سوغات نپال

سوغات نپال

شرح

اگر می‌خواهید دنیا را زیر پایتان ببینید کوله‌پشتی را بردارید و راهی بلندترین کوه دنیا، اورست در نپال شوید. مهم ترین صنایع برای سوغات نپال دخانیات، سیب زمینی، ذرت، برنج، روغن گیاهی و صنایع دستی و مهم ترین معادن کشور، آهن، زغال سنگ، یاقوت و سنگ های گران قیمت دیگر می باشد. کشور نپال که یکی از مهم ترین کشورهای آسیایی در زمینه ی ورزش کوهنوردی است، هر ساله میزبان ورزشکاران بسیاری از سراسر دنیا می باشد.

موقعیت جغرافیایی نپال

این کشور آسیایی که که در شمال کشور هندوستان واقع شده است، در واقع بر روی دامنه ی رشته کوه های هیمالیا شکل گرفته است و مبدا حرکت کوهنوردانی است که قصد فتح قله ی هیمالیا را دارند. البته این بدان معنا نیست که تنها ورزشکاران و کوهنوردان راهی کشور نپال می شوند و گردشگران معمولی به این کشور نمی آیند! بلکه سالانه افرادی زیادی به قصد گردشگری و آشنایی با فرهنگ این مرز و بوم و شیوه ی زندگی متفاوت مردم این کشور، به نپال آمده و پس از آشنایی با نپال و سوغات نپال، از طرفداران پرو با قرص این کشور می گردند.

فرهنگ و تاریخ نپال

کشور نپال که کشوری با فرهنگ و تاریخ چند هزار ساله است، سوغاتی های رنگارنگ بسیاری دارد که از دل همین فرهنگ و تاریخ برآمده اند. اکثر گردشگران در سفر به نپال به دنبال خرید یکی از این سوغاتی ها برای خود و عزیزانشان می باشند تا برای همیشه در منزلشان به یادگار بماند و یاد و خاطره ی این سفر را برای آنان زنده نگه دارد. این سوغاتی ها عبارتند از:

کاسه های آواز خوان | Singing bowl

این کاسه ها که در واقع یک ساز موسیقی هستند، از جنس فلز می باشند و به صورت کاملا دستساز تهیه شده اند. اگر شما نیز به آوای رویایی این ساز علاقه مند شدید و اهل یوگا و ورزش های تمرکزی هستید، این کاسه بهترین سوغات نپال برای شما می باشد.

چاقوی خوکوری (Khukuri knife)

این چاقو ها زمانی، توسط سربازان نپالی مورد استفاده قرار می گرفتند و امروزه نیز، نمونه های زینتی آن ها در تمامی شهرهای نپال به عنوان سوغات نپال به فروش می رسند. این چاقو ها به عنوان نمادی از کشور نپال شناخته می شوند و توسط گردشگران بسیاری خریداری می گردند.

جواهرات نپالی (Jewellery)

از دیگر گزینه هایی که به عنوان سوغات نپال خریداری می شود، جواهرات نپالی می باشند. در این کشور جواهرات رنگارنگ و بسیار زیبایی تولید می گردند که توجه اکثر خانم ها را به خود جلب کرده و توسط آن ها به عنوان سوغات خریداری می شوند.

شال پشمی نپالی (Pashmina shawls)

شال های پشمی نپالی از موی بز کوهی تهیه می شوند و به عنوان یکی از گران قیمت ترین و لوکس ترین پارچه های دنیا شناخته می شوند. این شال ها نیز گزینه ی مناسبی به عنوان سوغات نپال می باشند و اهدای آن ها به هرکسی، باعث خوشحالی طرف مقابل می گردد.

چای،  صنایع دستی نپالی، نقاشی های تانگا و محصولات کاغذی لوکتا نیز از جمله تولیدات کشور نپال می باشند که به عنوان سوغات نپال خریداری شده و ارزش معنوی بسیار دارند.

موقعیت هتل

دیدنی‌های نزدیک