جاذبه های گردشگری نرماندی

بهترین جاذبه های گردشگری نرماندی

شرح

نرماندی مکانی برای گردشگری در فرانسه

جاذبه های نرماندی

جاذبه های نرماندی | نرماندی به منطقه‌ ای جغرافیایی واقع در شمال غربی فرانسه می گویند که یکی از مناطق تاریخی شگفت‌انگیز در فرانسه است. منطقه «نرماندی» فرانسه در هفتادمین سالروز حمله متفقین به مقصد جدید گردشگری تبدیل شد .

در حال حاضر بیشتر گردشگران فرانسه از سه کشور اروپایی انگلیس، بلژیک و هلند هستند ، همچنین سازمان جهانی جهانگردی فرانسه را به عنوان مقصد گردشگری نخست جهان انتخاب کرده است.

نرماندی با مناظر زیبا و تاریخی غنی خود، جاذبه‌های فراوانی برای جذب گردشگران دارد.

با ایلیا گشت همراه باشید تا با جاذبه های نرماندی آشنا شوید .

جاذبه نرماندی

روآن | Rouen

روآن شهر تاریخی که مرکز نرماندی است که این شهر قدیمی بسیاری از جاذبه های نرماندی را در خود جای داده که تاریخی می باشند . کلیسای جامع “روان” با ارتفاع 151 متر یکی از بلندترین کلیساهای دنیا محسوب می شود و البته از لحاظ معماری نیز بسیار قابل توجه است . دیگر جاذبه های روآن برج ساعت گروس اورلوژ (Gros-Horloge) که در مرکز شهر است می توانید از آن دیدن کنید .

شهر تاریخی نرماندی

مونت سنت میشل | Mont Saint-Michel

جزیره مونت سنت میشل و سواحل اطراف آن جزو میراث جهانی یونسکو هستند . تنها راه ارتباطی جزیره با خشکی یک پل و جاده است که در انتهای آن به ساحل خاکی می‌رسد و اطراف آن پر از ماسه روان و سنگ است که گاهی در شرایط آب  و هوایی بد این جاده هم تحت تاثیر موج‌های دریا بسته می‌شود.

مهمترین جاذبه های مونت سنت میشل  : کلیسا و صومعه‌ی اَبی چرچ (Abbey Church) است.

کلیسا نرماندی

بایوکس | Bayeux

شهر بایو بخاطر فرشینه در موزه بایو معروف است . دستبافته بایو، یکی از آثار گرانبها و ارزشمند، به لحاظ تاریخی و هنری در تاریخ اروپای غربی و بطور دقیق تر فرانسه و انگلستان می باشد و از جنبه تاریخی ، تصویری ارائه شده از وقایع سده یازدهم میلادی قرون وسطی که مورد توجه بسیاری از مورخین است. همچنین شما می توانید از گورستان جنگ بریتانیایی ها در بایو نیز بازدید نمایید.

فرشینه بایو در نرماندی

جیورنی | Giverny

جیورنی روستای کوچک نرماندی است که به خاطر وجود باغ و خانه زیبای”کلود مونه” – نقاش مشهور- بسیار مورد توجه است . مونه در کلیسای Sainte-Radegonde که یک کلیسای زیبا و تاریخی از قرن یازدهم میلادی می باشد دفن شده است . موزه‌ی امپرسیونیسم در شهر جیورنی محلی برای نمایش کلکسیونی عظیم از نقاشی‌های امپرسیونیست در قالب سه گالری مجزا است .

روستای کوچک در نرماندی

اترتات | Etretat

یک روستای ساحلی بسیار کوچک است که به خاطر صخره های سفید و 3 طاق طبیعی زیبا مشهور بوده است.  منظره کلیسای نوتردام از بالای تپه چشم اندازی فوق العاده را ارائه می نماید . سواحل اترتات در تابستان محلی برای گرفتن حمام آفتاب مسافران است.

صخره‌های دریایی دیدنی و جذاب اترتات در کنار تفرجگاه‌های ساحلی به خاطر شکل قوس مانند و طبیعی‌شان معروفند.

صخره های دریایی نرماندی

ساحل روز دی | D-Day Beaches

در ششم ژوئن سال ۱۹۴۴ ميلادی نيروهای متفقين تحت رهبری آمريکا و بريتانيا ، برای آزاد سازی اروپای تحت اشغال آلمان نازی اقدام به اجرای يکی از جسورانه ترين عمليات آبی- خاکی تاريخ بشر کردند. در اين روز که به D-Day شهرت يافته، نيروهای دريايی متفقين با برخورداری از پشتيبانی هوايی، تحت فرماندهی ژنرال دوايت آيزنهاور سربازان خود را به ساحل شمالی فرانسه رساندند . قبل از اینکه نبرد یک ماهه خونبار نرماندی به پایان برسد بیش از ۱۰ هزار سرباز در سواحل اوماها، جونو، گلد و شمشیر و یوتا کشته شدند . امروزه سواحل دی دی، با گورستان های جنگی، یادبودها و موزه ها به عنوان یکی از جاذبه های نرماندی شناخته شده و محلی برای بازدید گردشگران به شمار می رود.

ساحل دی دی نرماندی

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک