطق اجاره موتور سیکلت که البته بیشتر انتخاب افراد ماجراجو به حساب می آید است  که نسبت به اتوبوس های گردشگری ریسک بیشتری به همراه دارد یکی دیگر از فرودگاه های معروف تایلند کرابی نام دارد که در منطقه جنوبی این کشور قرار دارد وبرای کسانی مناسب تر است که قصد اقامت در جزایر پوکت یا ساموی را دارند.

تفریحات شبانه تایلند

تفریحات شبانه تایلند

تفریحات  در جنوب و شمال تایلند با یکدیگر متفاوت می باشد در شمار این کشور تفریحات شبانه که شامل تمامی بارها می باشد در نیمه شب به پایان می رسد که در این مورد موارد استثنا هم وجود دارد  که تا ساعت 2 نیمه شب نیز باز می باشند  و در مجموع به این معنی نمیباشد که شما در شب جایی برای گذراندن وقت خود ندارید شما می توانید بعد از غروب آفتاب نیز از رستوران ها یا کلوپ ها و بازارهای شبانه دیدن بفرماییید.

اگر در جنوب تایلند اقامت داشتید به خاطر داشته باشید اگر این میزان تفریح برایتان کافی نبود و به دنبال جایی برای جشن و شادی شبانه می‌گشتید تا انرژی‌تان را تخلیه کنید، کلوب ها و بارهای جنوب تایلند به خصوص جزیره پوکت و ساموی را از دست ندهید. جزیره فانگان (Ko Pha Ngan) نیز برای جشن ماه کامل (Full Moon Party) خود معروف است که هر ماه در آن برگزار می‌شود و گردشگران بسیاری را به خود جذب می‌کند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک

هتل‌های نزدیک

تورهای مرتبط